Rewitalizacja na Wschodniej. Kolejna kamienica będzie perełką

Fasada kamienicy przy ul. Wschodniej schowa się niedługo za rusztowaniami. To znak, że jej remont przeniesie się zaraz na elewację, która stanie się piękna, jak przed laty.

Kamienica przy ul. Wschodniej 35
Koszt remontu kamienicy przy ul. Wschodniej 35 to blisko 10 mln zł.

Ulica Wschodnia to jeden z największych placów budowy w programie rewitalizacji. Miasto odnawia tam w sumie 8 kamienic i zmodernizowało ulicę, która po zmianach jest dwukierunkowa i całkiem zielona, dzięki szpalerowi sporych drzew.

Jednym z miejsc, gdzie praca wre, jest plac budowy pod numerem 35. — Prowadzimy zaawansowane prace konstrukcyjne, wymieniamy stropy, wzmacniamy ściany. Mniej więcej za kwartał rozpoczniemy już prace wykończeniowe we wnętrzach. Wyremontowaliśmy prawie cały dach, pozostała nam jeszcze jedna połać, którą zrobimy przed zimą. Natomiast za 2–3 tygodnie ustawimy rusztowania i rozpoczniemy remont elewacji frontowej — wylicza Cezary Kozłowski, kierownik budowy.

Co powstanie w kamienicy po remoncie? — 28 wygodnych mieszkań komunalnych, 4 lokale usługowe, 2 pracownie artystyczne oraz jedno mieszkanie chronione. Budynek będzie wyposażony we wszystkie media: instalację elektryczną, gazową, wodno-kanalizacyjną i oczywiście w sieć centralnego ogrzewania — mówi Olga Kassyańska z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Remont nie ominie także podwórza, które zostanie zamienione w miejsce na sąsiedzkie spotkania. Nie zabraknie na nim drzew, krzewów ani ławek. Wykonawca postawi też dwie altany i pergolę.

Kamienica pod numerem 35 jest jedną z trzech, którą miasto aktualnie remontuje. Wcześniej, poza ulicą, zakończyły się już prace w pięciu innych budynkach przy Wschodniej. 


Projekt pn. "Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi - obszar o powierzchni 32,5 ha ograniczony ulicami Zachodnią, Podrzeczną, Stary Rynek, Wolborską, Franciszkańską, Północną, Wschodnią, Rewolucji 1905r., Próchnika wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic" realizowany w ramach umowy o dofinansowanie nr UDA-RPLD.06.03.03-10-0001/17-00 zawartej w dniu 29 sierpnia 2017 r.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. 

Zobacz także

Polecane aktualności

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Kontakt