Siatkarki skończyły sezon. Trzeci medal ŁKS Commercecon.

W sezonie 2019/2020 zespoły występujące w Lidze Siatkówki Kobiet nie rozegrają fazy play-off. Epidemia koronawirusa sprawiła, że władze ligi postanowiły przyznać medale na podstawie kolejności, w jakiej drużyny zakończyły zasadniczą część sezonu. Oznacza to, że broniące mistrzostwa Polski siatkarki ŁKS Commercecon tym razem zdobyły brązowy medal, a zawodniczki Grota Budowlani zostały sklasyfikowane na piątym miejscu.

W oficjalnym komunikacie poinformowano, że "wydanie takiej decyzji poprzedziło posiedzenie Rady Nadzorczej PLS S.A., które przeprowadzono drogą elektroniczną. Wcześniej odbyły się także konsultacje z przedstawicielami akcjonariuszy spółki". W wyniku tych rozmów oraz konsultacji zarząd spółki prowadzącej rozgrywki w najwyższych ligach kobiet i mężczyzn postanowił m.in. w Lidze Siatkówki Kobiet zakończyć sezon rozgrywkowy 2019/2020 po pełnej fazie zasadniczej sezonu 2019/2020, bez rozgrywania fazy play-off. W związku z tym, że LSK rozegrała całą fazę zasadniczą Zarząd zdecydował, że zostanie przyznany tytuł mistrza Polski, a kolejność drużyn w tabeli ustalona zostanie według liczby zdobytych punktów meczowych, po zakończeniu fazy zasadniczej rozgrywek. Trzy czołowe drużyny w klasyfikacji otrzymają medale mistrzostw Polski, dodatkowo Grupa Azoty Chemik Police oraz Developres SkyRes Rzeszów prawo rywalizowania w Lidze Mistrzyń sezonu 2020/2021. Dodatkowo ustalono, że ostatnia w tabeli rozgrywek drużyna LSK Wisła Warszawa traci uprawnienie do udziału w rozgrywkach LSK oraz status klubu – członka LSK. O prawo gry w sezonie 2020/2021 w LSK ubiegają się dwie najwyżej sklasyfikowane drużyny 1. Ligi Kobiet, czyli Joker MEKRO ENERGOREMONT Świecie i UNI Opole. Oba kluby zostaną poddane szczegółowemu audytowi przez zewnętrzny podmiot. W przypadku, gdyby wyżej wymienione zespoły nie spełniły wymogów (pierwszeństwo awansu według wyższego miejsca klasyfikacji końcowej 1. Ligi Kobiet, po spełnieniu wymogów regulaminowych), takiemu samemu audytowi poddana zostanie Wisła Warszawa, która tym samym będzie wówczas miała szansę pozostać w LSK.

Taka decyzja oznacza, że ubiegłoroczni finaliści tym razem otrzymają tylko jeden medal. Trafi on do ŁKS Commercecon, który po raz trzeci z rzędu kończy sezon na podium. Dwa lata temu klub kierowany przez prezesa Huberta Hoffmana wywalczył wicemistrzostwo Polski, a przed rokiem był już najlepszy w kraju. W tym sezonie obrończynie trofeum również liczyły na grę w finale i z pewnością było to realne. Gdyby łodzianki przeszły pierwszą runde play-off, w której miały grać z Bankiem Pocztowym Pałac Bydgoszcz, to w półfinale trafiłyby na swojego ulubionego przecinika, czyli Developres SkyRes Rzeszów, któremu w dwóch minionych sezonach zamykały drogę do walki o główne trofeum. Większe ambicje miały również zawodniczki Grota Budowlani, które przed rokiem walczyły o złoto, a teraz muszą się zadowolić piątą pozycją.

Polecane aktualności

Budujemy strop podziemnej drogi

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

6 metrów pod ziemią - na tej głębokości pojadą samochody, nową drogą w Nowym Centrum Łodzi. Abyśmy... więcej

Ostrzeżenie dla Łodzi: burze z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat dla powiatu łódzkiego, w którym ostrzega... więcej

Łódź rewitalizacja. Sienkiewicza 56 - była ruina, jest pięknie odnowiona fasada

Małgorzata Loeffler / ZIM

Łódź rewitalizacja. Była ruina, jest pięknie odnowiona fasada. Prezentujemy wyremontowaną elewację... więcej

II tura wyborów prezydenckich. Wyjeżdżasz z Łodzi – odbierz zaświadczenie o prawie do głosowania

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

W najbliższą niedzielę - 12 lipca - odbędzie się II tura wyborów prezydenta RP. Łodzianie, którzy... więcej

Sportowcy polecają łódzką wodę

Tomasz Lewandowski / Wydział Sportu

Wapń, magnez, sód, fluorki – to wartościowe minerały, które dostępne są na wyciągnięcie ręki.... więcej

Kontakt