Stadion miejski z patronem

Na stadionie miejskim przy al. Unii Lubelskiej 2 odbyła się dzisiaj konferencja prasowa, podczas której prezydent Łodzi Hanna Zdanowska oficjalnie poinformowała o nadaniu obiektowi imienia Władysława Króla. W spotkaniu z dziennikarzami wzięli też udział prezes ŁKS Tomasz Salski oraz przewodniczący komitetu sterującego do spraw budowy stadionu Paweł Bliźniuk.

- Wszyscy, dla których serca biją dla tej strony Łodzi cieszą się już od jakiegoś czasu. Najpierw jednak wykonali ten szczególny gest, czyli pisali, dzwonili, przychodzili i prosili o jedno – żeby jeszcze przed zakończeniem budowy to szczególne miejsce w naszej historii miało też swojego szczególnego patrona. Patrona, który niewątpliwie jest ikoną sportowej Łodzi. Patrona olimpijczyka, mającego wiele talentów sportowych, który w 1958 roku doprowadził drużynę piłkarską do mistrzostwa Polski. Patrona, który pomimo wszystkich swoich wielkich cech był i pozostał bardzo skromnym człowiekiem. Dlatego bardzo miło jest mi ogłosić, że 24 maja podpisałam zarządzenie, że stadion przy al. Unii będzie nosił imię Władysława Króla. Osoby, która niewątpliwie jest ikoną Łodzi, ale też ideałem, do którego chciałabym, żeby dążyli również piłkarze ŁKS – powiedziała prezydent Łodzi.

- Może się zdarzyć, że przestanę być kiedyś klubowi potrzebny, ale ełkaesiakiem nie przestanę być nigdy. Za bardzo wrosłem tu korzeniami, za bardzo jestem przesiąknięty ŁKS-em, żebym sobie mógł na to pozwolić – to z kolei słowa Władysława Króla, który odszedł od nas w roku 1991. Jego imię znajdzie się teraz na frontowej elewacji południowej trybuny stadionu przy al. Unii Lubelskiej 2.

Więcej o Władysławie Królu można przeczytać tutaj.

Polecane aktualności

Pojemniki na elektrośmieci

Pojemniki na elektrośmieci pojawią się w całej Łodzi

Monika Pawlak / UMŁ

10 charakterystycznych czerwonych pojemników stanęło dziś na łódzkich osiedlach. Łodzianie mogą do... więcej

Trapani

Z Łodzi polecimy do Palermo i do dwóch innych włoskich miast

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Za dwa tygodnie na łódzkim lotnisku rozpoczną się loty do Włoch. Można będzie polecieć do Palermo i... więcej

Park

W tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego łodzianie zgłosili ok. 25% projektów dotyczących zieleni, skwerów i doposażania łódzkich parków

Grzegorz Gawlik / UMŁ

1097 - to ostateczna liczba projektów, które wpłynęły w ramach IX edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Urbino Hybrid

Nowe autobusy MPK

MPK - Łódź wybrało firmę, która dostarczy 51 nowych autobusów, w tym hybrydy. Jeszcze w tym roku... więcej

Piotrkowska 102 idzie do remontu

Piotrkowska 102 idzie do remontu

Małgorzata Loeffler / ZIM

Podwórko wyłożone płytami z wyburzonych łódzkich fabryk, odnowione detale na elewacji czyli... więcej

Kontakt