Raport ze szczepień w miejskich punktach

Do części miejskich punktów szczepień nie dotarły jeszcze szczepionki dla seniorów, którzy byli zapisani w tym tygodniu na szczepienia przeciwko covid. Zarówno seniorzy, którzy mieli przyjąć pierwszą, jak i drugą dawkę szczepionki mają przesuwane terminy szczepienia.

Szczepienia
W tym tygodniu, między 11 a 13 marca ruszają też zapisy na szczepienia dla seniorów w wieku 69 lat. Punkty szczepień mogą zapisywać 69-letnich seniorów na pierwsze dwa tygodnie szczepień.

Szczepionki dotarły do punktów szczepień w miejskich centrach medycznych na Widzewie oraz do Rydygiera. Jak również do Miejskiego Centrum Terapii i Profilaktyki Zdrowotnej w Łodzi. Tymczasem szczepionek nie mają jeszcze miejskie punkty na Bałutach, Górnej oraz na Polesiu. Dodajmy, że np. na Polesiu powinno być szczepione w tym tygodniu 480 seniorów.

- Musimy wykonać co najmniej trzy połączenia do każdego z seniorów – mówi Monika Nogala, dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego „Polesie”, które ma 8 punktów szczepień, w których szczepi seniorów.

Miejskie punkty szczepień są gotowe, by szczepić seniorów od poniedziałku, ale szczepionki, w tym tygodniu, mają dotrzeć we wtorek i w środę. Punkty szczepień, do których szczepionki jeszcze nie dotarły przesuwają szczepienia na środę po południu oraz na czwartek i piątek. 

Przypomnijmy, że szczepienia seniorów trwają od 25 stycznia. Seniorzy są szczepieni w ok. 130 punktach w Łodzi - z czego 21 należy do miasta. Do miejskich punktów szczepień zapisało się 6272 seniorów. Każdy z punktów szczepień, zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia, może zamawiać tylko 30 szczepionek dla seniorów tygodniowo (dziś jest to 30 „pierwszych" dawek szczepionki i 30 „drugich" tygodniowo). Do dziś w miejskich punktach szczepień zaszczepionych zostało ok. 4000 seniorów (w tym ok. 1900 również drugą dawką).

Miejski szpital Jonschera prowadzi też szczepienia tzw. grupy zero, czyli medyków oraz opiekunów w domach pomocy społecznej. Do Jonschera zapisało się 5117 medyków i opiekunów DPS. Do dziś zaszczepiono tu ponad 3500 medyków pierwszą dawką (oraz 3000 również drugą).  W tym tygodniu, po kilkutygodniowej przerwie, mają być wznowione szczepienia medyków. Jonscher planuje zaszczepić ok. 100 lekarzy i pielęgniarek. Do tej pory medycy szczepieni byli szczepionką Pfizer. Od tego tygodnia mają mieć podaną szczepionkę Astra Zeneca.

Na szczepienia czeka też ok. 400 mieszkańców łódzkich DPS. Zaszczepiono już zaś ok. 1000 osób pierwszą i prawie wszystkich również drugą dawką. W części DPS, np. przy Spadkowej, Dojazdowej czy Rudzkiej zaszczepionych zostało ok. 90 proc. mieszkańców. 

Do miejskich centrów medycznych zapisało się też na szczepienia 1704 nauczycieli – ok. 1250 z nich zostało zaszczepionych pierwszą dawką szczepionki.

W tym tygodniu, między 11 a 13 marca ruszają też zapisy na szczepienia dla seniorów w wieku 69 lat. Punkty szczepień mogą zapisywać 69-letnich seniorów na pierwsze dwa tygodnie szczepień.

 

 

Polecane aktualności

Muzyczne lato w Łodzi – 100 koncertów w mieście!

Daria Głowacka / ŁCW

Tegoroczne lato w Łodzi tętni muzyką. Tylko przez lipiec i sierpień w mieście odbędzie się ponad 100... więcej

Wnętrze restauracji BOHO przy ul. Piotrkowskiej -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

BOHO - nowa, wegetariańska restauracja na ul. Piotrkowskiej

informacja prasowa

Kuchnia wegetariańska zyskuje coraz większą popularność wśród łodzian. W centrum Łodzi co roku... więcej

Tuwima 64 - wizualizacja

Nowe mieszkania w Łodzi powstają przy ul. Tuwima

informacja prasowa

Vantage Development i Mostostal Warszawa oficjalnie inaugurują budowę nowego projektu. 16 czerwca... więcej

Szkolenie komputerowe -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Bezpłatne szkolenia komputerowe w Łodzi

Małgorzata Loeffler / ZIM

Komputer nie gryzie – przyjdź, a nauczymy cię jego obsługi. 80 godzin szkoleniowych, profesjonalni... więcej

Turnusy rehabilitacyjne -  fot. CC0

Prawie 3 mln zł dofinansowania do turnusów rehabilitacyjnych dla osób z niepełnosprawnościami

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Nadmorskie miejscowości wybierają w tym roku najczęściej na turnusy rehabilitacyjne osoby z... więcej

Kontakt