Rok działalności Planetarium EC1

W niedzielę Planetarium EC1 świętowało swoje pierwsze urodziny. Ten rok działalności placówki obfitował w pokazy specjalne, koncerty i filmy, które obejrzało łącznie 150 tys. gości.

W niedzielę Planetarium EC1 świętowało swoje pierwsze urodziny. Ten rok działalności placówki obfitował w pokazy specjalne, koncerty i filmy, które obejrzało łącznie 150 tys. gości. Szeroka oferta skierowana do różnych grup wiekowych sprawiła, że Planetarium EC1 szybko zyskało sympatie łodzian i nie tylko. We wrześniu instytucja zyskała tytuł jednego z „7 Nowych Cudów Polski" w ogólnopolskim plebiscycie magazynu National Geographic.

- Myślę, że sukces planetarium pokazał z jednej strony zapotrzebowanie na tego typu obiekty, z drugiej strony, że właściwe i mądre dysponowanie przestrzenią oraz oferowane atrakcje generują zapotrzebowanie pozwalające osiągnąć frekwencję, której pozazdrościłaby niejedna instytucja kultury - mówi prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Kolejny rok zapowiada się równie ciekawie. W repertuarze znajdą się nowe pokazy. - Już od lutego zaprosimy najmłodszych widzów na bajkę pod tytułem „Polaris". Dla dorosłych widzów przygotowujemy pokaz „Phantom of the Universe", który opowiada o największej tajemnicy wszechświata, ciemnej materii - zapowiada Tomasz Kisiel, kierownik Planetarium EC1.

W nowym roku Planetarium EC1 stanie się również częścią Centrum Nauki i Techniki EC1, którego otwarcie zaplanowane jest na 17 listopada br. i połączone będzie z inauguracją międzynarodowej wystawy „Leonardo da Vinci. Energia umysłu". Ku końcowi zbliżają się prace przy realizacji aranżacji i wyposażenia Centrum Nauki i Techniki EC1. - W tej chwili jesteśmy już w fazie testowania ścieżki zatytułowanej „Przetwarzanie energii", czyli najbardziej spektakularnej część CNiT, gdzie dla celów narracji interaktywnej wykorzystujemy eksponaty dawnej łódzkiej elektrowni, a później elektrociepłowni. W tej chwili jesteśmy także w końcowej fazie odbioru projektów wykonawczych drugiej bardzo interesującej ścieżki „Rozwój wiedzy i cywilizacji" - mówi Michał Buława, szef działu ekspozycji CNiT EC1.

Polecane aktualności

Budujemy strop podziemnej drogi

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

6 metrów pod ziemią - na tej głębokości pojadą samochody, nową drogą w Nowym Centrum Łodzi. Abyśmy... więcej

Ostrzeżenie dla Łodzi: burze z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat dla powiatu łódzkiego, w którym ostrzega... więcej

Łódź rewitalizacja. Sienkiewicza 56 - była ruina, jest pięknie odnowiona fasada

Małgorzata Loeffler / ZIM

Łódź rewitalizacja. Była ruina, jest pięknie odnowiona fasada. Prezentujemy wyremontowaną elewację... więcej

II tura wyborów prezydenckich. Wyjeżdżasz z Łodzi – odbierz zaświadczenie o prawie do głosowania

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

W najbliższą niedzielę - 12 lipca - odbędzie się II tura wyborów prezydenta RP. Łodzianie, którzy... więcej

Sportowcy polecają łódzką wodę

Tomasz Lewandowski / Wydział Sportu

Wapń, magnez, sód, fluorki – to wartościowe minerały, które dostępne są na wyciągnięcie ręki.... więcej

Kontakt