Rok działalności Planetarium EC1

W niedzielę Planetarium EC1 świętowało swoje pierwsze urodziny. Ten rok działalności placówki obfitował w pokazy specjalne, koncerty i filmy, które obejrzało łącznie 150 tys. gości.

W niedzielę Planetarium EC1 świętowało swoje pierwsze urodziny. Ten rok działalności placówki obfitował w pokazy specjalne, koncerty i filmy, które obejrzało łącznie 150 tys. gości. Szeroka oferta skierowana do różnych grup wiekowych sprawiła, że Planetarium EC1 szybko zyskało sympatie łodzian i nie tylko. We wrześniu instytucja zyskała tytuł jednego z „7 Nowych Cudów Polski" w ogólnopolskim plebiscycie magazynu National Geographic.

- Myślę, że sukces planetarium pokazał z jednej strony zapotrzebowanie na tego typu obiekty, z drugiej strony, że właściwe i mądre dysponowanie przestrzenią oraz oferowane atrakcje generują zapotrzebowanie pozwalające osiągnąć frekwencję, której pozazdrościłaby niejedna instytucja kultury - mówi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Kolejny rok zapowiada się równie ciekawie. W repertuarze znajdą się nowe pokazy. - Już od lutego zaprosimy najmłodszych widzów na bajkę pod tytułem „Polaris". Dla dorosłych widzów przygotowujemy pokaz „Phantom of the Universe", który opowiada o największej tajemnicy wszechświata, ciemnej materii - zapowiada Tomasz Kisiel, kierownik Planetarium EC1.

W nowym roku Planetarium EC1 stanie się również częścią Centrum Nauki i Techniki EC1, którego otwarcie zaplanowane jest na 17 listopada br. i połączone będzie z inauguracją międzynarodowej wystawy „Leonardo da Vinci. Energia umysłu". Ku końcowi zbliżają się prace przy realizacji aranżacji i wyposażenia Centrum Nauki i Techniki EC1. - W tej chwili jesteśmy już w fazie testowania ścieżki zatytułowanej „Przetwarzanie energii", czyli najbardziej spektakularnej część CNiT, gdzie dla celów narracji interaktywnej wykorzystujemy eksponaty dawnej łódzkiej elektrowni, a później elektrociepłowni. W tej chwili jesteśmy także w końcowej fazie odbioru projektów wykonawczych drugiej bardzo interesującej ścieżki „Rozwój wiedzy i cywilizacji" - mówi Michał Buława, szef działu ekspozycji CNiT EC1.

Polecane aktualności

Ulica Lotna i Bałtycka. Plan dla osiedli na Górnej

Ulica Lotna i Bałtycka. Plan dla osiedli na Górnej

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Dzięki przebudowie ul. Bałtyckiej, ta niedawna gruntówka jest dziś asfaltową drogą z chodnikami. Ale... więcej

Rozpoczyna się XXVI Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych -  fot. mat. Teatr Powszechny w Łodzi

Rozpoczyna się XXVI Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

Sławomir Macias / Wydział Kultury

Przed nami 26 już Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, festiwal, który jest najważniejszym... więcej

Minął pierwszy tydzień składania wniosków na wymianę pieców -  fot. Paweł Łacheta / mat. UMŁ

Minął pierwszy tydzień składania wniosków na wymianę pieców

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Za nami pierwszy tydzień składania wniosków na wymianę pieców w czwartej edycji miejskiego programu... więcej

Inwestycje w łódzkiej kulturze na rok 2020 -  fot. Stefan Brajter / mat. UMŁ

Inwestycje w łódzkiej kulturze na rok 2020

Małgorzata Loeffler / ZIM

Koniec remontu pałaców Poznańskiego i Scheiblera, odnowiona Biała Fabryka i skansen architektury,... więcej

Randka w ciemno w łódzkim ZOO. Samica hipopotama karłowatego zamieszkała w łódzkim ogrodzie zoologicznym -  fot. Radosław Jóźwiak / mat. UMŁ

Randka w ciemno w łódzkim ZOO. Samica hipopotama karłowatego zamieszkała w łódzkim ogrodzie zoologicznym

Tomasz Walczak / BKSiDŁ

2,5-letnia samica hipopotama karłowatego o wdzięcznym imieniu Jamina zamieszkała w łódzkim ZOO. To... więcej

Kontakt