Spotkanie - Pomóżmy razem dzieciom po przejściach - Piątek 14 czerwca, godzina 17.30

Dla Kamilki* najważniejsze jest, żeby mogła zamieszkać w normalnej rodzinie. Tak mówi, bo pamięta, że życie w rodzinie wygląda inaczej niż to w domu dziecka. Razem z nią marzy jej młodszy brat. Gdy czasami odwiedzi ich zaprzyjaźniona ciocia, długo patrzą za odjeżdżającym samochodem. Oboje wiedzą, że z ciocią nie mogą zamieszkać. Ale zawsze proszą ją, by załatwiła im jakiś fajny dom. Ciocia obiecała, że zrobi, co tylko będzie mogła. A my razem z nią.

To dla Kamilki, jej brata i wielu innych dzieci z łódzkich domów dziecka potrzebni są wolontariusze, którzy będą im czytać książki, rozmawiać i grać z nimi w planszówki. To dla nich szukamy także rodzin zastępczych, które przyjmą je do własnych domów i serc. 

Wolontariusze potrzebni są także dzieciom wychowującym się w rodzinach zastępczych. W niektórych opiekunami są babcie albo dziadkowie. Nie potrafią oni pomóc wnukom w nauce i nie stać ich na płatne korepetycje. A dzieci najczęściej mają problem z matematyką i angielskim. 

Dlatego już po raz czwarty organizujemy spotkanie dla osób, które są gotowe wesprzeć dzieci po przejściach. Możecie pomóc im jako wolontariusze w nauce. A jeśli jesteście gotowi zajmować się dziećmi na cały etat, warto rozważyć założenie rodziny zastępczej. Przypominamy, że rodzicielstwo zastępcze może być pracą, za którą Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi płaci wynagrodzenie. Jest to jednak praca wyjątkowa. Praca z misją.

Podczas spotkania będziemy opowiadać, jak wygląda wolontariat w placówkach i w rodzinach zastępczych oraz jakiego wsparcia oczekujemy od wolontariuszy. Opowiemy również o rodzicielstwie zastępczym.

Swoimi doświadczeniami podzieli się z gośćmi wolontariuszka w rodzinnym domu dziecka, oraz jedna z łódzkich rodzin zastępczych.


Osoby zainteresowane pomaganiem zapraszamy na spotkanie już w piątek, 14 czerwca o godz. 17.30 do filii Wydziału Wspierania Pieczy Zastępczej przy ul. Małachowskiego 74 (budynek Domu Dziecka nr 5).

Jeśli przyprowadzicie własne dzieci, to będą mogły uczestniczyć w warsztatach plastycznych prowadzonych przez Małgorzata Druszcz.

Więcej informacji w wydarzeniu www.facebook.com/events/2230545943711282/.

Polecane aktualności

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca prac i konserwator pracują bez zmian.

Łódź buduje. Trwają intensywne prace przy ul. Zielonej 6

Agnieszka Rutkowska / BRP

Zmienia się oblicze zabytkowej kamienicy przy ul. Zielonej 6. Mimo niecodziennych warunków wykonawca... więcej

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie na ul. Dąbrowskiego.

Łódź buduje wiadukt na ul. Dąbrowskiego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Rozbiórki i wyburzenia – to pierwszy etap prac na wiadukcie. Jeszcze w tym roku powstanie nowy... więcej

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul. Sierakowskiego ma nową salę polisensoryczną.

Bezpieczny "plac zabaw" dla podopiecznych DPS

Jolanta Baranowska / BRP

Dom Pomocy Społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w Łodzi przy ul.... więcej

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do pracy, sklepu, spacerze z psem - należy wyrzucać do pojemników na odpady zmieszane.

Co zrobić ze zużytą maseczką i rękawiczkami?

Jolanta Baranowska / BRP

Maseczki ochronne oraz rękawiczki jednorazowe, których łodzianie używają na co dzień np. w drodze do... więcej

Jemy w Domu Burger Fest – rusza wielki festiwal burgerów na wynos!

ŁCW

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w lokalną branżę gastronomiczną. Chcąc wspierać restauracje w... więcej

Kontakt