Remonty ulic w 2022 roku. Zobacz, gdzie pojawią się drogowcy [LISTA ULIC]

Remonty i modernizacje łódzkich ulic będą w tym roku trudne do ominięcia. Najbliższe dwa lata przyniosą odnowę wielu ważnych tras międzydzielnicowych, modernizację torowisk i osiedlowych dróg.

Remont Wojska Polskiego -  fot. Radosław Jóźwiak
Rok 2022 będzie w Łodzi rokiem inwestycji drogowych , fot. Radosław Jóźwiak

Rok 2022 to istna kumulacja inwestycji drogowych i transportowych. Miasto odnawia sieć tramwajową, przebudowuje duże ulice, które łączą poszczególne dzielnice, ale również małe drogi o znaczeniu osiedlowym. Równolegle PKP PLK drąży pod miastem tunel, który nie tylko połączy Łódź szybką koleją z wieloma innymi metropoliami, ale także pozwoli pokonać trasę z Widzewa na Polesie i Teofilów w kilkanaście minut.

Bulwary Północne

Sporo zmian czeka nas w rejonie placu Wolności i Manufaktury. Musimy tutaj bardzo mocno zmienić nasze przyzwyczajenia i ulubione trasy pokonywane codziennie z domu do pracy czy do szkoły. 

– Remontowanych będzie kilka równoległych ulic, przede wszystkim Północna z Ogrodową na dwóch odcinkach oraz Legionów. Te dwie pierwsze czeka przebudowa od skrzyżowania z ul. Franciszkańską do Zachodniej i przeobrażenie w miejski bulwar. Inwestycja będzie prowadzona pod ruchem, co oznacza, że wykonawca, z którym miasto właśnie podpisało umowę, najpierw wyremontuje jedną nitkę, a w kolejnym roku drugą – mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich.

Zobacz także ---> Jest wykonawca przebudowy Bulwarów Północnych. Wiemy, kiedy rozpoczną się prace!

Legionów

Ulica Legionów zostanie przebudowana od placu Wolności do ul. Cmentarnej. Za dwa lata, zamiast służyć za plan filmów wojennych, będzie miała równą jezdnię, proste chodniki, nowoczesne torowisko, nowe drzewa i oświetlenie. Wykonawca przebuduje też sieci podziemne i mieszkańcy okolicznych kamienic będą mogli się podłączyć do sieci ciepłowniczej. Chcesz poznać więcej szczegółów? Przeczytaj ---> Koniec z dziurami na Legionów. Ulicę czeka gruntowny remont [WIZUALIZACJE]

W okolicy zostaną wyremontowane jeszcze ulice Cmentarna i Mielczarskiego oraz Wolborska i Podrzeczna. Jak będą wyglądać po zmianach? Zobacz ---> Remont Podrzecznej i Wolborskiej coraz bliżej. Znamy wykonawcę [WIZUALIZACJE]

Skrzyżowanie Zielonej z Zachodnią

Nieco dalej na południe czeka nas kolejny etap budowy stacji Śródmieście na trasie tunelu średnicowego. To oznacza, że prawdopodobnie w drugiej połowie roku PKP wejdzie na skrzyżowanie ul. Zachodniej z Zieloną. Gdzie teraz są maszyny drążące tunel pod Łodzią?
---> 
Tunel średnicowy pod Łodzią. "Katarzyna" wydrążyła już 300 metrów. Gdzie jest teraz?

W tym roku rozpocznie się również przebudowa ulicy Fabrycznej na odcinku między ul. Przędzalnianą a Magazynową.

Przybyszewskiego i Trasa Górna

Poza centrum drogowcy będą kontynuowali wyburzanie i stawianie od nowa wiaduktów na ul. Przybyszewskiego i rozpoczną remont dwóch kolejnych odcinków tej ulicy: od placu Reymonta do al. Śmigłego-Rydza. W pierwszym kwartale roku zacznie się też wydłużanie trasy Górna do węzła na A1. To wiadomość dosłownie z ostatniej chwili. Którędy pobiegnie brakujący odcinek trasy Górna? Przeczytaj ---> Wreszcie można budować trasę Górna. Znamy szczegóły! [MAPA]

Na Polesiu - Krakowska i Obywatelska

Na Polesiu rozpocznie się przebudowa ul. Krakowskiej. Drogowców możemy się tam spodziewać w drugim kwartale tego roku. Do tego czasu zakończy się natomiast przebudowa ul. Obywatelskiej, która w wakacje ma być gotowa do użytku. W tej części miasta drogowcy przeniosą się na ul. Nowe Sady, która będzie miała wymienioną nawierzchnię jezdni i chodników. Zobacz także ---> Remont Obywatelskiej na półmetku. Zobacz, jak się zmieni [WIZUALIZACJE]

Na Bałutach - Wojska Polskiego, Traktorowa i Aleksandrowska

Na Bałutach kontynuowana będzie przebudowa ulicy Wojska Polskiego. Jak będzie wyglądać po remoncie? Czytaj ---> Wreszcie przebudowa ul. Wojska Polskiego! Co się zmieni?

Skończy się wreszcie remont ul. Traktorowej. Nie oznacza to jednak końca inwestycji na Teofilowie, wręcz przeciwnie. Miasto chce rozpocząć w tym roku modernizację ul. Aleksandrowskiej od ul. Szczecińskiej do granic miasta. W zeszłym roku nie udało się wybrać wykonawcy, ale w tym roku inwestycja ma wreszcie dojść do skutku. Na początku roku, również na Aleksandrowskiej zostanie wyremontowane torowisko tramwajowe. Nowe szyny zostaną położone pomiędzy ul. Bielicową i Szczecińską. 

Na Widzewie - Telefoniczna i gruntówki

Na Widzewie w 2022 roku przebudowane zostanie rondo na skrzyżowaniu ulic Krokusowej, Edwarda i Pomorskiej, kolejny odcinek ul. Pomorskiej oraz łącząca Widzew ze Śródmieściem ul. Telefoniczna. Kontynuowany będzie także program utwardzania gruntówek – asfalt zobaczą mieszkańcy ul. Sołeckiej i Gerberowej. 

– Chcielibyśmy, aby remontów było w tym roku więcej. Staramy się o dofinansowanie z funduszy krajowych oraz unijnych dla kolejnych inwestycji, dzięki którym lista remontów może się jeszcze powiększyć – mówi Robert Kolczyński, dyrektor Departamentu Strategii i Rozwoju.

Remonty w 2022 roku. Pełna lista ulic

Krakowska, Telefoniczna, Pomorska, Przybyszewskiego, Włókiennicza, Moniuszki, rondo Krokusowa/Edwarda/Pomorska, Północna/Ogrodowa, Wolborska/Podrzeczna, Trasa Górna, Mielczarskiego, Fabryczna, Traktorowa, Obywatelska, Aleksandrowska, Nowe Sady, Stefanowskiego, Sołecka, GerberowaStruga, Jaracza, Sienkiewicza, Hasa, Wojska Polskiego, 6 Sierpnia

Zobacz także

Polecane aktualności

Łódź edu kul | projektowanie oferty w instytucjach - badanie zaangażowania odbiorców oferty kulturalnej

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Instytucje kultury, nie zatracając swoich podstawowych funkcji związanych między innymi z... więcej

Łódź edu kul | „Przystań w Teatrze" najnowszy program Teatru Arlekin

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Mamy w Łodzi kilka teatrów. Wśród nich jest nieduży – ale wielce sprytny, Arlekin. I jak w commedia... więcej

Łódź edu kul | „Wszystkich kochać, nikogo nie oszczędzać. Całoroczne rozbudzanie empatii”.

Wydział Kultury

Pod tym hasłem zespół Centrum Dialogu im. Marka Edelmana przygotował blisko 50 wydarzeń i... więcej

 -  materiał Stowarzyszenia Topografie

Łódź edu kul | wyjątkowy audio przewodnik i film o ulicy Piotrkowskiej

Wydział Kultury

Być może nie wszyscy łodzianie jeszcze wiedza ale w najbliższych latach Łódź będzie obchodziła dwie... więcej

Łódź edu kul | warsztaty CHOREI i Fabryki Sztuki dla szkół

Wydział Kultury

Przez ostatnie cztery miesiące – od września do grudnia 2021 – artyści Teatru CHOREA i edukatorzy z... więcej

Kontakt