Remont kamienicy przy Wschodniej. Połączy Włókienniczą z Piotrkowską [ZDJĘCIA]

Lokale gastronomiczne, nowe mieszkania i przebicie do Piotrkowskiej. Sprawdzamy, co słychać na placu budowy w kamienicy przy Wschodniej 45.

Remont kamienicy przy ul. Wschodniej 45 -  fot. Radosław Jóźwiak
Prace remontowe w kamienicy przy ul. Wschodniej 45 przebiegają zgodnie z harmonogramem , fot. Radosław Jóźwiak

Kamienica przy ul. Wschodniej 45 przechodni kompleksowy remont. W budynku zostanie oddanych do użytkowania 48 mieszkań komunalnych, 1 mieszkanie chronione dla osób opuszczających pieczę zastępczą, 12 lokali usługowych przeznaczonych na wynajem oraz 4 pracownie twórcze. Mieszkania będą będą wyposażone w osobne kuchnie lub aneksy kuchenne, a łazienki zaopatrzone zostaną w niezbędną armaturę.

- W kamienicy prowadzone są intensywne prace przy budowie stropów, ścian działowych i posadzek. Jednocześnie trwa odnowa zabytkowych detali architektonicznych na elewacji. Ściany we wnętrzach są tynkowane i przygotowywane do malowania - mówi Olga Kassyańska, Zarząd Inwestycji Miejskich.

Budynek nie tylko zostanie całkowicie odnowiony, ale również podłączony do centralnego ogrzewania. Gruntownemu remontowi zostanie poddana instalacja elektryczna, wodna oraz gazowa. Kamienica uzyska dostęp do sieci światłowodowej. W najbliższych tygodniach planowane jest wykonanie nowego szybu windowego, montaż drzwi i okien. Wykonawca będzie także przygotowywał się do zagospodarowania terenu podwórza. 

Podwórko z przebiciem do Piotrkowskiej

Na podwórku zaaranżowana zostanie przestrzeń do sąsiedzkich spotkań - pojawią się tu ławki i altany. Nowa nawierzchnia zostanie ułożona z kostki brukowej. Uzupełni ją dużo zieleni - drzewa, krzewy i trawnik, a w altanie trejaż z roślinami pnącymi. Na podwórku będą także stojaki na rowery oraz budki lęgowe dla ptaków.

W ramach remontu przy ul. Wschodniej 45 zostanie wyburzony mur, stanowiący zachodnie ogrodzenie działki. Dzięki temu, poprzez działkę przy ul. Piotrkowskiej 22, powstanie przebicie do ulicy Piotrkowskiej.

Wartość inwestycji to blisko 18 mln. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Kamienica zostanie oddana do użytkowania na przełomie 2022/2023.


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 7,5 ha ograniczony ulicami Wschodnią, Rewolucji 1905r., Kilińskiego, Jaracza wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0002/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 roku.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020.

Zobacz także

Polecane aktualności

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Łódź edu kul | podsumowanie Programu w 2021

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Program wsparcia i rozwoju edukacji kulturalnej w Łodzi w 2021 roku to przede wszystkim działania... więcej

 -  Fot. Paweł Łacheta/UMŁ

Cześć i chwała bohaterom. W 80. rocznicę utworzenia Armii Krajowej

Tomasz Walczak / BRP

W 80. rocznicę powstania Armii Krajowej, przed łódzkim pomnikiem ku czci tego największego... więcej

Łódź edu kul | raporty z badań edukacji kulturalnej w Łodzi

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Oddajemy w Państwa ręce trzy raporty przygotowane w ramach projektu „Badanie diagnozujące potencjały... więcej

Łódź edu kul | projektowanie oferty w instytucjach - badanie zaangażowania odbiorców oferty kulturalnej

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Instytucje kultury, nie zatracając swoich podstawowych funkcji związanych między innymi z... więcej

Kontakt