Rusza WORKCAMP 2022

Projekt Workcamp MK PZITB Łódź 2022 to siódma edycja inicjatywy powołanej do życia przez Koło Młodych Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa działającego przy Politechnice Łódzkiej.

Biało-niebiesko-szary logotyp WORKCAMP. -  Biało-niebiesko-szary logotyp WORKCAMP.

Zespół składający się ze studentów i absolwentów łódzkich oraz polskich uczelni technicznych w dniach od 11 do 25 lipca przeprowadzi remont części wspólnych Domu Dziecka nr. 15 przy ulicy Kilińskiego 206. Zarówno organizacja jak i realizacja tej inicjatywy jest prowadzona w ramach wolontariatu – Wolontariusze poświęcają swój prywatny czas na działanie w ramach projektu. W tym roku, jego celem jest remont pomieszczeń: korytarza, kuchni, pokoju dziennego oraz sali komputerowej. W zakres prac wchodzić będzie zmiana lokalizacji ścian działowych mająca na celu korzystniejsze wykorzystanie przestrzeni placówki, wymiana wierzchnich warstw podłogowych, odświeżenie powierzchni ścian oraz sufitów oraz wymiana mebli. Kluczowym zadaniem jest zapewnienie dostępu światła do pomieszczenia dziennego, które aktualnie jest pomieszczeniem ‘ślepym’ poprzez połączenie go z salą komputerową posiadającą otwór okienny.

 Wolontariusze jak co roku w ramach organizacji zaprosili do współpracy firmy oraz osoby prywatne z sektora budowlanego, ale również z innych branż. Są pośród nich zarówno firmy zaangażowane w projekt od wielu lat jak i takie które zdecydowały się go wesprzeć po raz pierwszy. Śladem poprzednich edycji organizatorzy wystąpią również o oficjalne patronaty, między innymi Miasta Łodzi oraz Politechniki Łódzkiej. Szacowana wartość całego przedsięwzięcia to ponad 30 tysięcy złotych.

Tegoroczna edycja jest dla Koła Młodych PZITB szczególna – projekt jest wznawiany po rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID 19. Członkowie koła liczą, że uda im się zachęcić nowe osoby oraz sponsorów do wspierania projektu zarówno tego lata jak i w przyszłości.

Polecane aktualności

Bohater po sąsiedzku. Odznaczenie Józefa Skrzyneckiego Honorowym Krzyżem Inki

Gabriel Peryt / Oddział Dziedzictwa Łodzi

W ostatnią niedzielę towarzyszyliśmy Panu Józefowi Skrzyneckiemu podczas ceremonii wręczenia... więcej

ŁCW

Legalizacja pobytu-niezbędnik dla cudzoziemców

Patrycja Wilczyńska/BAM i Aleksandra Skvyrska

22 maja w Fabryce Aktywności Miejskiej odbędzie się ważne spotkanie na poważny temat: LEGALIZACJA... więcej

Warsztaty- Niemcy dołaczają do cyklu "Dookoła świata"

Patrycja Wilczyńska/BAM

"Dookoła świata" to cykliczne warsztaty w Fabryce Aktywności Miejskiej, które są lubiane i coraz... więcej

 -  Dodatek węglowy- ilustracja ozdobna bez dalszych treści

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Kontakt