Siatkarki wracają do gry

Już dzisiaj o godz. 17.30 w hali im. Józefa „Ziuny” Żylińskiego przy al. Unii Lubelskiej zawodniczki Grot Budowlani rozpoczną nowy sezon w siatkarskiej Tauron Lidze. W pierwszym meczu rywalem będzie beniaminek Joker Świecie. Dzień później o godz. 18 w tym samym obiekcie siatkarki ŁKS Commercecon zmierzą się ze Stalą Bielsko-Biała.

Z powodu pandemii koronawirusa Covid-19 poprzednie rozgrywki zakończyły się po rundzie zasadniczej, po której ŁKS Commercecon zajmował trzecią lokatę, a Grot Budowlani – piątą. W przerwie między sezonami w obu łódzkich drużynach doszło do zmian kadrowych. W przedsezonowych prognozach ŁKS Commercecon jest zgodnie wymieniany w gronie kandydatów do medali. Więcej ostrożności eksperci wykazują przy szacowaniu szans drużyny Grot Budowlani, która została znacznie odmłodzona.

W przerwie między rozgrywkami z zespołem prowadzonym przez Błażeja Krzyształowicza pożegnały się: Jaroslava Pencova, Anastasija Kraiduba, Julia Twardowska, Anna Bączyńska, Agata Babicz, Kaiyi Ren, Paulina Bałdyga, Gabriela Maciągowski i Karolina Garstka. Ich miejsce w kadrze Grot Budowlani zajęły: Amerykanka Veronica Jones-Perry, Zuzanna Górecka, Kornelia Moskwa, Monika Fedusio, Oliwia Michalak, Paulina Damaske, Justyna Kędziora i Ewelina Tobiasz. Ta ostatnia ma 26 lat i jest najstarszą zawodniczką zespołu, którego średnia wieku wynosi 22 lata.

Znacznie bardziej doświadczoną ekipą będzie dysponował Giuseppe Cuccarini, który pozostał na stanowisku trenera siatkarek ŁKS Commercecon. W tym zespole kibice nie zobaczą już: Izabeli Kowalińskiej, Moniki Bociek, Valerii Caracuty, Evy Mori, Darii Szczyrby, Natalii Skrzypkowskiej, Anny Korabiec, Ewy Kwiatkowskiej i Klaudii Gajewskiej, które zostały zastąpione przez: Katarzynę Zaroślińską-Król, Agatę Wawrzyńczyk, Aleksandrę Pasznik, Holenderkę Britt Bongaerts, Oliwię Laszczyk, Anę Kalandadze, Magdalenę Saad, Serbkę Nadję Ninkovic i Katarinę Osadczuk.

- Mam nadzieję, że w kolejnym sezonie nadal będziemy cieszyli się z siatkówki. Dokonaliśmy wzmocnień zawodniczkami, które pasowały do naszej koncepcji pod względem umiejętności i charakteru. Naszym celem będzie zdobycie medalu powiedział prezes ŁKS Commercecon Hubert Hoffman.

Podopieczne Cuccariniego w tym sezonie po raz kolejny grę na krajowych parkietach będą łączyły z występami w Lidze Mistrzyń. Udział w tym rozgrywkach rozpoczną w pierwszej rundzie kwalifikacji, w której w Łodzi zagrają z izraelskim Hapoelem Kfar Saba (22 i 24 września). Zespół Grot Budowlani będzie grał tylko w krajowych rozgrywkach.

Polecane aktualności

Call Center Senior - 42 638 55 00 -  fot. Licencja CC0

Call Center Senior. Uruchomiliśmy specjalny telefon dla seniorów

BRP

Apelujemy do łódzkich seniorów, by dbali o siebie, nie wychodząc z domu lub też wychodząc z domu... więcej

Nowa secesyjna wiata na al. Kościuszki przy al. Mickiewicza -  fot. Sebastian Glapiński / UMŁ

Secesja na przystankach. Nowy wygląd wiat

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Wraz z mieszkańcami wypracowaliśmy nowy wygląd secesyjnych wiat przystankowych. Lepiej ochronią... więcej

Nowy asfalt na ul. Pomorskiej

BRP

Mieszkańcy wybrali, miasto wykonało. Zakończyły się prace przy wymianie nawierzchni ul. Pomorskiej w... więcej

Podwórko kamienicy przy Wschodniej 24 -  fot. Wojciech Markiewicz / UMŁ

Łódź rewitalizuje. Zielony skwer z placem zabaw i nasadzenia przy Wschodniej 24

Wojciech Markiewicz / BRP

Dobiegł końca remont kolejnej kamienicy rewitalizowanej w ramach Programu Rewitalizacji Obszarowej... więcej

 -  fot. license CC0

Raport COVID w Łodzi (19.10)

BRP

Informacje nt. przypadków zakażeń stwierdzonych w miejskich jednostkach zdrowia, opieki społecznej i... więcej

Kontakt