Puste lokale na dworcu Łódź Fabryczna. PKP wreszcie się zorientowało, że coś jest nie tak?

W dniu dzisiejszym (20.03) odbyła się konferencja radnych Rady Miejskiej w Łodzi, na której mówili o pustych lokalach na dworcu Łódź Fabryczna.

2 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (2)

Marcin Hencz, radny Rady Miejskiej w Łodzi: Od 2016 roku jako radni jesteśmy wyjątkowo zainteresowani tematem wolnych przestrzeni na dworcu Łódź Fabryczna. Dzwonimy regularnie do PKP dopytując się dlaczego ten dworzec stoi pusty. Ma on zaplanowane przestrzenie do działalności gospodarczej, które tak naprawdę wypełniły się dwa razy, kiedy były kręcone tam filmy. Zazwyczaj nasze telefony okazują się głuche oraz nie ma odpowiedzi na wysyłane przez nas pisma. Pojawia się pytanie czy PKP robi cokolwiek żeby te przestrzenie wynająć. Życie na innych dworcach w kraju kwitnie. Jeśli spojrzymy na ewentualne korzyści prowadzenia działalności na dworcu to można dojść do wniosku, że te lokale mają dodatkowy atut, który powinien zachęcić potencjalnych najemców. Jest to rzecz niebywała na skale Polski. Dowiedzieliśmy się z różnych informacji medialnych, że PKP zleciło analizę, by dowiedzieć się czemu dworzec stoi pusty. Jesteśmy zainteresowani wynikami.

Michał Olejniczak, radny Rady Miejskiej w Łodzi: Niestety pan wiceminister Andrzej Bittel bagatelizuje problem, a jest on naprawdę duży. To jest ewenement, że na tak dużym dworcu, który jest strategiczny dla całej Polski są pustki. Mieszkańcy oraz podróżujący mogą usiąść na ławce zjeść batonik i popić go napojem energetycznym. Pan wiceminister nie widzi powodu, żeby cokolwiek zmieniać. Mamy informację, że została przeprowadzona analiza dlatego w trybie informacji publicznej domagamy się wyjaśnień. Mamy tego świadomość, że mieszkańcy naszego miasta i podróżujący chcą poznać wyniki rzeczonej analizy. Naszym celem jest przeanalizować dlaczego nie ma wynajętych lokali. Dworzec mógłby skupiać lokale gastronomiczne, które ożywiłyby to miejsce.

Polecane aktualności

„Łódź poprzez wieki. Historia miasta”. Premiera IV tomu monografii Łodzi, przygotowanej na 600-lecie nadania praw miejskich

Tomasz Walczak / BRP

W piątek, 19 lipca w Sali Lustrzanej Muzeum Miasta Łodzi odbyła się oficjalna premiera tomu IV… więcej

Pamięci lotnika-bohatera. 84. rocznica bitwy o Anglię.

Katarzyna Zielińska / Oddział Dziedzictwa Łodzi

10 lipca 1940 r. rozpoczęła się trwająca kilka miesięcy bitwa o Anglię. W Łodzi upamiętniono… więcej

100-lecie powołania Świętej Faustyny, patronki Łodzi. W parku „Wenecja” zorganizowano jubileuszową zabawę

Tomasz Walczak / BRP

29 czerwca 1924 roku podczas jednej z zabaw plenerowych w ówczesnym parku Wenecja w Łodzi Helena… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Łódź poprzez wieki. Już niebawem premiera III tomu monografii naszego miasta

Tomasz Walczak / BRP

20 czerwca na rynku wydawniczym ukaże się III tom monografii Łodzi „Łódź poprzez wieki. Historia… więcej

Kontakt