Start kampanii "Łódź OddychaMY"

Jej celem jest zwiększenie wiedzy na temat smogu, uświadomienie konieczności wymiany nieekologicznych źródeł ogrzewania oraz zachęcenie do działania, jako wyraz troski o czyste, zdrowe powietrze.

Łódź OddychaMY

Ponadto, kampania uwzględnia smog jako zagrożenie dla zdrowia publicznego i bezpieczeństwa mieszkańców Łodzi. Dlatego właśnie do współpracy zaproszony został Uniwersytet Medyczny w Łodzi oraz Łódź bez Smogu. Miasto wspiera także Miss Polski - Agata Wdowiak i Mister Ziemi Łódzkiej - Konrad Witkowski.

"Nadchodzący rok 2022 to ostatni rok na wymianę pieców bezklasowych. Zainteresowanie programem dotacyjnym jest bardzo duże i biorąc pod uwagę, że w nadchodzącym roku może być jeszcze większe, zapewniamy, że środki na wsparcie wymiany kopciuchów będą adekwatne do liczby złożonych wniosków. Ich nabór wystartuje z początkiem roku i potrwa do końca marca 2022. Chcemy, aby mieszkańcy odpowiednio przygotowali się do wymiany „kopciuchów”, dlatego kampanię realizujemy szeroko, ze szczególnym przekazem do seniorów." - Maciej Riemer - Dyrektor Departamentu Ekologii i Klimatu.

We wszystkich miejskich instytucjach kultury, bibliotekach, centrach medycznych, ryneczkach i budynkach urzędu pojawią się plakaty. Tu przekaz skierowany będzie także do nieco młodszych, aby pomogli bliskim, czy seniorom uzyskać dofinansowanie do wymiany „kopciuchów”.

Dodatkowo, kampania będzie widoczna na 100 wiatach przystankowych, w autobusach i tramwajach, na tylnych szybach autobusów. Artykuły i informacje pojawią się także w Tytce seniora oraz w cyklu artykułów w bezpłatnej gazecie Łódź.pl, ukazującej się trzy razy w tygodniu w nakładzie 60 tys. egzemplarzy.

"Przekaz dedykujemy także osobom korzystającym z mediów społecznościowych i internetu. W połowie października ogłosimy konkurs na film w kategorii czyste powietrze i ekologiczny transport." - Agnieszka Pietrzak - kierownik Oddziału ds. Edukacji i Promocji Ekologicznej w Wydziale Kształtowania Środowiska.

W kolejnych tygodniach pojawią się także audycje i spoty radiowe w mediach lokalnych. Jednocześnie, w miejskich instytucjach kultury odbywa się cykl warsztatów edukacyjnych m. in. dotyczących dbałości o dobrą jakość powietrza.

Więcej informacji na: https://uml.lodz.pl/ekoportal/klimat/powietrze/

 

 

Polecane aktualności

 -  Fot. Andrzej Janecki/UMŁ

Pamięci pomordowanych na Brusie. Łódź składa hołd ofiarom egzekucji dokonanych w okresie okupacji niemieckiej i czasach stalinowskich

Tomasz Walczak / BRP

Przed obeliskiem upamiętniającym Polaków pomordowanych na terenie dawnego poligonu na Brusie złożono... więcej

Łódź edu kul | druga edycja wsparcia tutorskiego dla liderów edukacji kulturalnej

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Kultura stanowi kluczową oś w budowie wspólnoty i kapitału społecznego, wpływa na jakość relacji i... więcej

Łódź edu kul | szkolimy w ramach pakietu #chodzioDOSTĘPNOŚĆ

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

W ramach pakietu #chodzioDOSTĘPNOŚĆ proponujemy udział w cyklu bezpłatnych szkoleń i warsztatów. Są... więcej

Szczepienia bez zapisów w weekend

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej

W najbliższą sobotę i niedzielę (2-3 października) przed Atlas Areną (aleja ks. bp. Władysława... więcej

DOSTĘPNOŚĆ. WŁĄCZAM konferencja metodyczna

Jolanta Sławińska-Ryszka / Wydział Kultury

Jak skutecznie otwierać drzwi do zasobów kultury wszystkim? Skąd u animatorów, twórców i artystów... więcej

Kontakt