Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 141 rozpocznie się jesienią?

Na 1 października w południe zaplanowano otwarcie ofert w przetargu na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 141 przy ul. Zakładowej. Zarówno władze Łodzi jak społeczność szkolna liczą, że inwestycja ruszy jeszcze jesienią, ale to zależy od tego czy uda się wyłonić wykonawcę prac budowlanych.

Konferencja prasowa dot. rozbudowy SP nr 141 -  fot. Monika Pawlak / UMŁ
Konferencja prasowa dot. rozbudowy SP nr 141 , fot. Monika Pawlak / UMŁ

- Obiecaliśmy rozbudowę i słowa dotrzymujemy - powiedział Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi, dodaj: -  Teraz mam tylko nadzieję, że wyłonimy wykonawcę od razu, bo to pozwoli podpisać umowę i ruszać z pracami. A im szybciej zaczniemy tym większa szansa, że planowany czas wykonania inwestycji się skróci.

Zdaniem Tomasza Kacprzaka, przewodniczącego Rady Miejskiej, Olechów i Janów to prężnie rozwijające się osiedla, gdzie stawiane są kolejne bloki, do których wprowadzają się młodzi ludzie albo rodziny z dziećmi. - Mieszkam na tym osiedlu, więc niemal codziennie obserwuję zmiany jakie tam zachodzą. Ale rozmawiam także z sąsiadami, mieszkańcami osiedla, którzy bardzo czekają na tę inwestycję i prosili abym się sprawą zaopiekował - opowiada Tomasz Kacprzak, dodając: - Dlatego cieszę się, że za kilka dni przetarg się zakończy i trzymam kciuki, aby pojawiła się oferta od dobrego wykonawcy za rozsądną cenę.

Według Sylwestra Pawłowskiego, przewodniczącego Komisji Edukacji Rady Miejskiej, planowana rozbudowa SP nr 141 jest najważniejszą inwestycją samorządu, ponieważ pozwoli poprawić warunki nauczania dla dzieci. - To uczniowie są tutaj najważniejsi choć samorząd nie zapomina o nauczycielach. Dla zatrudnionych w szkole na Olechowie nowy budynek to też komfort pracy - tłumaczy radny.

Nowy budynek w SP nr 141 będzie miał ponad 1,2 tys. metrów powierzchni i 8 sal lekcyjnych oraz kolejne 2, które w razie potrzeb można zaadaptować na pracownie lekcyjne. Budynek będzie wyposażony w windę oraz wszelkie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. - Będziemy mieć szkołę na miarę XXI wieku, mam nadzieję, że pierwsze lekcje odbędą się tam za 14 miesięcy - powiedział Adam Szadkowski, dyrektor SP nr 141.

Budowa planowana jest na 2 lata, ale rzeczywisty czas będzie zależał od wykonawcy. Koszt inwestycji będzie znany po otwarciu ofert przetargowych, pieniądze w budżecie miasta na ten cel są zarezerwowane. 

Polecane aktualności

Langowski Logistics w Łodzi na Nowym Jedwabnym Szlaku

Mateusz Sipa

Nowy Jedwabny Szlak a na nim pociąg jadący z Chin aż do Łodzi, która wiąże wielkie nadzieje z... więcej

Otwarcie kolejnych żłobków i przedszkoli od 27 maja

BRP

Od środy dzieci wrócą do kolejnych 25 przedszkoli i jednego żłobka. więcej

Plac na rogu ulic Kilińskiego i Jaracza w Łodzi zmieni się nie do poznania. Stylowy ryneczek i zielony skwer zastąpią parking oraz nieuporządkowany plac handlowy. Zmieni się także kamienica przy ul. Kilińskiego 39. -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź rewitalizacja. Trwają intensywne prace przy ul. Kilińskiego 39

Małgorzata Loeffler / ZIM

Przy ul. Kilińskiego jeszcze w tym roku będzie gotowy stylowy rynek z zadaszonym targowiskiem i... więcej

W tym roku miasto zaproponowało nowe strefy dla mobilnych kawiarni i food-trucków w łódzkich parkach. -  fot. licencja CC0

Poszerzamy ofertę gastronomiczną w łódzkich parkach

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Od kilku lat w łódzkich parkach przybywa punktów gastronomicznych. W tym roku miasto zaproponowało... więcej

Wśród przeznaczonych do wynajmu lokali są dwa  ponad 100-metrowe w zrewitalizownej kamienicy przy ul. Tuwima 46.  -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

100 lokali miejskich do wynajęcia od zaraz. Na sklep, restaurację lub inny własny biznes

Jolanta Baranowska / BRP

100 miejskich lokali do wynajmu dla tych, którzy chcą otworzyć własny biznes. Wśród nich takie jak... więcej

Kontakt