Rozpoczyna się obowiązkowe kształcenie szkolne na odległość

Dziś rozpoczyna się zdalne nauczanie wprowadzone rozporządzeniem szefa resortu edukacji z 20 marca 2020 r. Zgodnie z zapisami dokumentu zdalne nauczanie będzie od 25 marca do 10 kwietnia i dotyczy uczniów szkół wszystkich szczebli z wyjątkiem klas I - III szkół podstawowych i przedszkolaków.

Za organizację zdalnego nauczania odpowiada dyrektor szkoły, a nadzór pedagogiczny sprawuje kurator oświaty. Łódzki samorząd deklaruje wsparcie w technicznej organizacji zajęć.

W Łodzi zajęcia będą się odbywać za pośrednictwem e-dziennika, poczty e-mail lub innych komunikatorów. Te same narzędzia mają do dyspozycji rodzice uczniów, aby na bieżąco kontaktować się z nauczycielami lub/i dyrektorem szkoły.

Z informacji zebranych w 156 szkołach prowadzonych przez łódzki samorząd wynika, że 5 procent uczniów nie ma dostępu do żadnego z kanałów kontaktu, trwa identyfikacja indywidualnych potrzeb każdego z tych uczniów. MEN przewidział taką sytuację - jeśli nie będzie innego rozwiązania uczniowie będą otrzymywać materiały do zdalnego nauczania w formie papierowej. Sposób ich przekazania będzie ustalany indywidualnie z rodzicami.

W przypadku uczniów klas I - III nauczyciele mają obowiązek poinformować rodziców o dostępnych materiałach dydaktycznych oraz formach i sposobach realizacji zadań w domach. Te same postanowienia dotyczą przedszkolaków ze szczególnym uwzględnieniem 6-latków, którzy mają obowiązek odbyć roczne przygotowanie przedszkolne i zrealizować podstawę programową.

Zdalne nauczanie dotyczy ponad 62,4 tys. uczniów szkół wszystkich szczebli.

Z uwagi na rozporządzenie o zdalnym nauczaniu dziś po raz ostatni prowadzone są lekcje on-line dla maturzystów transmitowane od 16 marca na www.youtube.pl

Archiwalne zapisy lekcji są dostępne na: https://uml.lodz.pl/dla-mieszkancow/zdrowie/coronavirus-covid-19/lekcje-on-line-dla-maturzystow/

 

 

 

Powiązane pliki

Polecane aktualności

Budujemy strop podziemnej drogi

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

6 metrów pod ziemią - na tej głębokości pojadą samochody, nową drogą w Nowym Centrum Łodzi. Abyśmy... więcej

Ostrzeżenie dla Łodzi: burze z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat dla powiatu łódzkiego, w którym ostrzega... więcej

Łódź rewitalizacja. Sienkiewicza 56 - była ruina, jest pięknie odnowiona fasada

Małgorzata Loeffler / ZIM

Łódź rewitalizacja. Była ruina, jest pięknie odnowiona fasada. Prezentujemy wyremontowaną elewację... więcej

II tura wyborów prezydenckich. Wyjeżdżasz z Łodzi – odbierz zaświadczenie o prawie do głosowania

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

W najbliższą niedzielę - 12 lipca - odbędzie się II tura wyborów prezydenta RP. Łodzianie, którzy... więcej

Sportowcy polecają łódzką wodę

Tomasz Lewandowski / Wydział Sportu

Wapń, magnez, sód, fluorki – to wartościowe minerały, które dostępne są na wyciągnięcie ręki.... więcej

Kontakt