"Społecznik" realizuje osobiste interesy?

Bartosz Domaszewicz, radny z klubu radnych PO uważa, że dobra marka łódzkich społeczników jest nadużywana przez jednego działacza.

Bartosz Domaszewicz, radny RM w Łodzi -  fot. Radosław Jóźwiak
Bartosz Domaszewicz, radny RM w Łodzi , fot. Radosław Jóźwiak

Przypomina, że Rafał Górski, dziś prezes fundacji INSPRO, zakończył protest przeciwko budowie centrum handlowego, gdy inwestor przekazał mu... 50 tysięcy dolarów.
Radny zapowiada, że nie weźmie udziału w żadnej z licznych, organizowanych przez Pana Górskiego debat - o ile ten nie wyjaśni wątpliwości co do intencji swoich działań.

- Aktywiści miejscy i organizacje pozarządowe to sól Łodzi - podkreśla i docenia łódzkich społeczników Bartosz Domaszewicz. - Niezwykle ważny kapitał tego miasta, który już kilkukrotnie został przekuty na realne i świetnie przyjęte przez łodzian zmiany. Takich projektów, które powstały z inspiracji organizacji pozarządowych czy pojedynczych osób, które w sposób absolutnie niezwykły angażowały swój prywatny czas i środki jest w Łodzi bardzo wiele. Można by wymieniać i woonerf przy 6 sierpnia i budżet obywatelski czy wreszcie działania rewitalizacyjne. Mądra władza powinna nie tylko czerpać inspirację od III sektora, ale ma też obowiązek wsłuchania się w słowa krytyki, bo są one wyrażane w trosce o miasto.

Radny Domaszewicz zauważa jednak, że, niestety, ta dobra marka łódzkich społeczników jest nadużywana.
- Zbyt łatwo wykorzystując dobrze kojarzące się mieszkańcom określenie "społecznik" próbuje się realizować osobiste ambicje czy interesy - dodaje radny. - Dlatego warto skończyć z podwójnymi standardami. Nie ma świętych krów. Jeśli ktoś dobrą markę łódzkich społeczników próbuje wykorzystać to budowania kampanii oszczerstw to warto sprawdzić jakie stoją za tym motywacje.Jeśli ktoś debatę o skomplikowanych miejskich problemach próbuje sprowadzić do obraźliwej insynuacji - "układ łódzki" to trzeba powiedzieć - sprawdzam.

Dlatego też przekazał dziennikarzom na konferencji materiały opisujące mechanizm jaki już raz w Łodzi był zrealizowany przez Pana Rafała Górskiego kiedy to protest przeciwko budowie centrum handlowego został zakończony po przekazaniu przez inwestora na rzecz Pana Górskiego 50 tysięcy dolarów.

- Nie wiemy, czy to odosobniony przypadek czy jedyny tak dobrze udokumentowany. Liczę, że Państwo - dziennikarze - będą w stanie uzyskać odpowiedź na pytania, ma które nie udało mi się uzyskać jasnej odpowiedzi. Dodam, że sam chciałem uzyskać taką informację od Pana Górskiego. Ale Pan Rafał Górski usunął cały ten wątek z portalu społecznościowego - podkreśla Bartosz Domaszewicz. - Niejasne zachowanie Pana Górskiego sprawiło, że będę odmawiał udziału w każdej organizowanej przez niego debacie, na którą dostanę zaproszenie. Uważam, że tak powinien zrobić każdy radny oraz urzędnik magistratu - póki Pan Górski nie wyjaśni tej sprawy.

Poprosiliśmy Rafała Górskiego, prezesa fundacji INSPRO, o komentarz w tej sprawie. Nie odpowiedział na nasze pytania.

Polecane aktualności

Dodatek węglowy oraz dodatek dla gospodarstw domowych – ważna informacja

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że jeżeli otrzymałeś decyzję o odmowie dodatku... więcej

"Koty na Kocim Szlaku. Księży Młyn" - wiemy kto zaprojektuje i wykona rzeźby

BPiNM

Kot Konsumowy, Kolejowy czy Szkolny już niebawem zagoszczą na Księży Młynie. Rozstrzygnięto konkurs... więcej

Ruszył zegar odmierzający dni do pierwszego łódzkiego meczu FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet

Tomasz Walczak / BRP

Na ulicy Piotrkowskiej, na wysokości posesji z numerem 51 stanął nietypowy, elektroniczny zegar,... więcej

Schronisko w Łodzi -  fot. Schronisko w Łodzi

Schronisko w Łodzi. Psi behawiorysta pilnie poszukiwany! Są na to pieniądze z Budżetu Obywatelskiego

rut / ŁÓDŹ.PL

Łódzkie schronisko dla zwierząt poszukuje psiego behawiorysty do współpracy. Psi trener będzie... więcej

 -  Fot. Radosław Jóźwiak/UMŁ

Napowietrzny Eko Patrol. Nad Łodzią lata specjalny sprzęt do pomiaru składu powietrza i walki ze smogiem

Tomasz Walczak / BRP

Straż Miejska w Łodzi wykorzystuje kolejne narzędzie do walki ze smogiem. Dzięki głosom łodzian w... więcej

Kontakt