Rodziny zastępcze wędrują po Łodzi. Zaproś je do siebie!

Wędrującą wystawę ze zdjęciami 4 pierwszych rodzin zastępczych już od ponad tygodnia możecie spotkać w holu Urzędu Miasta Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104. Tam czekają też na Was ulotki, z których dowiecie się, kto może zostać rodziną zastępczą i dlaczego warto podjąć to wyzwanie.

A roll-upy z historiami rodzin odwiedziły niedawno 2 duże spotkania. Były na III Łódzkiej Konferencji Wychowawczej „Czy w Twoim domu rośnie bohater?" zorganizowanej przez Przedszkole Żywioły Łódź Łódź i Szkołę podstawową Kompas. Wystąpiły tam na scenie, a także witały odwiedzających przy stoliku, przy którym pracownicy kampanii Damian Paczesniak i Milena Magdziarz odpowiadali na pytania i mówili o najważniejszych kwestiach związanych z rodzicielstwem zastępczym.


Następnego dnia ponownie pojawiły się na scenie. Tym razem podczas całodniowych warsztatów w Bionanopark połączonych z promocją książki „Dziecko z potencjałem” Anny M. Piasecznej, której jednym z patronów jest nasza kampania.


Z całego MOPS-owego serca dziękujemy organizatorom obu wydarzeń za zaproszenie kampanii Rodzina Jest dla Dzieci. Dzięki Wam coraz więcej mieszkańców Łodzi dowiaduje się, jak ważną rolę pełnią rodziny zastępcze.


Jeśli chcecie, by wędrująca wystawa zagościła także w Waszej firmie, organizacji pozarządowej, szkole lub przedszkolu, to piszcie na adres d.paczesniak@mops.lodz.pl.

Polecane aktualności

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie na ul. Dąbrowskiego.

Łódź buduje wiadukt na ul. Dąbrowskiego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie. Jeszcze w tym roku powstanie nowy... więcej

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul. Sierakowskiego ma nową salę polisensoryczną.

Bezpieczny "plac zabaw" dla podopiecznych DPS

Jolanta Baranowska / BRP

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul.... więcej

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do pracy, sklepu, spacerze z psem - należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane.

Co zrobić ze zużytą maseczką i rękawiczkami?

Jolanta Baranowska / BRP

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do... więcej

Jemy w Domu Burger Fest – rusza wielki festiwal burgerów na wynos!

ŁCW

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w lokalną branżę gastronomiczną. Chcąc wspierać restauracje w... więcej

Jak przyznaje Grażyna Jagodzka, seniorka, koordynator Telefonu Życzliwości, dziś, w erze koronawirusa wolontariusze "pracy" mają jeszcze więcej niż dotychczas.

Seniorzy pomagają seniorom w dobie koronawirusa

Jolanta Baranowska / BRP

10 wolontariuszy-seniorów Telefonu Życzliwości przeniosło swoją "pracę" do domu i odbiera telefony... więcej

Kontakt