Seniorzy kontra licealiści - nadszedł czas podsumowania matury

W Centrum Edukacji Kulturowej "Na Żubardzkiej" ogłoszono wyniki "Matury Seniora" organizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach VI Łódzkich Senioraliów. Ale za nim o wynikach, to przypomnijmy że zmagania maturalne odbyły się 14 maja br w Auli XXVI Liceum Ogólnokształcącego na ul. Wileńskiej. Do egzaminu przystąpiło 35 seniorów (głównie podopiecznych domów dziennego pobytu) i 14 licealistów (uczniów I i II klasy XXVI L.O.) Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy ogólnej składający się z 30 pytań podzielonych na trzy bloki tematyczne: z zakresu historii Polski, geografii i kulturoznawstwa Europy i miasta Łodzi. "Matura seniora" oprócz sprawdzenia wiedzy uczestników ma również walor społeczny , łączy pokolenia - licealiści wspierali seniorów a seniorzy młodzież !!! Z dumą i radością informujemy, iż wszyscy uczestnicy tegorocznej "Matury Seniora" zdali egzamin dojrzałości i nie są zagrożeni egzaminem poprawkowym. Po sprawdzeniu przez Komisję Egzaminacyjną wszystkich testów, wyniki zespołowe kształtują się następująco: I miejsce Dom Dziennego Pobytu przy ul. Wrocławskiej ( średnia ocena wszystkich zdających 80% ), II DDP przy ul. Organizacji WiN ( 75% ), III DDP przy ul.Borowej (68%), IV DDP przy ul. Rojnej (62% ) i V XXVI L.O. (49%). Indywidualnie "rekordzistką" jest podopieczna DDP przy ul.Wrocławskiej - uzyskała 93% poprawnych odpowiedzi. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe, imienne dyplomy z zaznaczonym % wynikiem egzaminu. W podsumowaniu zespołowym wręczone zostały puchary oraz słodki upominek dla każdej z drużyn.

Polecane aktualności

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie na ul. Dąbrowskiego.

Łódź buduje wiadukt na ul. Dąbrowskiego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie. Jeszcze w tym roku powstanie nowy... więcej

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul. Sierakowskiego ma nową salę polisensoryczną.

Bezpieczny "plac zabaw" dla podopiecznych DPS

Jolanta Baranowska / BRP

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul.... więcej

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do pracy, sklepu, spacerze z psem - należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane.

Co zrobić ze zużytą maseczką i rękawiczkami?

Jolanta Baranowska / BRP

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do... więcej

Jemy w Domu Burger Fest – rusza wielki festiwal burgerów na wynos!

ŁCW

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w lokalną branżę gastronomiczną. Chcąc wspierać restauracje w... więcej

Jak przyznaje Grażyna Jagodzka, seniorka, koordynator Telefonu Życzliwości, dziś, w erze koronawirusa wolontariusze "pracy" mają jeszcze więcej niż dotychczas.

Seniorzy pomagają seniorom w dobie koronawirusa

Jolanta Baranowska / BRP

10 wolontariuszy-seniorów Telefonu Życzliwości przeniosło swoją "pracę" do domu i odbiera telefony... więcej

Kontakt