Rozliczenie PIT-u w Łodzi się opłaca! Rozdaliśmy kolejne 12 tys. zł!

10 tys. zł, 130 chętnych i jeden zwycięzca. Po raz czwarty wylosowaliśmy laureata miesiąca Wielkiej Loterii Podatkowej Miasta Łódź.

Wielka Loteria Podatkowa Miasta Łódź -  fot. Archiwum UMŁ
Wielka Loteria Podatkowa Miasta Łódź , fot. Archiwum UMŁ

Miejska loteria podatkowa ponownie nabiera tempa. W ciągu ostatniego tygodnia chęć złożenia PIT-u w łódzkich urzędach skarbowych zgłosiło 87 osób. To frekwencyjny rekord!

- Luty to miesiąc, w którym pracodawca zobowiązany jest do przekazania pracownikowi PIT-u za poprzedni rok podatkowy. To również dobra okazja do tego, by osoby mieszkające i pracujące w Łodzi, ale rozliczające się w innych gminach, przeniosły tutaj swoje PIT-y. Zachęcamy do rozliczania się w Łodzi, nagrody czekają – mówi Kinga Rondio z Biura Promocji i Nowych Mediów UMŁ.

Dzisiaj oprócz dwóch zwycięzców nagród tygodniowych w wysokości 1000 zł, wylosowano także laureata lutego. W puli miesiąca znalazło się 130 kart zgłoszeniowych. Oprócz zwycięzcy, na wypadek negatywnej weryfikacji, wyłoniono dwóch laureatów rezerwowych. Osoby, których zgłoszenia zostały wylosowane jako zwycięskie zostaną telefonicznie poinformowane o wygranej. Laureaci loterii nie muszą martwić się o dodatkowe opłaty - o wszystkie formalności zadba miasto. 

- Przedstawiciele Kancelarii Prawnej Grzegrzółka&Ko sprawdzają kod wylosowanego kuponu, a następnie kontaktują się z osobą, która dany kod reprezentuje i proszą o przedstawienie złożonej deklaracji, która świadczy o tym, że podatki będą odprowadzane w Łodzi – objaśnia procedury Anna Szczucka, przewodnicząca komisji loteryjnej.

W pierwszej w historii miasta loterii mogą brać udział osoby, które jeszcze w 2018 r. płaciły podatki w innych gminach, a od 2019 r. zadeklarowały przeniesienie PIT-ów do Łodzi. Od początku 2020 r. udział w loterii jest łatwiejszy. Nie trzeba już wypełniać druku ZAP-3. Wystarczy w formularzu PIT-37 wskazać jako adresata zeznania jeden z łódzkich urzędów skarbowych.

Jak do tej pory udział w zabawie wzięło ponad 640 osób. Władze Łodzi szacują, że każdy nowy podatnik to dodatkowe 2050 złotych do miejskiego budżetu.

Polecane aktualności

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca prac i konserwator pracują bez zmian.

Łódź buduje. Trwają intensywne prace przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca... więcej

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie na ul. Dąbrowskiego.

Łódź buduje wiadukt na ul. Dąbrowskiego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie. Jeszcze w tym roku powstanie nowy... więcej

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul. Sierakowskiego ma nową salę polisensoryczną.

Bezpieczny "plac zabaw" dla podopiecznych DPS

Jolanta Baranowska / BRP

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul.... więcej

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do pracy, sklepu, spacerze z psem - należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane.

Co zrobić ze zużytą maseczką i rękawiczkami?

Jolanta Baranowska / BRP

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do... więcej

Jemy w Domu Burger Fest – rusza wielki festiwal burgerów na wynos!

ŁCW

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w lokalną branżę gastronomiczną. Chcąc wspierać restauracje w... więcej

Kontakt