Rozlicz PIT, wygraj pieniędzy plik. Już ponad milion złotych w łódzkim budżecie dzięki Wielkiej Loterii Podatkowej Miasta Łodzi

Wylosowano kolejnych zwycięzców tygodniowej nagrody Wielkiej Loterii Podatkowej Miasta Łodzi. Szczęśliwcy otrzymają po 1000 zł. Od początku trwania loterii udział w niej wzięło już ponad 550 nowych podatników. Dzięki temu w kasie miasta przybyło już ponad milion złotych z tego tytułu.

 - Dzięki uruchomieniu serwisu „Twój e-PIT” znacząco odczuliśmy wzrost liczby uczestników nasze loterii. Od czasu uruchomienia serwisu, jest ich kilkanaście, a w ciągu minionego tygodnia łącznie mieliśmy 26 zgłoszeń - powiedziała Agnieszka Tokarczyk z Biura Promocji i Nowych Mediów Urzędu Miasta Łodzi.

W pierwszej w historii miasta loterii podatkowej można wygrać ponad 220 tysięcy złotych. Ideą akcji jest zachęcenie do płacenia podatków w Łodzi, a udział w niej mogą wziąć tylko nowi podatnicy, czyli tacy, którzy do tej pory rozliczali PIT w innych gminach. Losowania nagród odbywają się co tydzień (dwie nagrody po 1.000 zł) oraz co miesiąc (jedna nagroda o wartości 10.000 zł). Od nowego roku udział w loterii jest łatwiejszy. Nie trzeba już wypełniać formularza ZAP-3. Wystarczy na druku PIT-37 wskazać jeden z łódzkich urzędów skarbowych jako adresata zeznania podatkowego. Finał Wielkiej Loterii Podatkowej Miasta Łódź odbędzie się 7 maja. Wtedy to będzie można wygrać główną nagrodę, czyli 100 tys. zł.

Deklaracje podatkowe za 2019 rok można rozliczać na trzy sposoby: składając papierową deklarację podatkową w odpowiednim urzędzie skarbowym, wykorzystać aplikację e-Deklaracje lub ubiegłoroczne narzędzie fiskusa, czyli serwis "Twój e-PIT". Ten ostatni sposób jest najłatwiejszy w obsłudze. To po prostu automatycznie przygotowane i udostępnione przez Krajową Administrację Skarbową roczne zeznanie podatkowe. Na podstawie dostępnych danych - wysłanych do skarbówki przez pracodawców - urzędnicy niejako sami przygotowali wypełnione deklaracje.

Polecane aktualności

Łódź ma nowy żłobek! Rekrutacja trwa do 24 kwietnia

Jolanta Baranowska / BRP

Nowoczesny budynek stanął przy ul. Kmicica na Olechowie. Rozpoczął się nabór do placówki. 60... więcej

Wybory -  fot. Paweł Łacheta / Archiwum UMŁ

Wybory 2020: pismo wiceprezydenta Adama Wieczorka do Joanny Pieńkowskiej, komisarza wyborczego w Łodzi

BRP

Pismo skierowane przez wiceprezydenta Łodzi Adama Wieczorka do pani Joanny Pieńkowskiej, komisarza... więcej

W czerwcu 2018 roku ruszył kolejny etap rewitalizacji osiedla - do końca 2021 roku modernizacji poddanych zostanie 29 budynków. -  fot. UMŁ

Łódź rewitalizuje Księży Młyn

Małgorzata Loeffler / ZIM

Nie zamierzają zejść z budowy. Mimo epidemii trwają intensywne prace remontowe przy ulicy... więcej

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca prac i konserwator pracują bez zmian.

Łódź buduje. Trwają intensywne prace przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca... więcej

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie na ul. Dąbrowskiego.

Łódź buduje wiadukt na ul. Dąbrowskiego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie. Jeszcze w tym roku powstanie nowy... więcej

Kontakt