Sukcesy łódzkich zapasników

W miniony weekend młodzi zapaśnicy z Łodzi wystartowali w dwóch turniejach - Pucharze Polski w sumo, który odbył się w Gorzowie Wlkp oraz w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych w zapasach, które zostały rozegrane w Stargardzie. Wspierani przez trenerów Piotra i Jacka Górskich, zdobyli łącznie 25 medale. Kilkoro wystąpiło w obu imprezach, zaliczając dwa starty w przeciągu zaledwie jednego dnia.

Wśród dziewcząt najlepiej zaprezentowała się Jagoda Górska (Master Łódź), która w sobotę przed południem zdobyła złoty medal Pucharu Polski młodzików oraz brązowy medal Pucharu Polski dzieci w Gorzowie Wielkopolskim. Dodatkowo tego samego dnia po południu wywalczyła brązowy krążek Mistrzostw Polski w Stargardzie. Jagoda w Pucharze Polski młodziczek była najmłodszą zawodniczką i ważyła 5 kg poniżej limitu najniższej kategorii - 35 kg. W finale pokonała najlepszą w krajowych rankingach Aleksandrę Raś z Syreny Gnojnice. Świetnym występem zapewniła sobie udział w mistrzostwach Europy w Budapeszcie.

Razem z nią w mistrzostwach wystąpi Roksana Ludwa (również Master), która tym razem w Pucharze Polski uplasowała się na drugiej pozycji w kat. 45 kg. Master Łódź od września tego roku trenuje w Szkole Podstawowej nr 111, gdzie klub wspiera Pani Dyrektor Małgorzata Tomaszewska.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje również Adam Skura (Atleta Łódź), który po wygraniu Pucharu Polski w sumo zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski w zapasach przegrywając w finale, nieznacznie z zawodnikiem z Rosji. 

Komplet łódzkich medalistów:

  • Puchar Polski w sumo - dzieci:

Złote medale zdobyli: Hanna Górska, Agata Kucharska oraz Aleksander Demontowicz (wszyscy Master Łódź). Srebrny medal zdobyła Olivia Margel (Atleta). Brązowe medale zdobyli Jagoda Górska, Mateusz Piwowarski (Master), Ewa Skura oraz Emilia Przybyła (Atleta).

  • Puchar Polski w sumo - młodzicy:

Złote medale zdobyli: Jagoda Górska (Master), Adam Skura (Atleta), Oskar Cywiński (KS 20). Srebrne medale zdobyli: Roskana Ludwa, Olivia Jagiełło (Master), Oskar Cywiński (KS 20). Brązowe medale zdobyli: Olivia Jagiełło (Master), Nikola Kosińska (KS 20), Adam Skura (Atleta).

  • Puchar Polski w sumo - juniorzy młodsi:

Srebrny medal zdobyła Oliwia Glegolska (Master). Brązowe medale zdobyli: Jakub Chmielecki (Master), Daniel Milczarek (Atleta), Oliwia Glegolska (Open).

  • Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Szkół Podstawowych w zapasach:

Srebrny medal zdobył Adam Skura (Atleta). Brązowe medale zdobyli: Jagoda Górska, Aleksander Demontowicz i Mateusz Piwowarski (wszyscy Master).

Polecane aktualności

Podejmij się remontu, by szybciej dostać klucze do mieszkania komunalnego. Rusza projekt "Najem za remont".  -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Podejmij się remontu, by szybciej dostać klucze do mieszkania komunalnego. Rusza projekt "Najem za remont".

Jolanta Baranowska / BRP

Miasto przygotowuje się do wprowadzenia programu dla przyszłych najemców lokali komunalnych "Najem... więcej

Centrum terapii „Cukinia" przy Fundacji Gajusz obchodzi pierwsze urodziny -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Centrum terapii "Cukinia" przy Fundacji Gajusz obchodzi pierwsze urodziny

Anna Janocha / BKSiDŁ

Mają kompleksowy program pomocy i wykwalifikowanych specjalistów. Pomagają dzieciom po traumach oraz... więcej

Jak co roku setki osób przyciągnie uwielbiany i oblegany Light Move Festival -  mat. UMŁ

Jesień w kulturze, czyli takiego boomu nie było od lat

Martyna Maurin / Wydział Kultury

Tegoroczna jesień jest równie bogata w wydarzenia co sezon letni, przed nami imprezy dla małych i... więcej

Rewitalizacja w służbie kultury. Remont kamienicy przy ul. Tuwima 46

Tomasz Walczak / BKSiDŁ

Rewitalizacja kamienicy przy ul. Tuwima 46, gdzie powstaje najnowocześniejsza w Łodzi biblioteka... więcej

Było gimnazjum, jest "zawodówka" -  fot. Monika Pawlak / UMŁ

Było gimnazjum, jest "zawodówka"

Monika Pawlak / BRP

Zespół Szkół Ekonomiczno-Turystyczno-Hotelarskich „przejął” budynek dawnego Gimnazjum nr 26, gdzie... więcej

Kontakt