Raport z al. Unii

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska odwiedziła dzisiaj plac budowy na stadionie przy al. Unii Lubelskiej 2, gdzie swoje mecze rozgrywają piłkarze ŁKS. Podczas spotkania z dziennikarzami podzieliła się swoimi spostrzeżeniami i wyraziła nadzieję, że inwestycja zakończy się znacznie wcześniej niż przewidywano.

- Nie chcę obiecywać, że będzie to już runda jesienna, ale gratuluję firmie Mirbud, która idzie ponad planem. Jesteśmy na początku roku, a więc w okresie, w którym w budowlance rzadko prowadzi się prace zewnętrzne. Tym razem jednak ponad sto osób jest na budowie i wznosi nasz stadion, który nabrał właściwego kształtu. Praktycznie widzimy już, jak będzie wyglądała całość obiektu. W tej chwili trwają prace przy budowie ostatniej, północnej trybuny, która będzie mieściła nie tylko widownię, ale stanie się też obiektem mieszczącym na trzech poziomach lokale biurowe z tak zwanymi open space’ami. Będziemy więc mieli duży wolumen powierzchni komercyjnej, która będzie służyła przede wszystkim wspomożeniu funkcjonowaniu stadionu. Oprócz tego w jego bryle znajdą się powierzchnie związane z muzeum, sklepem, restauracją, kioskami obsługi gastronomicznej i innymi funkcjami – powiedziała prezydent Zdanowska.

Podkreśliła, że władzom Łodzi zależy na jak najszybszym zakończeniu inwestycji. Najlepszym potwierdzeniem tych słów jest fakt, że przyspieszono finansowanie, dzięki czemu prace są już na innym etapie, niż wynikałoby z harmonogramu.  

- Chciałem podziękować pani prezydent i urzędowi miasta za to, co było do tej pory. W tym za te dodatkowe środki, które znalazły się na realizację obiektu w 2020 roku. To niebagatelna kwota 20 mln zł, która pozwoliła przyspieszyć prace w stosunku do pierwotnego harmonogramu. Dokładamy wszelkich starań, aby ten obiekt mógł być oddany przed planowanym terminem, wyznaczonym na czerwiec 2022 roku. Robimy wszystko, aby prace zostały zakończone do końca bieżącego roku, a więc przynajmniej pół roku wcześniej w stosunku do terminów umownych – powiedział Tomasz Sałata z realizującej inwestycję firmy Mirbud.

Dodał, że w styczniu będzie kontynuowany montaż prefabrykatów na trybunie północnej. Cała jej żelbetowa i stalowa konstrukcja ma być zakończona wiosną, aby w drugiej połowie tej pory roku i latem można już było prowadzić prace wykończeniowe. - Pogoda trochę nam pokrzyżowała montaż membrany na trybunach południowej i wschodniej. Nie jest to jednak element leżący na ścieżce krytycznej, jeśli chodzi o harmonogram realizacji. Ujemne temperatury i względy bezpieczeństwa uniemożliwiają w tej chwili kontynuację tych prac, ale myślę, że jak tylko pogoda się poprawi, wrócimy do montażu membrany na dachu. Trwają natomiast prace murarskie i instalacyjne. Dzieje się więc dość dużo – dodał Sałata.

Równocześnie z pracami budowlanymi toczą się dyskusje dotyczące m.in. kolorystyki siedzisk i zewnętrznego wykończenia stadionu. -  Wszyscy staramy się, by ta inwestycja zakończyła się jak najszybciej. Dzisiaj zbiera się komitet sterujący, na którym razem z przedstawicielami klubu i operatorem obiektu rozmawiamy na temat możliwości zewnętrznego brandingu oraz kompozycji krzesełek na stadionie. Te tematy są analizowane i zastanawiamy się, w jaki sposób te oraz inne kwestie rozwiązać – poinformował przewodniczący komitetu sterującego ds. budowy stadionu przy al. Unii Paweł Bliźniuk.

Całkowita wartość inwestycji wynosi 129 mln zł. W trybunie północnej ma się znaleźć trzypiętrowy budynek biurowy o łącznej powierzchni ponad 3 000 m kw. Pod trybunami południową i wschodnią zaplanowano natomiast miejsce m.in. na pomieszczenia przeznaczone na klubowe muzeum i sklep, restaurację oraz powierzchnie komercyjne na wynajem.

Polecane aktualności

Konferencja prasowa z udziałem Wiceprezydenta Adama Pustelnika

Firma CanPoland uruchamia w Łodzi zakład wytwarzający surowiec farmaceutyczny na bazie konopi indyjskich

Marcin Masłowski / UMŁ

CanPoland SA to firma z branży farmaceutycznej, wiodący, polski eksporter medycznej marihuany, który... więcej

Konferencja prasowa pod siedzibą Bartolini Air

Widokowy lot nad Łodzią, trening strzelecki, czy kulturalny wieczór w teatrze? Co jeszcze przygotowaliśmy na tegoroczne licytacje WOŚP?

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Więcej informacji oraz linki do licytacji poniżej. więcej

Jemy w Łodzi - Pizza fest

Pizzomaniacy łączcie się – rusza największe łódzkie święto pizzy

Informacja prasowa

Już w najbliższy piątek 29 stycznia, rozpoczyna się festiwal Pizza Fest organizowany przez Jemy w... więcej

Pierwszy zaszczepiony - Pan Kazimierz, rocznik 1935

Ruszyły szczepienia seniorów na covid. Miasto uruchamia przewozy dla seniorów

Jolanta Baranowska / UMŁ

Pan Kazimierz, rocznik 1935 - jako pierwszy został zaszczepiony na korona wirusa w miejskiej... więcej

Znaleziska podczas prac budowlanych

Podczas budowy nowego pasażu odnaleziono niezwykłe przedmioty

M.Loeffler / ZIM, W. Markiewicz / UMŁ

Co się stanie z zabytkowymi eksponatami odkrytymi na budowie pasażu między ulicami Ogrodową i... więcej

Kontakt