Rodzinny dom dziecka przygotował podarunki dla seniorów z DPS-u. „Nam też wiele razy ktoś pomagał. Podajemy dobro dalej”

Kilka dni temu na Fb pojawiło się ogłoszenie, że potrzebne jest emocjonalne wsparcie dla mieszkańców DPS-ów. Akcję zorganizował Wolontariat Gajusza wraz z MOPS-em.

Opisała ją także łódzka „Gazeta Wyborcza”. Informację na Fb wypatrzyła w czwartek wieczorem Magdalena Dobromiła Madej, szefowa domu dziecka typu rodzinnego przy ul. Ciechocińskiej. W piątek przy śniadaniu opowiedziała o akcji dzieciom. Wszyscy od razu przystąpili do działania. Lekcje przełożyli na wieczór, a większość dnia przeznaczyli na szykowanie upominków dla podopiecznych DPS Dom Kombatanta w Łodzi przy ul. Przyrodniczej.

Przez 6 godzin, z przerwami na pobieganie po podwórku, robili ręcznie upominki - doniczki z kwiatami, kartki z dobrymi myślami, drzewka z papieru i motanki, czyli słowiańskie lalki przynoszące pomyślność, a oprócz tego upiekli 60 babeczek i 2 blachy ciasta drożdżowego.


- To jest nasze podziękowanie dla tych, którzy nam pomogli, gdy tego potrzebowaliśmy, np. podczas zbiórki pieniędzy na busa albo wtedy, gdy potrzebne były komputery i laptopy do zdalnej nauki. Jeśli doświadczysz dobra, to podawaj je dalej. Pomoc ma przecież owocować i dawać moc następnym osobom - komentuje pani Magda.


Podzielić się z seniorami chciała także pani Małgosia, na co dzień pełniąca rolę rodziny zastępczej spokrewnionej. Przywiozła dla nich kartki i czekolady.


Dziękujemy wszystkim osobom, które już włączyły się w akcję. Wsparcia potrzebuje jeszcze ponad 1,7 tys. seniorów. Jeśli Ty też chcesz pomóc, skontaktuj się z Gabrielą Halakiewicz - ghalakiewicz@gajusz.org.pl lub 697789920.

Tekst o akcji znajdziesz tutaj>>

Polecane aktualności

Zielona 6

Restauracje i biuro podróży powstaną w kamienicy przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

Restauracja łódzkich Żydów w ponad stuletniej kamienicy, w której prawdopodobnie mógł być kiedyś... więcej

Łódź buduje

Łódź buduje mieszkania komunalne

Grzegorz Gawlik / UMŁ

W tym roku miasto razem z Widzewskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego będzie budować ponad 150... więcej

Łódź walczy ze smogiem

Łódź walczy ze smogiem, rusza nabór do kolejnej edycji wymiany pieców.

Marcin Masłowski / UMŁ

15 stycznia rozpoczyna się nabór na kolejną edycję wymiany pieców na bardziej ekologiczne. Program... więcej

Łódź Buduje. Ulica Przybyszewskiego do przebudowy

Jacek Słodziński / BPiNM

Ulica Przybyszewskiego do wymiany: nowa jezdnia, nowe tory, nowe skrzyżowania, nowe wiadukty więcej

Projekt uchwały śmieciowej

Nowa uchwała śmieciowa

Monika Pawlak / UMŁ

Obecny projekt uchwały jest wzorowany na zgierskim, do którego RIO nie miała zastrzeżeń, a zacznie... więcej

Kontakt