Światowy Dzień Kota. Sprawdź, jakie zwierzaki czekają na nowy dom w schronisku w Łodzi

Choć każdy dzień jest dobry na podjęcie decyzji o adopcji mruczka ze Schroniska w Łodzi to Międzynarodowy Dzień Kota jest świetnym momentem, aby utwierdzić się w tej decyzji. Sprawdzamy, które koty są gotowe, aby rozpocząć życie w nowym domu i obchodzić dzień kota codziennie.

fot. Schronisko w Łodzi
Dzień kota to nie jedyny powód do adopcji czworonoga

Gucio – 6 miesięcy

Gucio to kot bez jednej łapki, ale za to z wielkim sercem. Po operacji amputacji ma się dobrze i czeka na kochającego właściciela lub właścicielkę.

Frania – 6 lat

Frania to kotka w średnim wieku. Na tyle dojrzała, że potrafi zachować się w towarzystwie, a na tyle młoda, aby czerpać radość z zabaw np. wędką. Do schroniska trafiła po śmierci właściciela 10 lutego 2022 r.. Czy znajdzie nowego?

Tom – 3 lata

Tom to bardzo puchaty kocur (to nie tłuszczyk, to sierść!). Z ulicy trafił do schroniska 22 stycznia 2022 roku. Z pewnością nie chce spędzić w nim kolejnych długich miesięcy. Jak myślisz, co można z tym zrobić?

Beta – 4 lata

Beta ma około cztery lata i od razu po pyszczku widać, że jest przyjazną kotką. Choć prawdziwa z niej bałucianka (została znaleziona na ul. Pojezierskiej) to nie będzie miała nic przeciwko przeprowadzce do innej dzielnicy Łodzi. 

Moro – 4 lata

Moro to 4 letni kociak, który trafił do ośrodka 11 lutego 2022 roku. Ma nadzieję, że znajdzie nowy kochający dom zanim zdąży rozgościć się w schronisku na dobre. 

– Zachęcamy do adopcji kociaków. Nawet najmniejsze z nich, które można adoptować, są już samodzielne, jedzą same, uczą się korzystania z kuwety, są przyzwyczajone do kontaktu z człowiekiem – mówi Marta Olesińska, dyrektor Schroniska dla Zwierząt w Łodzi.

Jak adoptować kota ze Schroniska w Łodzi?

Wszystkie koty dostępne aktualnie do adopcji można zobaczyć na stronie internetowej: www.schronisko-lodz.pl. Znajdują się tam podstawowe informacje o czworonogach oraz ich krótkie opisy. Po podjęciu decyzji należy wysłać wiadomość mailową na adres schronisko.biuro@o2.pl. Co należy w niej zawrzeć? Imię zwierzęcia i jego numer ewidencyjny oraz swój numer telefonu pod którym pracownicy schroniska będą mogli się kontaktować. Konieczne będzie także wypełnienie specjalnej ankiety adopcyjnej. Stąd niedaleko już do szczęśliwego zakończenia i połączenia kociaka z nowymi właścicielami. W dniu w którym nastąpi zapoznanie ze zwierzakiem należy zabrać ze sobą transporter dla kota oraz gotówkę na złożenie opłaty adopcyjnej (dla kotów jest to 37 zł). Po więcej informacji warto skontaktować się telefonicznie pod numerem tel. 42 656 78 42.

ZOBACZ TAKŻE

Polecane aktualności

Pamiętamy i będziemy pamiętać! 84. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Tomasz Walczak / BRP

„Piąta rano. Od świtu dzień zaczął się szczególnie. Wyjazd karetką więzienną w celkach (straszne!).… więcej

Rusza akcja "5 dla Ziemi"

MM / KS

Organizatorami tej charytatywnej inicjatywy z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi (22 kwietnia) są… więcej

Kwiaty na imieniny Marszałka. Łodzianie złożyli hołd Józefowi Piłsudskiemu

Tomasz Walczak / BRP

Dochowując corocznej imieninowej tradycji członkowie Społecznego Komitetu Pamięci Józefa… więcej

Łódź na konferencji inaugurującej projekt „Partnerstwo: Środowisko dla Rozwoju”

MM / KS

Wydarzenie zostało zorganizowane pod egidą Ministerstwa Klimatu i Środowiska. więcej

Międzynarodowy Dzień Kobiet. Łódź pamięta o kobietach-bohaterkach

Tomasz Walczak / BRP

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet przed pomnikiem-ławeczką Haliny Szwarc-Kłąb przedstawiciele… więcej

Kontakt