Rok działalności Planetarium EC1

W niedzielę Planetarium EC1 świętowało swoje pierwsze urodziny. Ten rok działalności placówki obfitował w pokazy specjalne, koncerty i filmy, które obejrzało łącznie 150 tys. gości.

W niedzielę Planetarium EC1 świętowało swoje pierwsze urodziny. Ten rok działalności placówki obfitował w pokazy specjalne, koncerty i filmy, które obejrzało łącznie 150 tys. gości. Szeroka oferta skierowana do różnych grup wiekowych sprawiła, że Planetarium EC1 szybko zyskało sympatie łodzian i nie tylko. We wrześniu instytucja zyskała tytuł jednego z „7 Nowych Cudów Polski" w ogólnopolskim plebiscycie magazynu National Geographic.

- Myślę, że sukces planetarium pokazał z jednej strony zapotrzebowanie na tego typu obiekty, z drugiej strony, że właściwe i mądre dysponowanie przestrzenią oraz oferowane atrakcje generują zapotrzebowanie pozwalające osiągnąć frekwencję, której pozazdrościłaby niejedna instytucja kultury - mówi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Kolejny rok zapowiada się równie ciekawie. W repertuarze znajdą się nowe pokazy. - Już od lutego zaprosimy najmłodszych widzów na bajkę pod tytułem „Polaris". Dla dorosłych widzów przygotowujemy pokaz „Phantom of the Universe", który opowiada o największej tajemnicy wszechświata, ciemnej materii - zapowiada Tomasz Kisiel, kierownik Planetarium EC1.

W nowym roku Planetarium EC1 stanie się również częścią Centrum Nauki i Techniki EC1, którego otwarcie zaplanowane jest na 17 listopada br. i połączone będzie z inauguracją międzynarodowej wystawy „Leonardo da Vinci. Energia umysłu". Ku końcowi zbliżają się prace przy realizacji aranżacji i wyposażenia Centrum Nauki i Techniki EC1. - W tej chwili jesteśmy już w fazie testowania ścieżki zatytułowanej „Przetwarzanie energii", czyli najbardziej spektakularnej część CNiT, gdzie dla celów narracji interaktywnej wykorzystujemy eksponaty dawnej łódzkiej elektrowni, a później elektrociepłowni. W tej chwili jesteśmy także w końcowej fazie odbioru projektów wykonawczych drugiej bardzo interesującej ścieżki „Rozwój wiedzy i cywilizacji" - mówi Michał Buława, szef działu ekspozycji CNiT EC1.

Polecane aktualności

261 projektów do realizacji! Znamy wyniki Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego 2019/2020

Zwycięskie projekty ogłoszono uroczyście w Pałacu Poznańskiego. Absolutnym rekordzistą tegorocznej... więcej

Medale za długoletnie pożycie -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

50 lat od złożenia przysięgi małżeńskiej

Anna Janocha / BKSiDŁ

Przynajmniej 50 lat w małżeństwie. Taki staż należy docenić. Wręczono medale za długoletnie pożycie.... więcej

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska przedstawiła swoje nowe zastępczynie: Małgorzatę Moskwę-Wodnicką i Joannę Skrzydlewską -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Małgorzata Moskwa-Wodnicka i Joanna Skrzydlewska wiceprezydentkami Łodzi

Tomasz Walczak / BKSiDŁ

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska przedstawiła swoje nowe zastępczynie: Małgorzatę Moskwę-Wodnicką i... więcej

Rozpoczęły się bezpłatne badania, które pozwalają wykryć wirusowe zapalenie wątroby typu C -  mat. UMŁ

Bezpłatne badania na WZW typu C dla łodzian

Jolanta Baranowska / BRP

Rozpoczęły się bezpłatne badania, które pozwalają wykryć wirusowe zapalenie wątroby typu C. Dlaczego... więcej

Łódzki Hyde Park. Zdecyduj, gdzie powstanie strefa wolnej wypowiedzi -  fot. CC0 Public Domain

Łódzki Hyde Park. Zdecyduj, gdzie powstanie strefa wolnej wypowiedzi

Tomasz Walczak / BKSiDŁ

Do 1 listopada na platformie Vox Populi Urzędu Miasta Łodzi trwać będzie głosowanie nad... więcej

Kontakt