Remont kamienicy przy Pomorskiej 11 na ostatniej prostej [WIDEO]

Kiedyś bywał tu Ślepy Max ze swoją szajką, dziś blisko finiszu są prace przy budowie nowoczesnych mieszkań komunalnych, lokali dla mikroprzedsiębiorców i świetlicy środowiskowej. Modernizacja kamienicy przy Pomorskiej 11 wkroczyła na ostatnią prostą.

Kamienica przy Pomorskiej 11 - wizualizacja -  mat. prasowe
Tak ma wyglądać kamienica przy ul. Pomorskiej 11 , mat. prasowe

W parterowym budynku przy ul. Pomorskiej 11 w latach trzydziestych XX-wieku znajdowała się piwiarnia Icka Leipcigera o nazwie "Kokolewole" (później nazwę zmieniono na "Kokolobolo"). Przesiadywał w niej łódzki Al Capone - Ślepy Max, postać charakterystyczna i niepokorna, w życiorysie której fakty mieszają się z legendą. Dzisiaj po Bornsztajnie pozostało zaledwie kilka dokumentów i dwa zdjęcia. Budynku też już nie ma, ale na ścianie kamienicy powstał mural, który przypomina postać Ślepego Maxa i kultową knajpę.

Co powstanie w kamienicy przy Pomorskiej 11?

 - Metamorfozę przechodzi kamienica stojąca przy ulicy Pomorskiej 11, wraz z przybudówką. Odnawiane są elewacje, a wnętrza budynków zostały przebudowane i dostosowane do pełnienia nowych funkcji. Obok komfortowych, w pełni wyposażonych mieszkań komunalnych, powstały przestrzenie idealne do prowadzenia działalności gospodarczej. W przybudówce będzie lokal przeznaczony na świetlicę środowiskową.  - mówi Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich

W budynku powstanie w sumie 12 mieszkań komunalnych, 4 lokale użytkowe dla firm i świetlica integrująca lokalną społeczność.

- Zakończyliśmy prace instalatorskie, przy urządzaniu mieszkań oraz wyposażaniu łazienek i kuchni. Przed nami ostatnia prosta robót wykończeniowych i zaczynamy zagospodarowanie podwórza - dodaje Krzysztof Hejmanowski, kierownik robót.

Podwórko z placem zabaw

Na podwórzu położona zostanie nowa nawierzchnia wykonana z kostki kamiennej. Przed kamienicą powstanie ogrodzony plac zabaw, który będzie wyposażony w karuzelę i piaskownicę. Nie zabraknie również zieleni. Pojawią się liczne krzewy oraz trawy ozdobne. Możliwość wypoczynku na świeżym powietrzu ułatwią ławki. Do dyspozycji mieszkańców będzie także trzepak, altana na odpady oraz małe kosze na śmieci.

Inwestycja zostanie zakończona w I kw. 2022 roku.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 32,5 ha ograniczony ulicami Zachodnią, Podrzeczną, Stary Rynek, Wolborską, Franciszkańską, Północną, Wschodnią, Rewolucji 1905r., Próchnika wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0001/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 r.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. 

Zobacz także

Polecane aktualności

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci pomordowanych na Brusie. Łódź składa hołd ofiarom egzekucji dokonanych w okresie okupacji niemieckiej i czasach stalinowskich

Tomasz Walczak / BRP

Przed obeliskiem upamiętniającym Polaków pomordowanych na terenie dawnego poligonu na Brusie złożono... więcej

Łódź edu kul | druga edycja wsparcia tutorskiego dla liderów edukacji kulturalnej

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Kultura stanowi kluczową oś w budowie wspólnoty i kapitału społecznego, wpływa na jakość relacji i... więcej

Łódź edu kul | szkolimy w ramach pakietu #chodzioDOSTĘPNOŚĆ

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

W ramach pakietu #chodzioDOSTĘPNOŚĆ proponujemy udział w cyklu bezpłatnych szkoleń i warsztatów. Są... więcej

Szczepienia bez zapisów w weekend

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej

W najbliższą sobotę i niedzielę (2-3 października) przed Atlas Areną (aleja ks. bp. Władysława... więcej

DOSTĘPNOŚĆ. WŁĄCZAM konferencja metodyczna

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Jak skutecznie otwierać drzwi do zasobów kultury wszystkim? Skąd u animatorów, twórców i artystów... więcej

Kontakt