Ruszają zapisy do 17. edycji Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run

Od wtorku,15 stycznia będzie można zapisywać się do udziału w 17. edycji Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Po raz kolejny będzie to dwudniowa impreza. Bieg główny na 10 km wystartuje 25 maja 2019, a sześć dni wcześniej rywalizować będą dzieci i młodzież.

Ruszają zapisy do 17. edycji Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run - mat. org. biegu
Ruszają zapisy do 17. edycji Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run , mat. org. biegu

Konferencja prasowa zapowiadająca tegoroczny bieg odbyła się w poniedziałek (14 stycznia) w łódzkiej siedzibie Rossmanna. W spotkaniu z dziennikarzami tradycyjnie wzięła udział m.in. prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, która jest honorowym patronem imprezy, organizowanej przy wsparciu UMŁ.

- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy zapowiedzieć ten najbardziej łódzki z łódzkich biegów. Z tej okazji chciałabym podziękować firmie Rossmann za to, że stała się sprawdzonym partnerem realizacji tego przedsięwzięcia, w którym biorą udział nie tylko łodzianie. Przyjeżdżają do nas zawodnicy z całego kraju, a ten bieg daje możliwość nie tylko fajnego spędzenia czasu, ale też poznania w pigułce Łodzi. Ta impreza stała się też wyznacznikiem aktywności firm, które coraz liczniej wystawiają do rywalizacji swoich reprezentantów - powiedziała prezydent Zdanowska.

Wspomniany przez nią Rossmann po raz siódmy z rzędu jest współorganizatorem imprezy i z każdą edycją powiększa swój zespół biorący udział w biegu. Gdy firma rozpoczynała swoją przygodę z Biegiem Ulicą Piotrkowską na trasie reprezentowało ją siedmiu zawodników, a w poprzedniej edycji było ich już ponad 300 z całej Polski. W tym roku sponsor tytularny również zamierza wystawić równie imponującą ekipę. - Wspierając bieg i wystawiając własną reprezentację chcemy wspierać i popularyzować zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną - podkreślił prezes Rossmanna w Polsce Marek Maruszak.

Przed rokiem na starcie biegu głównego stanęło prawie 5000 zawodników, a teraz będzie mogło wystartować 6000, gdyż na tyle wyznaczono limit uczestników. - Konkurencja na rynku biegowym jest ogromna, a nam co roku udaje się zwiększać frekwencję. Łódź bardzo się zmieniła, więc można się chwalić naprawdę ciekawymi miejscami. Głównym magnesem pozostaje jednak ulica Piotrkowska - powiedział Rober Blesiński z Akademii Sport i Zdrowie, stowarzyszenia organizującego imprezę.

Uczestnicy rywalizacji w tym roku oczywiście pobiegną Piotrkowską, ale trasa będzie się różniła od tych z lat ubiegłych. W poprzednich edycjach rywalizacja rozpoczynała i kończyła się w okolicach Starego Rynku. Tym razem zrobią to na al. Politechniki, na wysokości Pałacu Sportu przy ul. ks. Skorupki, a Piotrkowską pobiegną nie na północ, a na południe. - Łódź się zmienia i zmienia się również trasa naszego biegu. Tym razem zmiany wymusił m.in. remont ulicy Ogrodowej - wyjaśnił dyrektor sportowy zawodów Jacek Chmiel.

Podobnie jak w poprzednich latach impreza zostanie podzielona na dwie części. Bieg główny odbędzie się 25 maja, a na 19 maja zaplanowano Mini Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Rywalizacja dla najmłodszych uczestników rozpocznie się i zakończy na Piotrkowskiej przy Pasażu Schillera. Rywalizacja tradycyjnie toczyć się będzie w różnych kategoriach wiekowych. W najmłodszej będą mogły wystartować dzieci w wieku trzech lat, które będą miały do pokonania 200 m. Najstarsi będą rywalizowali na trasie mającej ponad 1 km. Zapisy do Mini Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run rozpoczną się na początku marca, a za udział w imprezie trzeba będzie zapłacić 10 zł. Cały dochód z wpisowego zostanie przekazany jednej z łódzkich fundacji. W ubiegłym roku organizatorzy przekazali 11 tys. zł Fundacji Gajusz.

Szczegółowe informacje o biegu można znaleźć na stronie biegpiotrkowska.pl

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Łódź stawia na rehabilitację - fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

W Łodzi powstają dwa najnowocześniejsze centra rehabilitacji

Jolanta Baranowska / UMŁ

Łódź stawia na rehabilitację. W mieście powstają dwa najnowocześniejsze centra rehabilitacji, które... więcej

Można wylicytować przedmioty zagubione czy porzucone przez właścicieli - mat. BRZ

Aukcja Biura Rzeczy Znalezionych. Na sprzedaż rowery, narzędzia, portfele i inne

Adam Góra / WZKzM

8 maja o godz. 10:00 w sali przetargowej w budynku Urzędu Miasta Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 153... więcej

Prezydenci polskich miast rozpoczęli w Łodzi ogólnopolską kampanię #dziękUjEmy - fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

#dziękUEmy | Rozpoczęli w Łodzi kampanię pokazującą, jak zmieniła się Polska przez 15 lat w UE

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

To już 15 lat od wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. W czwartek (18 kwietnia) prezydenci... więcej

Pobiegną w bojowym ekwipunku, by pomóc weteranowi - mat. ŁCW

Bieg Ulicą Piotrkowską. Pobiegną w bojowym ekwipunku, by pomóc weteranowi

Informacja prasowa ŁCW

W tegorocznym Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run pobiegną żołnierze i rekonstruktorzy w pełnym... więcej

Jeszcze w tym roku zakończy się gruntowny remont kamienicy przy ul. Gdańskiej 8 - fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Pierwsze mieszkania w ramach programu rewitalizacji. Już powstają kolejne

Tomasz Walczak / BKSiDŁ

Jeszcze w tym roku zakończy się gruntowny remont kamienicy przy ul. Gdańskiej 8. To będzie jeden z... więcej

Kontakt
RODO

Informacja dotycząca ochrony danych osobowych

Klauzula informacyjna
dotycząca przetwarzania danych osobowych,
dla których administratorem danych jest Prezydent Miasta Łodzi

Szanowni Państwo,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) uprzejmie informujemy, że:

 1. Administratorem danych osobowych jest Prezydent Miasta Łodzi z siedzibą w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104, 90-926 Łódź, tel.: +48 (42) 638-44-44,  fax: +48 (42) 272-60-01, e-mail: lckm@uml.lodz.pl.
 2. Inspektorem ochrony danych w Urzędzie Miasta Łodzi jest Pani Agnieszka Kozłowska, tel. +48 (42) 638-59-50, e-mail: iod@uml.lodz.pl.
 3. Podanie danych osobowych jest warunkiem koniecznym do realizacji sprawy w Urzędzie Miasta Łodzi.
  Ogólną podstawę do przetwarzania danych stanowi art. 6 ust. 1 lit. a - e ogólnego rozporządzenia.
  Ogólne cele przetwarzania danych zostały wskazane w następujących przepisach:
  1. ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1875 ze zm.);
  2. ustawie z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1868 ze zm.).

Dokładne informacje o celach i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych są dostępne w szczegółowych wykazach zadań, realizowanych przez wewnętrzne komórki organizacyjne Urzędu Miasta Łodzi.

 1. Dane osobowe mogą być udostępniane innym podmiotom, uprawnionym do ich otrzymania na podstawie obowiązujących przepisów prawa, a ponadto odbiorcom danych w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowym, tj. podmiotom świadczącym usługi pocztowe, kurierskie, usługi informatyczne, bankowe, ubezpieczeniowe. Dane osobowe mogą być również przekazywane do państw trzecich, na podstawie szczególnych regulacji prawnych, w tym umów międzynarodowych.
 2. Dane osobowe będą przetwarzane, w tym przechowywane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2018 r., poz. 217 ze zm.), a w przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody, przez okres niezbędny do realizacji wskazanego celu.
 3. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, na podstawie przepisów prawa, posiada Pani/Pan prawo do:
  1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
  2. sprostowania danych, na podstawie art.16 ogólnego rozporządzenia.

W przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody posiada Pani/Pan prawo do:

 1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
 2. sprostowania danych, na podstawie art. 16 ogólnego rozporządzenia;
 3. usunięcia danych, na podstawie art. 17 ogólnego rozporządzenia;
 4. ograniczenia przetwarzania, na podstawie art. 18 ogólnego rozporządzenia;
 5. wniesienia sprzeciwu, na podstawie art. 21 ogólnego rozporządzenia.

Prawa te są wykonywane przez Panią/Pana również względem tych osób, w stosunku do których sprawowana jest prawna opieka. 

 1. W przypadku, w którym przetwarzanie danych odbywa się na podstawie wyrażonej zgody, przysługuje Pani/Panu prawo do jej cofnięcia, w dowolnym momencie, w formie, w jakiej została ona wyrażona.  Od tego momentu Pani/Pana dane nie będą przez nas przetwarzane.
 2. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych.
 3. Gdy podanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, jest Pani/Pan zobowiązana(y) do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie nierozpoznanie sprawy.
 4. Dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.