Skwer Wiedźmina w Łodzi

W dniu 70. urodzin Andrzeja Sapkowskiego przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi Tomasz Kacprzak i wiceprezydent miasta Krzysztof Piątkowski oraz zaprezentowali projekt uchwały o nadaniu miejskiemu skwerowi w centrum miasta imienia popularnej postaci stworzonej przez pisarza, czyli Wiedźmina.

- Zamiast tortu na urodziny mamy skwer. Myślę, że to bardzo dobry prezent dla naszego Honorowego Obywatela Miasta Łodzi Andrzeja Sapkowskiego – powiedział przewodniczący Tomasz Kacprzak.  

 Projekt uchwały zostanie zaprezentowany podczas sesji Rady Miejskiej na początku lipca.

 - Rada Miejska postanowiła uczcić dorobek literacki oraz osiągnięcia dla polskiej kultury Andrzeja Sapkowskiego, Honorowego Obywatela Miasta Łodzi. Dlatego chcemy nazwać skwer imieniem najbardziej rozpoznawalnej postaci, jaką wymyślił – podkreślił wiceprezydent.

 Teren, który ma nosić imię Wiedźmina, mieści się przy placu Komuny Paryskiej, niedaleko budynku, w którym znajduje się Urząd Miasta Łodzi i Urząd Wojewódzki.

 - Dziś prezentujemy projekt uchwały, ale mam nadzieję, że za jakiś czas staną tutaj tabliczki z napisem Skwer Wiedźmina. Liczymy na poparcie wszystkich radnych i mamy nadzieję, że ten skwer będzie miejscem spotkań, rozmowy, lektury, tym bardziej, że teren będzie wkrótce rewitalizowany – powiedział przewodniczący Tomasz Kacprzak, dodając, że sam wystąpi o zwiększenie liczby ławek na tym obszarze.

 

 

Polecane aktualności

Komisja Budżetu Obywatelskiego zakończyła oceniać wnioski zgłoszone przez łodzian do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego

Dorota Adamska / Biuro Rady Miejskiej

- Odbyło się 9 wakacyjnych posiedzeń komisji, na których rozpatrzyliśmy ponad 1430 wniosków... więcej

Bałucki Bigiel 2019

Małgorzata Loeffler / Wydział Kultury

Wszędzie dobrze, ale na Biglu najlepiej! W weekend 23-24 sierpnia odkrywamy Bałuty. Będzie... więcej

Powrót wielkich kotów

ZOO

Na terenie ogrodu zoologicznego trwa budowa orientarium, jednocześnie realizowane są inne... więcej

Pragnienie niepodległości

Andrzej Janecki / BKSiDŁ

Święto Wojska Polskiego obchodzone jest 15 sierpnia w rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej... więcej

Gminna Oczyszczalnia Ścieków jest największym wytwórcą energii elektrycznej z biogazu w województwie łódzkim -  fot. Archiwum UMŁ

Energia z biogazu w Grupowej Oczyszczalni Ścieków w Łodzi

Patrycja Myjakowska / GOŚ

Grupowa Oczyszczalnia Ścieków – jest największym wytwórcą energii elektrycznej z biogazu w... więcej

Kontakt