Start rekrutacji do programów stypendialnych "Młodzi w Łodzi"

Miasto wspólnie z firmami z Łodzi i regionu realizuje program stypendialny "Młodzi w Łodzi". 1 października startuje rekrutacja do jego 12 edycji, w której pracodawcy ufundują stypendia, akademiki oraz kursy językowe i IT dla studentów wybranych kierunków studiów.

W jedenastu dotychczasowych edycjach programu stypendialnego "Młodzi w Łodzi" łódzcy pracodawcy ufundowali łącznie 247 stypendiów dla najlepszych studentów, sfinansowali miejsca w domu studenckim dla 44 studentów, a z dodatkowych kursów języka angielskiego, niemieckiego, włoskiego, hiszpańskiego, japońskiego oraz programowania skorzystało 250 osób.

W roku akademickim 2019/2020 fundatorzy oferują studentom rekordową liczbę 28 stypendiów po 700 zł/m-c na 9 m-cy, 11 miejsc w akademiku oraz kursy języka angielskiego i japońskiego, a także kurs współczesnego budowania środowisk developerskich dla nawet 40 osób.

- Wszystkim fundatorom serdecznie dziękuję, a szczególne podziękowania składam na ręce obecnych tutaj przedstawicieli Uniwersytetu Łódzkiego, który sfinansuje 4 akademiki oraz firmy WHIRLPOOL, która zdecydowała się na ufundowanie 3 stypendiów - powiedział Krzysztof Piątkowski, wiceprezydent miasta Łodzi.

Wszystkie regulaminy oraz formularze rekrutacyjne dotyczące wspomnianych programów stypendialnych można znaleźć na stronie www.mlodziwlodzi.pl. Rekrutacja potrwa do 25 października 2019 r. Zapraszamy również do korzystania z pozostałych inicjatyw programu Młodzi w Łodzi, m.in. bezpłatnych szkoleń dla studentów oraz karty rabatowej. Regulaminy programów stypendialnych oraz formularze wniosków stypendialnych można znaleźć na stronie www.mlodziwlodzi.pl korzystając z WYSZUKIWARKI STYPENDIÓW.

W ramach akcji promocyjno-informacyjnej wspierającej rekrutację do programów stypendialnych w mieście pojawią się billboardy przedstawiające ubiegłorocznych Stypendystów programu Młodzi w Łodzi, studentów Politechniki Łódzkiej - Patrycję Okraskę (stypendystkę firmy Whirlpool), Annę Banasiak (stypendystkę firmy Sonoco) oraz Jakuba Wujka (stypendystę firmy GFT). Na uczelniach pojawią się plakaty i ulotki, program będzie promowany również na Facebooku.

Polecane aktualności

Pamięć o Radogoszczu

Andrzej Janecki / BAM

W 76. rocznicę zbrodni popełnionej przez Niemców na więźniach przed sarkofagiem pomordowanych... więcej

Baner - baza zasobów miejskich instytucji kultury

W Łodzi powstaje multimedialna baza zasobów miejskich instytucji kultury

Sławomir Macias / UMŁ

W odpowiedzi na trudną sytuację kultury po 2020 roku w Łodzi powstaje Baza Zasobów Wspólnych... więcej

 -  Grafika informacyjna. W tle ręka z kredą piszą na tablicy. Na pierwszym planie dwa okręgi wypełnione tekstem. W większym żółtym informacja: Nabór wniosków do 29 stycznia 2021. W mniejszym pomarańczowym okręgu tekst: Do zdobycia dotacje od 7 do 25 tysięcy złotych

Dotacje dla Łodzi akademickiej!

Zapraszamy do udziału w konkursie dla środowiska akademickiego na wsparcie realizacji zadań... więcej

Konferencja prasowa w sprawie szczepień

W Łodzi rozpoczęły się szczepiania pensjonariuszy DPS

Jolanta Baranowska / UMŁ

Dziś, we wtorek 19 stycznia rozpoczęły się szczepienia pensjonariuszy łódzkich domów pomocy... więcej

Przekroczenie poziomu alarmowego stężenia w powietrzu pyłu PM10 na części obszaru Łodzi

Informacja o przekroczeniu poziomu alarmowego i ryzyku dalszych przekroczeń dla pyłu PM10 na części... więcej

Kontakt