Skuteczny rewanż mistrzyń

Porażka 1:3 ŁKS Commercecon z Eneą PTPS Piła była jedną z większych niespodzianek pierwszej rundy Ligi Siatkówki Kobiet. W rewanżu mistrzynie Polski zrehabilitowały się jednak i w Wielkopolsce zainkasowały trzy punkty.

Łodzianki były zdecydowanie lepszym zespołem, choć nie udało im się przez cały mecz utrzymać pełnej koncentracji. Po dwóch wygranych setach pozwoliły rywalkom przejąć inicjatywę i przegrały trzecia partię. W kolejnej wszystko wróciło jednak do normy i przyjezdne zapisały na swoim koncie zwycięstwo 3:1. W Pile w ekipie mistrzyń Polski zadebiutowała włoska rozgrywająca Valeria Caracuta, która w ligowej kadrze zastąpiła Amerykankę Nicole Edelman.

Enea PTPS Piła - ŁKS Commercecon 1:3 (15:25, 22:25, 25:21, 15:25). ŁKS Commercecon: Eva Mori, Katarina Lazovic, Klaudia Alagierska, Monika Bociek, Aleksandra Wójcik, Ewa Kwiatkowska oraz Krystyna Strasz (libero), Joanna Pacak, Valeria Caracuta, Daria Szczyrba. MVP: Monika Bociek.

Po 14. kolejkach tabelę LSK otwiera Grupa Azoty Chemik Police (39 pkt.), która wyprzedza Developres SkyRes Rzeszów (36), DPD Legionovię Legionowo (27), Grota Budowlani i ŁKS Commercecon (po 25). Zawodniczki Grota Budowlani nie rozegrały meczu z Wisłą Warszawa. Zespół ze stolicy poinformował wcześniej, że nie przyjedzie do Łodzi.

W kolejnej serii spotkań 25 stycznia drużyna Grot Budowlani zagra na wyjeździe z E.leclerc Radomką Radom (godz. 17), a dzień później ŁKS Commercecon podejmie ekipę z Legionowa (godz. 17.30). Wcześniej w hali im. Józefa „Ziuny” Żylińskiego łódzkie zespoły rozegrają mecze czwartej kolejki Ligi Mistrzyń. W środę w grupie A Budowlani podejmą Fenerbahce Opet Stambuł (godz. 18), a w czwartek w meczu grupy C ŁKS Commercecon zmierzy się z Chimikiem Jużne (godz. 18).

Polecane aktualności

Marta Libiszowska z Fundacji „Dom w Łodzi”; Hanna Zdanowska, Prezydent Miasta Łodzi; Beata Konieczniak, dyrektor artystyczna Light.Move.Festival  -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Jubileuszowa, 10. edycja Light.Move.Festival znów rozświetli Łódź

materiał: Biuro prasowe ŁMF

Odmieniona formuła Festiwalu Kinetycznej Sztuki Światła z pewnością zaskoczy widzów. LMF wkroczył w... więcej

Kolejna edycja Lasu Młodej Łodzi

Magdalena Martin / WKŚ

Trzy lata temu, z inicjatywy obecnej Pani Wiceprezydent Małgorzaty Moskwy-Wodnickiej, zaczęliśmy... więcej

Prezydent Hanna Zdanowska i Adam Pustelnik -  fot. Grzegorz Sikora / UMŁ

Nowy wiceprezydent miasta Łodzi

Tomasz Walczak / BKSiDŁ

Adam Pustelnik od przyszłego poniedziałku, 21 września zostanie pierwszym wiceprezydentem miasta... więcej

Kamienica przy ul. Rewolucji 1905 r. nr 29 w czasie remontu -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Łódź rewitalizuje. Trwają intensywne prace przy odbudowie kamienicy przy ul. Rewolucji 1905 r.

Małgorzata Loeffler / ZIM

Część kamienicy przy ul. Rewolucji 1905 r. musiała zostać rozebrana. Teraz trwają intensywne prace... więcej

Nordic walking

Pierwsze „Igrzyska seniorów" w Łodzi

Jolanta Baranowska / BRP

Dzień Sportu Seniora. Będzie joga, tai chi, pilates, taniec w kręgu, zumba, nordic walking, spacer z... więcej

Kontakt