Rusza nabór do programu Praktykuj w Łodzi – staże wakacyjne

Rusza rekrutacja na płatne praktyki u najlepszych łódzkich pracodawców w największym miejskim programie stażowym – „Praktykuj w Łodzi – staże wakacyjne”.

Wiceprezydent Łodzi Wojciech Rosicki mówi: - Wakacyjne staże w ramach programu „Praktykuj w Łodzi – staże wakacyjne” organizujemy już od 10 lat. Liczymy, że tegoroczna edycja, mimo epidemii, również będzie udana. W tym roku przygotowanych jest 300 staży w 60 firmach. Warto podkreślić, że wszystkie są płatne.

Jak dodaje Michał Śmiechowicz, dyrektor Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej UMŁ, wynagrodzenie zaoferowane stażystom przez firmy uczestniczące w programie „Praktykuj w Łodzi – staże wakacyjne” mieści się w przedziale od 2600 do 5000 zł brutto. - Przez 10 lat funkcjonowania naszego programu wakacyjnych praktyk, zatrudnienie znalazło blisko 1400 uczestników – dodaje dyrektor Michał Śmiechowicz.

Jan Ekiel, prezes firmy Liki Mobile Solutions, jednego z fundatorów staży, mówi: - Nasza firma oferuje stażystom udział w realnych, realizowanych przez nas innowacyjnych projektach informatycznych. Udostępniamy naszym stażystom nowoczesne narzędzia, dzięki którym, nawet w tak trudnych jak teraz czasach, efektywność pracy nie spada. Gdyby pandemia przeciągnęła się do wakacji, staże będziemy realizowali zdalnie. Nie jest to dla nas nic nowego, gdyż wielu naszych pracowników na co dzień pracuje zdalnie. Dodam, że z piątki zeszłorocznych stażystów, dwoje - Patryk i Weronika - pracują z nami już na stałe.

 

 

Wojciech Zakrzewski, dyrektor HR firmy Emerson, kolejnego fundatora staży dodaje: - Nasza firma uczestniczy w projekcie już po raz czwarty. Mimo epidemii staramy się pracować pełną parą, gdyż wiele podzespołów, które wytwarzamy wykorzystywanych jest przez sektor medyczny, np. w respiratorach, sterylizatorach czy łóżkach medycznych. Zapraszamy na staże wszystkich, którzy chcieliby poznać nowoczesne środowisko produkcyjne, zarówno w działach technicznych jak i operacyjnych.

Jak podkreślają przedstawiciele firmy, każdego roku kilkunastu uczestników wakacyjnych staży zasila zespół pracowników Emersona.

Rekrutacja do tegorocznych staży trwa od 1 kwietnia do 14 maja. Pod koniec czerwca firmy wyłonią tegorocznych stażystów, którzy będą odbywali praktyki od lipca do września.

Informacje na temat praktyk dostępne są na facebookowym profilu Młodzi w Łodzi oraz na stronie: https://praktyki.lodz.pl/ 

Powiązane pliki

Polecane aktualności

Langowski Logistics w Łodzi na Nowym Jedwabnym Szlaku

Mateusz Sipa

Nowy Jedwabny Szlak a na nim pociąg jadący z Chin aż do Łodzi, która wiąże wielkie nadzieje z... więcej

Otwarcie kolejnych żłobków i przedszkoli od 27 maja

BRP

Od środy dzieci wrócą do kolejnych 25 przedszkoli i jednego żłobka. więcej

Plac na rogu ulic Kilińskiego i Jaracza w Łodzi zmieni się nie do poznania. Stylowy ryneczek i zielony skwer zastąpią parking oraz nieuporządkowany plac handlowy. Zmieni się także kamienica przy ul. Kilińskiego 39. -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź rewitalizacja. Trwają intensywne prace przy ul. Kilińskiego 39

Małgorzata Loeffler / ZIM

Przy ul. Kilińskiego jeszcze w tym roku będzie gotowy stylowy rynek z zadaszonym targowiskiem i... więcej

W tym roku miasto zaproponowało nowe strefy dla mobilnych kawiarni i food-trucków w łódzkich parkach. -  fot. licencja CC0

Poszerzamy ofertę gastronomiczną w łódzkich parkach

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Od kilku lat w łódzkich parkach przybywa punktów gastronomicznych. W tym roku miasto zaproponowało... więcej

Wśród przeznaczonych do wynajmu lokali są dwa  ponad 100-metrowe w zrewitalizownej kamienicy przy ul. Tuwima 46.  -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

100 lokali miejskich do wynajęcia od zaraz. Na sklep, restaurację lub inny własny biznes

Jolanta Baranowska / BRP

100 miejskich lokali do wynajmu dla tych, którzy chcą otworzyć własny biznes. Wśród nich takie jak... więcej

Kontakt