Ruszył punkt powszechnych szczepień w hali przy ul. Skorupki

W środę 5 maja o godzinie 10:00 pierwszy pacjent ma przyjąć szczepionkę w punkcie szczepień powszechnych przy ul. Skorupki.

Ruszył punkt powszechnych szczepień w hali przy ul. Skorupki
W środę 5 maja o godzinie 10:00 pierwszy pacjent ma przyjąć szczepionkę w punkcie szczepień powszechnych przy ul. Skorupki.

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych zaproponowała MCM Jonschera 2200 dawek szczepionek na ten tydzień: 1100 dawek Moderny oraz 1100 Astra Zeneca. To oznacza, że MCM będzie szczepił po ok. 440 osób dziennie - codziennie, od 5 do 9 maja. Tymczasem ten punkt szczepień przygotował się na szczepienie po 1000 osób dziennie.

Do Sport Areny wczoraj dla Miejskiego Centrum Medycznego im. Rydygiera przyjechało 7600 dawek Moderny.

Bionanopark, który jest trzecim punktem szczepień masowych i miał szczepić od 26 kwietnia po 500 osób dziennie – nie dostał jeszcze od RARS żadnej zwiększonej liczby dawek szczepionek. Dodatkowe pomieszczenia i sprzęty przygotowywane dla zwiększonej liczby szczepień stoją dziś puste.

MCM im. Jonschera od grudnia 2020 r. funkcjonuje również jako szpital węzłowy i w placówce przy ul. Milionowej 14 szczepi medyków i opiekunów z domów pomocy społecznej. Do tej pory zaszczepił tam ok. 5000 osób. Ponadto Jonscher prowadzi punkt szczepień w poradni przy ul. Leczniczej (ok. 1500 zaszczepionych osób od stycznia) oraz szczepił podopiecznych łódzkich DPS (przy ul. Przybyszewskiego, Podgórnej i Strzelców Kaniowskich)

 - W drugim miejskim punkcie szczepień powszechnych, który uruchomiło nasze Centrum Medyczne im. Jonschera możemy szczepić każdego dnia nawet 1000 osób dziennie. Miasto przygotowało aż trzy punkty, w których moglibyśmy każdego dnia zaszczepić nawet 2500 osób. To Sport Arena, tutejsza hala oraz obiekt naszej miejskiej spółki Bionanopark.  Byliśmy gotowi, by ruszyć pełną parą od 26 kwietnia. Niech o stanie naszych przygotowań świadczy praca punktu szczepień w Sport Arenie. Tam, od 27 kwietnia do wczoraj (wtorku, 4 maja) zaszczepiliśmy 8000 osób - po około 1000 każdego dnia. Taki sam plan mamy na ten tydzień. Ten punkt, w którym stoimy, w hali przy Skorupki jest przygotowany, by robić to samo: 1000 szczepień każdego dnia. Na ten tydzień dostaliśmy zaś do tego punktu jedynie 2200 szczepionek, które pozwalają nam zrobić od dziś do niedzieli 9 maja ok. 440 szczepień każdego dnia. Nie kryję, że mam nadzieję, iż Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych, która dostarcza szczepienia nie pozwoli, by potencjał tego miejsca, kadra medyczna, nie były w pełni wykorzystane. Szczególnie, że Jonscher to znakomity, zaprawiony w bojach "zawodnik" w szczepieniu przeciwko covid. Od grudnia szczepi medyków. Ponadto prowadzi punkt szczepień w poradni przy ul. Leczniczej. I już na miejscu, w placówkach, szczepi mieszkańców DPS. Podobnie jak liczę na pełne dostawy szczepionek dla tego znakomicie przygotowanego punktu w hali przy ul. Skorupki, tak i liczę, że w końcu dostarczane będzie po 500 szczepionek do Bionanoparku. – powiedziała prezydent Miasta Łodzi, Hanna Zdanowska.

Polecane aktualności

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci Lotników Lwowskich, którzy we wrześniu 1939 roku bronili łódzkiego nieba

Tomasz Walczak / BRP

Od dwóch lat przy rondzie imienia Lotników Lwowskich w Łodzi stoi obelisk, poświęcony patronom tego... więcej

Sekretarz Miasta Łodzi, Wojciech Rosicki

Oświadczenie sekretarza miasta Łodzi Wojciecha Rosickiego

Szanowni Państwo, chciałbym wygłosić oświadczenie jako Sekretarz Miasta. Nie będę mówił o polityce,... więcej

Łódź Buduje

Łódź buduje na osiedlach. Trwa przebudowa ulicy Kolarskiej i Piłkarskiej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Plan dla osiedli. Proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji, nowa zieleń i odnowione trawniki,... więcej

TRZY MUZEA – JEDEN BILET

Już od jutra trzy łódzkie muzea zwiedzimy z jednym biletem wstępu

Sławomir Macias / UMŁ

Od września Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi Muzeum Miasta Łodzi i Muzeum Sportu i Turystyki... więcej

Rewolucja na Legionów

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ulica przestanie służyć jako scenografia filmów wojennych i historycznych – zamiast tego będzie... więcej

Kontakt