Puchar Polski w Zatoce Sportu

W najbliższy weekend w Zatoce Sportu przy al. Politechniki 10 odbędzie się turniej finałowy o Puchar Polski w waterpolo. ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka ma szansę na wywalczenie swojego piętnastego trofeum. Oprócz łódzkiej drużyny w turnieju wystąpią: Arkonia Szczecin, Waterpolo Poznań oraz Polonia Bytom.

Pierwszego dnia w sobotę 26 stycznia zostaną rozegrane mecze półfinałowe. O 17:30 zaplanowano pojedynek Polonii Bytom z Waterpolo Poznań. Łodzianie z kolei zmierzą się z Arkonią Szczecin o godzinie 18:45. W niedzielę o godz. 10.30 przegrani z sobotnich spotkań stoczą walkę o trzecie miejsce, a w samo południe rozpocznie się wielki finał. Półfinałowi rywale obrońców trofeum do Final Four PP przebijali się przez eliminacje, w których okazali się lepsi od Alfy Gorzów Wielkopolski. - Obawiam się nieco tego turnieju, ponieważ rywale przystępują do gry z hasłem bij mistrza. Dlatego też solidnie się przygotowujemy do tego turnieju. Nie ma mowy o żadnej taryfie ulgowej, bo Puchar Polski ma dla nas duże znaczenie - wyjaśnił trener łódzkiej ekipy Edward Kujawa.

Do walki o obronę głównego trofeum podopieczni Kujawy i Grzegorza Gruszeckiego przystąpią po występie w pierwszym turnieju Carpathians InterLeague Alytus Cup, który rozegrano na Litwie. Łodzianie rozpoczęli od rywalizacji z WPC Elektreni Żaibas, którą wygrali po rzutach karnych. Po upływie regulaminowego czasu gry był remis 8:8, a w karnych ekipa ŁSTW Ocmer zwyciężyła 14:13. Później przyszły porażki 6:19 z Dynamem Lwów i 8:19 z RCOP Mińsk. Mistrzowie Polski zakończyli turniej na trzeciej pozycji, a kapitan łódzkiej ekipy otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika imprezy. Kolejne turnieje Carpathians InterLeague zaplanowano na maj, czerwiec i wrzesień 2019.

 

 

Polecane aktualności

Łódzkie święto swinga w ten weekend!

Łódzkie święto swinga w ten weekend!

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Retro samochody, muzyka dixieland i stylizacje tancerzy przeniosą łodzian do Ameryki lat 30.... więcej

Wystawa „Marsz głodowy kobiet - Łódź 1981" na ulicy Piotrkowskiej -  fot. Witold Ancerowicz / UMŁ

Wystawa w 40. rocznicę największego w Polsce marszu głodowego

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej stanęła wystawa poświęcona największemu w Polsce marszowi głodowemu, który... więcej

Zakończyła się rozbudowa łódzkiej kompostowni

Zakończyła się rozbudowa łódzkiej kompostowni

Małgorzata Loeffler / ZIM

Efektywne i ekologiczne zarządzanie odpadami w Łodzi. Zakończyła się rozbudowa łódzkiej kompostowni... więcej

Agata Burlińska, zastępca dyrektora Biura Aktywności Miejskiej UMŁ i Damian Raczkowski, przewodniczący komisji budżetu obywatelskiego Rady Miejskiej -  fot. UMŁ

Rozpoczyna się kolejny etap Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego

Agnieszka Rutkowska / BRP

Rozpoczyna się kolejny etap Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Po wstępnej opinii wydziałów i... więcej

Startuje Łódzki Rower Publiczny 2.0

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Od soboty 31 lipca skorzystamy z pierwszych rowerów nowego systemu Łódzkiego Roweru Publicznego.... więcej

Kontakt