Rusza miejski program mikrograntów dla NGO na walkę z koronawirusem

Epidemia koronawirusa nie ustępuje. W tej sytuacji władze miasta podjęły decyzję o uruchomieniu miejskiego programu mikrograntów na walkę z koronawirusem. Jest on adresowany do organizacji pozarządowych wspierających mieszkańców Łodzi w czasie pandemii.

Jak informuje Katarzyna Dyzio, Zastępca Dyrektora Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ, do urzędu oraz Łódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, napływało w ostatnim czasie dużo apeli i próśb o wsparcie działań organizacji pozarządowych. – W związku z utrzymującą się pandemią, jeszcze w tym tygodniu miasto ogłosi nabór wniosków na mikrogranty. W tym roku nie będą to dotacje na wydarzenia i zajęcia rozrywkowe. Mikrogranty mają pomóc organizacjom pozarządowym w lepszym dostosowaniu się do panującej sytuacji, co pozwoli im skuteczniej wspierać mieszkańców Łodzi w czasie pandemii – dodaje Katarzyna Dyzio.

Organizacje pozarządowe będą miały dwa tygodnie na składanie wniosków o dofinansowanie działań wspierających łodzian i pomagających w rozwiązywaniu ich problemów spowodowanych przez pandemię. Do rozdysponowania jest kwota 200 tys. zł, a każda organizacja będzie mogła złożyć tylko jeden wniosek na kwotę do 7 tys. zł. Wszystkie te projekty muszą zostać zrealizowane do końca 2020 r.

Olga Zuchora z Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ mówi: - Dotację będzie można uzyskać na działania pomocowe skierowane do grup najbardziej dotkniętych przez pandemię oraz na działania aktywizujące mieszkańców, pomagające w budowaniu sąsiedzkich wspólnot. Liczymy, że program mikrograntów pomoże organizacjom pozarządowym w dotarciu z pomocą i wsparciem do jak największej liczby łodzian.

Zainteresowani programem mikrograntów szczegółowe informacje o nim znajdą w tym tygodniu w Biuletynie Informacji Publicznej (BIP) oraz na profilu facebookowym Konsultacje Społeczne w Łodzi.

Polecane aktualności

Port Lotniczy w Łodzi -  fot. Archiwum UMŁ

Jaka będzie przyszłość lotniska w Łodzi?

BRP

Idea budowy logistycznego hubu cargo na terenach lotniska i w jego okolicy ma związek z... więcej

Kamienica przy ul. Roosevelta 17 -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Wypiękniała kolejna kamienica w centrum

Małgorzata Loeffler / ZIM

Detale snycerskie, kartusze herbowe, maszkarony z pióropuszami i róg obfitości: wypiękniała kolejna... więcej

Bartłomiej Kubiak -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

W miejskiej poradni pracuje najlepszy masażysta w województwie łódzkim

Jolanta Baranowska / BRP

Bartłomiej Kubiak jest najlepszym fizjoterapeutą - masażystą w województwie łódzkim, a pracuje w... więcej

Katarzyna Dyzio -  fot. Archiwum UMŁ

Nowa strategia Łodzi, nowa jakość partycypacji

BRP

Nowa strategia miasta to także nowe oblicze partycypacji społecznej. Od dziś zajmie się nią nowe... więcej

Iwona Zatorska-Sytyk, wicedyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich i Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi -  fot. Radosław Jóźwiak

Łódź Buduje ul. Obywatelską

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Zaczynamy jedną z najważniejszych tegorocznych inwestycji. Podpisaliśmy umowę z wykonawcą prac. więcej

Kontakt