Rok działalności Planetarium EC1

W niedzielę Planetarium EC1 świętowało swoje pierwsze urodziny. Ten rok działalności placówki obfitował w pokazy specjalne, koncerty i filmy, które obejrzało łącznie 150 tys. gości.

W niedzielę Planetarium EC1 świętowało swoje pierwsze urodziny. Ten rok działalności placówki obfitował w pokazy specjalne, koncerty i filmy, które obejrzało łącznie 150 tys. gości. Szeroka oferta skierowana do różnych grup wiekowych sprawiła, że Planetarium EC1 szybko zyskało sympatie łodzian i nie tylko. We wrześniu instytucja zyskała tytuł jednego z „7 Nowych Cudów Polski" w ogólnopolskim plebiscycie magazynu National Geographic.

- Myślę, że sukces planetarium pokazał z jednej strony zapotrzebowanie na tego typu obiekty, z drugiej strony, że właściwe i mądre dysponowanie przestrzenią oraz oferowane atrakcje generują zapotrzebowanie pozwalające osiągnąć frekwencję, której pozazdrościłaby niejedna instytucja kultury - mówi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Kolejny rok zapowiada się równie ciekawie. W repertuarze znajdą się nowe pokazy. - Już od lutego zaprosimy najmłodszych widzów na bajkę pod tytułem „Polaris". Dla dorosłych widzów przygotowujemy pokaz „Phantom of the Universe", który opowiada o największej tajemnicy wszechświata, ciemnej materii - zapowiada Tomasz Kisiel, kierownik Planetarium EC1.

W nowym roku Planetarium EC1 stanie się również częścią Centrum Nauki i Techniki EC1, którego otwarcie zaplanowane jest na 17 listopada br. i połączone będzie z inauguracją międzynarodowej wystawy „Leonardo da Vinci. Energia umysłu". Ku końcowi zbliżają się prace przy realizacji aranżacji i wyposażenia Centrum Nauki i Techniki EC1. - W tej chwili jesteśmy już w fazie testowania ścieżki zatytułowanej „Przetwarzanie energii", czyli najbardziej spektakularnej część CNiT, gdzie dla celów narracji interaktywnej wykorzystujemy eksponaty dawnej łódzkiej elektrowni, a później elektrociepłowni. W tej chwili jesteśmy także w końcowej fazie odbioru projektów wykonawczych drugiej bardzo interesującej ścieżki „Rozwój wiedzy i cywilizacji" - mówi Michał Buława, szef działu ekspozycji CNiT EC1.

Polecane aktualności

Pamiętamy i będziemy pamiętać! 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

„Piąta rano. Od świtu dzień zaczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!).… więcej

Rusza akcja "5 dla Ziemi"

MM / KS

Organizatorami tej charytatywnej inicjatywy z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (22 kwietnia) są… więcej

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Łódź na konferencji inaugurującej projekt „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”

MM / KS

Wydarzenie zostało zorganizowane pod egidą Ministerstwa Klimatu i Środowiska. więcej

Międzynarodowy Dzień Kobiet. Łódź pamięta o kobietach-bohaterkach

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przed pomnikiem-ławeczką Haliny Szwarc-Kłąb przedstawiciele… więcej

Kontakt