Skwery "made in Łódź" - Idemia przeciera szlaki

Społeczne zaangażowanie biznesu „made in Łódź" czyli nowe, zielone skwery w mieście.

Skwery biznesu

- Jakiś czas temu zaprosiliśmy lokalnych inwestorów do współtworzenia przestrzeni zieleni i zaproponowaliśmy niespotykane dotąd narzędzia promocji firm i ekspozycji marek na pograniczu działań CSR i promocyjnych. Jesteśmy w momencie, w którym firmy mogą zyskać jeszcze większy wpływ na miasto, w którym prowadzą biznes. Społeczna odpowiedzialność biznesu to nie tylko dbałość o środowisko, to także przyczynianie się do zrównoważonego rozwoju, dobrobytu i zdrowia mieszkańców Łodzi. Miło mi ogłosić, że pierwszą firmą, z którą wchodzimy w kooperację jest Idemia. Znajdujemy się blisko siedziby, na zaniedbanym skwerku, który w najbliższym czasie zyska nową roślinność i będzie cieszył oko nie tylko pracowników firmy, ale także okolicznych spacerowiczów. Już teraz mogę zdradzić, że w najbliższym czasie będziemy mogli podzielić się z Państwem innymi firmami, które idą w ślad za Idemia i współtworzą przestrzenie zieleni. – powiedział Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent miasta Łodzi

Dzięki współpracy z firmą Idemia uda się przywrócić blask skwerkowi na rogu ul. Sterlinga i Jaracza. W ramach prac przewidziana jest pielęgnacja już istniejących roślin oraz nowe nasadzenia o pow. ok. 70m2. Gatunki nowych roślin to m.in. rozplenica japońska Moudry, szałwia omszona, barwinek pospolity La Grave, kosmatka śnieżna, ostnica cieniutka Ponytails, czosnek olbrzymi. Kolory nasadzeń: biały i fioletowy

- Mamy nadzieję, że inne firmy pójda naszym przykładem i dołączą do akcji i wpłyną pozytywnie na środowisko. - mówi Bartek Szymański z firmy Idemia.

Zaproponowana tu kompozycja będzie atrakcyjna przez cały rok (rośliny kwitnące wiosną, latem i jesienią, zimozielone krzewy istniejące oraz zimozielony barwinek i trawy zasychające na zimę)

- Aby działać bardziej ekologicznie firma także będzie zbierać wodę z deszczówki do beczki, która to woda posłuży do podlewania. Sadzenie przewidujemy na miesiąc wrzesień/październik, tak aby były odpowiednie warunki do tego typu prac i adaptacji roślin. - dodała Anna Wierzbicka, dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska.

Polecane aktualności

 -  mat. Wędrowne motyle

Blogerzy z Wędrownych Motyli zielono o Łodzi

Magdalena Martin / KS

Ania i Marcin Nowakowie, blogujący o podróżach jako Wędrowne Motyle, zawitali do Łodzi i... więcej

Łódź

Aktywizacja młodych łodzian pozostających bez pracy

Monika Pawlak / UMŁ

Staże, bony na zasiedlenie oraz prace interwencyjne w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych... więcej

Ekologiczny pojazd elektryczny na Młynku

Ekologiczny pojazd elektryczny na Młynku

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Jest elektryczny, wielofunkcyjny i wyprodukowany przez polską firmę Bartesko. Może działać jako... więcej

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Składamy hołd tym, którzy mieli być zapomniani. Łódzkie Uroczystości Międzynarodowego Dnia Pamięci o Zagładzie Romów

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Zagładzie Romów przed Kuźnią Romów przy ulicy Wojska... więcej

Budowa trzech nowych dróg w centrum Łodzi na półmetku

Budowa trzech nowych dróg w centrum Łodzi na półmetku

Małgorzata Loeffler / ZIM

Układamy krawężniki i chodniki, budujemy bezpieczne zjazdy do posesji, porządkujemy trawniki i... więcej

Kontakt