Ruszają zapisy do 17. edycji Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run

Od wtorku,15 stycznia będzie można zapisywać się do udziału w 17. edycji Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Po raz kolejny będzie to dwudniowa impreza. Bieg główny na 10 km wystartuje 25 maja 2019, a sześć dni wcześniej rywalizować będą dzieci i młodzież.

Ruszają zapisy do 17. edycji Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run  -  mat. org. biegu
Ruszają zapisy do 17. edycji Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run , mat. org. biegu

Konferencja prasowa zapowiadająca tegoroczny bieg odbyła się w poniedziałek (14 stycznia) w łódzkiej siedzibie Rossmanna. W spotkaniu z dziennikarzami tradycyjnie wzięła udział m.in. prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, która jest honorowym patronem imprezy, organizowanej przy wsparciu UMŁ.

- Bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy zapowiedzieć ten najbardziej łódzki z łódzkich biegów. Z tej okazji chciałabym podziękować firmie Rossmann za to, że stała się sprawdzonym partnerem realizacji tego przedsięwzięcia, w którym biorą udział nie tylko łodzianie. Przyjeżdżają do nas zawodnicy z całego kraju, a ten bieg daje możliwość nie tylko fajnego spędzenia czasu, ale też poznania w pigułce Łodzi. Ta impreza stała się też wyznacznikiem aktywności firm, które coraz liczniej wystawiają do rywalizacji swoich reprezentantów - powiedziała prezydent Zdanowska.

Wspomniany przez nią Rossmann po raz siódmy z rzędu jest współorganizatorem imprezy i z każdą edycją powiększa swój zespół biorący udział w biegu. Gdy firma rozpoczynała swoją przygodę z Biegiem Ulicą Piotrkowską na trasie reprezentowało ją siedmiu zawodników, a w poprzedniej edycji było ich już ponad 300 z całej Polski. W tym roku sponsor tytularny również zamierza wystawić równie imponującą ekipę. - Wspierając bieg i wystawiając własną reprezentację chcemy wspierać i popularyzować zdrowy tryb życia i aktywność fizyczną - podkreślił prezes Rossmanna w Polsce Marek Maruszak.

Przed rokiem na starcie biegu głównego stanęło prawie 5000 zawodników, a teraz będzie mogło wystartować 6000, gdyż na tyle wyznaczono limit uczestników. - Konkurencja na rynku biegowym jest ogromna, a nam co roku udaje się zwiększać frekwencję. Łódź bardzo się zmieniła, więc można się chwalić naprawdę ciekawymi miejscami. Głównym magnesem pozostaje jednak ulica Piotrkowska - powiedział Rober Blesiński z Akademii Sport i Zdrowie, stowarzyszenia organizującego imprezę.

Uczestnicy rywalizacji w tym roku oczywiście pobiegną Piotrkowską, ale trasa będzie się różniła od tych z lat ubiegłych. W poprzednich edycjach rywalizacja rozpoczynała i kończyła się w okolicach Starego Rynku. Tym razem zrobią to na al. Politechniki, na wysokości Pałacu Sportu przy ul. ks. Skorupki, a Piotrkowską pobiegną nie na północ, a na południe. - Łódź się zmienia i zmienia się również trasa naszego biegu. Tym razem zmiany wymusił m.in. remont ulicy Ogrodowej - wyjaśnił dyrektor sportowy zawodów Jacek Chmiel.

Podobnie jak w poprzednich latach impreza zostanie podzielona na dwie części. Bieg główny odbędzie się 25 maja, a na 19 maja zaplanowano Mini Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run. Rywalizacja dla najmłodszych uczestników rozpocznie się i zakończy na Piotrkowskiej przy Pasażu Schillera. Rywalizacja tradycyjnie toczyć się będzie w różnych kategoriach wiekowych. W najmłodszej będą mogły wystartować dzieci w wieku trzech lat, które będą miały do pokonania 200 m. Najstarsi będą rywalizowali na trasie mającej ponad 1 km. Zapisy do Mini Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run rozpoczną się na początku marca, a za udział w imprezie trzeba będzie zapłacić 10 zł. Cały dochód z wpisowego zostanie przekazany jednej z łódzkich fundacji. W ubiegłym roku organizatorzy przekazali 11 tys. zł Fundacji Gajusz.

Szczegółowe informacje o biegu można znaleźć na stronie biegpiotrkowska.pl

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Łódzka Tytka Turysty pomoże zwiedzać nasze miasto -  fot. Grzegorz Sikora / UMŁ

Łódzka Tytka Turysty pomoże zwiedzać nasze miasto

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Mamy zestaw obowiązkowy dla każdego, kto chce poznać Łódź. W środku Łódzkiej Tytki Turysty: mapa... więcej

Szkoły średnie gotowe na podwójny rocznik -  fot. Monika Pawlak / UMŁ

Szkoły średnie gotowe na podwójny rocznik

Monika Pawlak / BRP

Rekrutacja do szkół średnich formalnie zakończy się 30 sierpnia, ale szkoły są już gotowe na... więcej

Od września łatwiej na drogach, oraz więcej autobusów i tramwajów -  fot. z arch. UMŁ

Od września łatwiej na drogach, oraz więcej autobusów i tramwajów

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Kończymy kilka remontów dróg. Od września łatwiej będzie przejechać przez centrum. Na swoje trasy z... więcej

Odnaleziony po latach 100-letni pamiętnik Heleny Geyer trafił do muzeum -  mat. prasowe

100-letni pamiętnik Heleny Geyer trafił do Centralnego Muzeum Włókiennictwa

Małgorzata Loeffler / Wydział Kultury

Z początkiem roku do Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi trafił prawdziwy klejnot. Oryginalny,... więcej

"Sierpniową maturę" łatwiej zdać po miejskich korepetycjach -  fot. Monika Pawlak / UMŁ

"Sierpniową maturę" łatwiej zdać po miejskich korepetycjach

Monika Pawlak / BRP

Ponad 30 maturzystów, którzy w maju nie zdali egzaminu skorzystało z miejskich, bezpłatnych... więcej

Kontakt