Rozpoczyna się rekrutacja do miejskich przedszkoli

1 kwietnia rozpoczyna się rekrutacja podstawowa do miejskich przedszkoli.

Nabór do przedszkoli -  fot. licencja CC0
W tegorocznej rekrutacji biorą udział dzieci zameldowane na terenie Łodzi, urodzone w latach 2015 - 2018 , fot. licencja CC0

Od godz. 8:00 ,1 kwietnia działać będzie strona internetowa lodz.formico.pl gdzie rodzice kandydatów muszą się zalogować i wskazać 3 placówki według preferencji zaczynając od najważniejszej.

Z uwagi na pandemię koronawirusa rekrutacja odbywa się tylko elektronicznie zatem wypełniony w systemie wniosek o przyjęcie dziecka należy wydrukować, podpisać (podpisy składają oboje rodzice) a następnie wraz niezbędnymi dokumentami potwierdzającymi spełnianie kryteriów ustawowych zeskanować lub zrobić zdjęcie i dołączyć w systemie w formie załączników. Dokumenty będą widoczne przez 3 wskazane przedszkola natomiast w systemie zatwierdza je tylko placówka 1 wyboru.

W rekrutacji biorą udział dzieci urodzone w latach 2015 - 2018, zameldowane na terenie Łodzi. Rodzice dzieci, które w tym roku szkolnym są przedszkolakami a chcą od września zmienić placówkę - biorą udział w rekrutacji podstawowej, razem z dziećmi zgłoszonymi po raz pierwszy. O przyjęciu dziecka nie decyduje kolejność zgłoszeń a kryteria. W rekrutacji podstawowej to wielodzietność rodziny kandydata, niepełnosprawność kandydata, jednego lub obojga rodziców, samotne rodzicielstwo oraz wychowywanie kandydata w pieczy zastępczej.

Rekrutacja podstawowa zakończy się 16 kwietnia o godz. 15:00, lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych będzie znana 7 maja.

Rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca rozpocznie się 2 sierpnia. W przypadku równej liczby punktów u 2 i więcej dzieci ubiegających się o miejsce w tej samej placówce decydować będą kryteria gminne. Po raz pierwszy będą premiowane dzieci, które posiadają obowiązkowe szczepienia tj. odra, świnka, różyczka, błonica, tężec, krztusiec itp.- za to będzie przyznawane aż 20 pkt. Najwyżej punktowane - 32 pkt. - jest posiadanie przez kandydata rodzeństwa w przedszkolu o przyjęcie do którego się ubiega, a trzecie w kolejności gminne kryterium to oboje rodzice pracujący lub studiujący w trybie dziennym oraz samotne rodzicielstwo - 16 pkt.

W 146 miejskich przedszkolach jest 18 014 miejsc. Kontynuację wychowania przedszkolnego zadeklarowali rodzice 12 755 dzieci, zatem dla ubiegających się o przyjęcie pozostało 5 259 miejsc.

Strona internetowa elektronicznego naboru do przedszkoli lodz.formico.pl >>>

Polecane aktualności

Centrum logistyczne TME

Ludzie będą pracować ramię w ramię z robotami w nowym centrum logistycznym firmy TME

Grzegorz Gawlik / UMŁ

W podłódzkim Rzgowie powstała najnowsza i jednocześnie największa w historii firmy TME inwestycja.... więcej

Nawet 20 tysięcy na zazielenienie Twojego podwórka!

ZazieleniaMY. Do wzięcia 800 tys. zł. na drzewa, krzewy i klomby tuż pod oknami łodzian

Aleksandra Hac / UMŁ

Na drzewa, krzewy, rabaty i trawniki. Miasto dołoży nawet 20 tysięcy złotych, jeśli chcesz zamienić... więcej

34 Liceum Ogólnokształcące - zawieszenie w obowiązkach dyrektora placówki

34 Liceum Ogólnokształcące - zawieszenie w obowiązkach dyrektora placówki

Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent miasta Łodzi skierowała do Komisji Dyscyplinarnej... więcej

Konferencja prasowa

Będzie zakaz używania dmuchaw do liści w całej Łodzi?

Jacek Słodziński / BPiNM

Rada Miejska w Łodzi skieruje apel do sejmiku Województwa Łódzkiego, by w regionalnym programie... więcej

Trwają prace nad Miejską Strefą Kultury

Trwają prace nad Miejską Strefą Kultury

Sławomir Macias / UMŁ

Projekt utworzenia Miejskiej Strefy Kultury w Łodzi został zapoczątkowany w 2020 r. Jego celem jest... więcej

Kontakt