Sukcesy łódzkich zapasników

W miniony weekend młodzi zapaśnicy z Łodzi wystartowali w dwóch turniejach - Pucharze Polski w sumo, który odbył się w Gorzowie Wlkp oraz w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w zapasach, które zostały rozegrane w Stargardzie. Wspierani przez trenerów Piotra i Jacka Górskich, zdobyli łącznie 25 medale. Kilkoro wystąpiło w obu imprezach, zaliczając dwa starty w przeciągu zaledwie jednego dnia.

Wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowała się Jagoda Górska (Master Łódź), która w sobotę przed południem zdobyła złoty medal Pucharu Polski młodzików oraz brązowy medal Pucharu Polski dzieci w Gorzowie Wielkopolskim. Dodatkowo tego samego dnia po południu wywalczyła brązowy krążek Mistrzostw Polski w Stargardzie. Jagoda w Pucharze Polski młodziczek była najmłodszą zawodniczką i ważyła 5 kg poniżej limitu najniższej kategorii - 35 kg. W finale pokonała najlepszą w krajowych rankingach Aleksandrę Raś z Syreny Gnojnice. Świetnym występem zapewniła sobie udział w mistrzostwach Europy w Budapeszcie.

Razem z nią w mistrzostwach wystąpi Roksana Ludwa (również Master), która tym razem w Pucharze Polski uplasowała się na drugiej pozycji w kat. 45 kg. Master Łódź od września tego roku trenuje w Szkole Podstawowej nr 111, gdzie klub wspiera Pani Dyrektor Małgorzata Tomaszewska.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje również Adam Skura (Atleta Łódź), który po wygraniu Pucharu Polski w sumo zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski w zapasach przegrywając w finale, nieznacznie z zawodnikiem z Rosji. 

Komplet łódzkich medalistów:

  • Puchar Polski w sumo - dzieci:

Złote medale zdobyli: Hanna Górska, Agata Kucharska oraz Aleksander Demontowicz (wszyscy Master Łódź). Srebrny medal zdobyła Olivia Margel (Atleta). Brązowe medale zdobyli Jagoda Górska, Mateusz Piwowarski (Master), Ewa Skura oraz Emilia Przybyła (Atleta).

  • Puchar Polski w sumo - młodzieżowcy:

Złote medale zdobyli: Jagoda Górska (Master), Adam Skura (Atleta), Oskar Cywiński (KS 20). Srebrne medale zdobyli: Roskana Ludwa, Olivia Jagiełło (Master), Oskar Cywiński (KS 20). Brązowe medale zdobyli: Olivia Jagiełło (Master), Nikola Kosińska (KS 20), Adam Skura (Atleta).

  • Puchar Polski w sumo - juniorzy młodsi:

Srebrny medal zdobyła Oliwia Glegolska (Master). Brązowe medale zdobyli: Jakub Chmielecki (Master), Daniel Milczarek (Atleta), Oliwia Glegolska (Open).

  • Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w zapasach:

Srebrny medal zdobył Adam Skura (Atleta). Brązowe medale zdobyli: Jagoda Górska, Aleksander Demontowicz i Mateusz Piwowarski (wszyscy Master).

Polecane aktualności

Szpital im. Rydygiera przechodzi pod opiekę Uniwersytetu Medycznego

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Szpital położniczy im. Rydygiera wejdzie na wyższy poziom medyczny. Placówka trafi pod opiekę... więcej

Rok Jana Kowalewskiego w Łodzi

Anna Kotecka / BKSiDŁ

Piknik patriotyczny, konferencja popularno-naukowa, wycieczki trambusem, a nawet pokój zagadek i... więcej

Piotrkowska 142 - wizualizacja

Łódź rewitalizuje. Trwa remont zabytkowej kamienicy przy OFFie.

Małgorzata Loeffler / ZIM

Eklektyczna, dwupiętrowa kamienica przy ulicy Piotrkowskiej 142 przechodzi gruntowny remont.... więcej

Zdjęcie z zasobów Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi, udostępnione za zgodą muzeum  -  Bartosz Kudaj

Zbrodnia, której nie zapomnimy. Zapraszamy na obchody 75. rocznicy spalenia więźniów Radogoszcza i zakończenia okupacji niemieckiej w Łodzi.

Katarzyna Zielińska / BKSiDŁ

Mieszkańcy Łodzi co roku upamiętnią ofiary zbrodni, która miała miejsce w 1945 r. w Więzieniu... więcej

Łódź Buduje w 2020 r. -  fot. mat. Archiwum UMŁ

Łódź Buduje w 2020 r.

Tomasz Andrzejewski / ZIM

45 ulic i 40 nowych chodników, przebudowa torowisk i nowe drogi rowerowe. Tak zmieni się nasze... więcej

Kontakt