PUP w Łodzi wypłacił już blisko 200 mln zł wsparcia dla małych i mikro przedsiębiorców

Wkrótce wysokość wsparcia dla małych i mikro przedsiębiorców, wypłaconego w związku z epidemią COVID-19 przez Powiatowy Urząd pracy w Łodzi osiągnie kwotę 200 mln zł. Wnioski składane przez łódzkich przedsiębiorców rozpatrywane są na bieżąco.

Piotr Bors, dyrektor Departamentu Pracy, Edukacji i Kultury UMŁ, mówi: - Liczymy, że do końca tygodnia, dzięki działaniom Powiatowego Urzędu Pracy, kwota finansowego wsparcia dla łódzkich przedsiębiorców osiągnie sumę 200 mln zł. Do tej pory wypłaciliśmy mikro i małym przedsiębiorcom już ponad 180 mln zł. Warto podkreślić, że w Łodzi proces przyznawania i wypłacania pożyczek w wysokości 5 tys. zł przebiega bardzo sprawnie. Jesteśmy pierwszym miastem w Polsce, które w zasadzie zakończyło przyznawanie tych pożyczek. Na 37 tys. 400 wniosków, które wpłynęły do Powiatowego Urzędu Pracy, rozpatrzonych zostało już 37 tys. 200. Do rozpatrzenia pozostało 200 wniosków złożonych w ostatnich dwóch dniach. Rozpatrujemy je na bieżąco i w ciągu 4-5 dni pieniądze trafiają na konto pracodawców.

Dyrektor Piotr Bors apeluje do wszystkich małych i mikro przedsiębiorców, którym należy się pożyczka, by nie zwlekali ze składaniem wniosków. Można je składać w Powiatowym Urzędzie Pracy lub za pośrednictwem strony praca.gov.pl.

Adam Pustelnik, społeczny pełnomocnik prezydent Miasta Łodzi ds. kontaktów z inwestorami, dodaje: - Niestety widać, że głębokość kryzysu gospodarczego spowodowanego koronawirusem jest znacznie większa niż prognozowano. Pełnię skutków, jakie epidemia wywarła na gospodarkę będzie można zaobserwować dopiero jesienią lub w czwartym kwartale 2020 r. Na szczęście są też pozytywne sygnały. W chwili obecnej w Unii Europejskiej jest odłożone aż 17 miliardów euro, które kolokwialnie mówiąc, czekają na zainwestowanie, bowiem przy obecnych stopach procentowych nieopłacalne jest gromadzenie pieniędzy na kontach.

Zdaniem Adama Pustelnika można spodziewać się, że spadek dynamiki inwestycji nie będzie zbyt radykalny. Dodatkowo do Polski zaczynają napływać inwestorzy i fundusze, którzy do tej pory w niewielkim stopniu byli obecni w Polsce. Chodzi o budowę mieszkań na wynajem oraz akademików. Bezprecedensowy boom przeżywa logistyka oraz szeroko rozumiany handel elektroniczny, a dzięki centralnemu położeniu Łodzi, te dziedziny odgrywają dużo większą rolę w naszej lokalnej gospodarce niż w innych ośrodkach.

Polecane aktualności

 -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

TUVIM – najpiękniejsza łódzka biblioteka

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

W centrum Łodzi przy ul. Tuwima 46 powstała supernowoczesna biblioteka miejska z zielonym patio i... więcej

Katarzyna Dyzio, z-ca dyr. Biura do Spraw Partycypacji Społecznej UMŁ i Damian Raczkowski – przewodniczący komisji ds. budżetu obywatelskiego -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Ostatni weekend na składanie projektów w budżecie obywatelskim

Agnieszka Rutkowska / BRP

Już tylko do poniedziałku można składać projekty w tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Pożyczki dla przedsiębiorców umorzone z urzędu. Na jakich warunkach można skorzystać ze wsparcia?

Anna Janocha / BKSiDŁ

Mikroprzedsiębiorcy mają powody do zadowolenia. Udało się zlikwidować biurokratyczne formalności.... więcej

Wybory prezydenckie w Łodzi. Ważne informacje dla wyborców przed II turą głosowania

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Zbliża się druga tura wyborów prezydenta RP, która odbędzie się w niedzielę 12 lipca, w godz. 7.00 –... więcej

Piotrkowska Otwarta – z kulturą w podwórkach

Daria Głowacka / ŁCW

Po wymagającym czasie epidemii, Łódzkie Centrum Wydarzeń wraca z organizacją imprez na żywo. Pod... więcej

Kontakt