Świąteczna iluminacja ul. Piotrkowskiej z rekordowymi zasięgami!

Zwyczaj przystrajania centrum Łodzi z okazji świąt Bożego Narodzenia trwa już od wielu lat i zawsze budzi duże emocje, ponieważ całkowicie odmienia oblicze głównej ulicy miasta. Wieści o nowej iluminacji świetlnej dotarły w tym roku do wyjątkowo szerokiego grona odbiorców, czyniąc z niej jeden z najbardziej popularnych tematów w lokalnych mediach w grudniu ubiegłego roku. O dekoracjach inspirowanych zimową wyprawą do lasu pełnego zwierząt czytano ponad dwukrotnie częściej niż w roku 2018!

Świąteczna iluminacja ul. Piotrkowskiej z rekordowymi zasięgami! -  fot. UMŁ
Świąteczna iluminacja ul. Piotrkowskiej z rekordowymi zasięgami! , fot. UMŁ

Nowa miejska iluminacja ozdobi ulicę Piotrkowską na odcinku między aleją Piłsudskiego a pl. Wolności do 2 lutego. Jej ekspozycja rozpoczęła się 1 grudnia, wraz z otwarciem Jarmarku Bożonarodzeniowego, zatem trwała w sumie dwa miesiące. Dekoracja pozostanie w Łodzi jeszcze przez kolejne dwa lata. Składają się na nią: szpaler ozdobionych choinek po obu stronach ulicy, 19-metrowy napis „#Kocham Łódź”, ciąg światełek zawieszonych na całej długości Piotrkowskiej, ogromna choinka miejska przy pomniku jednorożca, foto ramki, a także kilkanaście instalacji stanowiących ozdobną scenerię dla zdjęć z drzewkami, figurkami zwierząt i akcentami świątecznymi. Łącznie centrum oświetliło 343 tysięcy energooszczędnych punktów LED, co mimo zwiększenia liczby dekoracji, nie zwiększyło zużycia prądu, mieszczącego się w 30 kWh.

Wybór aranżacji nawiązującej do natury okazał się trafny! Komunikaty na temat świątecznej dekoracji Łodzi zyskały w tym roku ekwiwalent reklamowy rzędu 2 milionów 470 tys. złotych, co jest ogromnym osiągnięciem, biorąc pod uwagę wyniki innych wojewódzkich miast Polski. W porównaniu z Warszawą czy Krakowem przekazy o łódzkiej iluminacji uzyskały nieporównywalnie większy zasięg, docierając poprzez 1 257 publikacji do 5,15 mln osób, czyli do dużo ponad dwa razy większej liczby niż w roku ubiegłym (225%). Rekordowa liczba publikacji opiera się na raporcie monitoringu medialnego, przygotowanym przez specjalistyczną firmę na podstawie zasięgów informacji przekazywanych zarówno w tradycyjny, jaki i cyfrowy sposób. Badanie tego typu obejmuje różnego rodzaju media od regionalnych, przez ogólnoinformacyjne, po społecznościowe, w których poruszano temat łódzkiej iluminacji.

Jest to świetny wynik dla wizerunku miasta. Osiągnięcie takich zasięgów, jak łatwo przewidzieć, przekłada się na liczbę odwiedzających ulicę Piotrkowską w okresie świątecznym. W wyniku dużego zainteresowania przedłużono okres trwania jarmarku znajdującego się w pasażu Schillera. Co więcej, organizatorzy zauważyli wzrost liczby zagranicznych turystów. Łódź przyciąga zatem nie tylko w letnim sezonie, pełnym wydarzeń kulturalnych i festiwali, ale też jest atrakcyjną destynacją na zimowe zwiedzanie. 

Łodzianie już w ten weekend po raz ostatni będą mogli podziwiać umilającą wieczorne spacery iluminację i miejską choinkę. Nie żegnamy się z nimi jednak na zawsze, bo jej wynajęcie jest inwestycją trzyletnią. Ulubione leśne stworzenia i odświętne choinki zobaczymy znów w tym i kolejnym roku tradycyjnie na początku grudnia.

Polecane aktualności

Jednym z najbardziej widowiskowych miejsc w Orientarium będzie basen, przez który każdy z nas będzie mógł się przespacerować, a ponad głowami i obok nas będą pływały rekiny i płaszczki -  fot. Stefan Brajter

Budowa Orientarium - rozpoczął się montaż akrylowego tunelu

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Do otwarcia Orientarium w łódzkim ogrodzie zoologicznym został nieco ponad rok. Główne prace... więcej

Prosto chodnikiem. Sprawdź, gdzie w tym roku powstaną nowe chodniki

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Remont chodnika to jedna z kluczowych spraw zgłaszanych przez mieszkańców. Dlatego w tym roku... więcej

27 mln zł z Unii Europejskiej na wsparcie dla osób młodych szukających pracy w Łodzi

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Rozpoczął się nabór do projektu, dzięki któremu można praktycznie zlikwidować bezrobocie wśród... więcej

W ramach Planu dla Osiedli wybudowane zostanie m.in. nowe rondo na skrzyżowaniu z ul. Łanową -  fot. Radosław Jóźwiak

Łódź Buduje ul. Traktorową

Tomasz Andrzejewski / ZIM

Spękany asfalt zamieni się w równą ulicę i powstanie nowe rondo. Po ul. Rojnej, Rydzowej i św.... więcej

Zakończyła się modernizacja w Domu Pomocy Społecznej nr 2 -  fot: Radosław Żydowicz / UMŁ

Łódź dla seniorów. Zakończyła się modernizacja w Domu Pomocy Społecznej nr 2

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Przez ostatnie dwa lata w Domu Pomocy Społecznej nr 2 przy ul. 28 Pułku Strzelców Kaniowskich... więcej

Kontakt