#SzczepimySię - materiały informacyjne

Zachęcamy do zapoznania się z materiałami przesłanymi przez Zespołu Profilaktyki Zdrowotnej Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, dotyczącymi szczepień przeciwko COVID-19, w tym terminów i zapisów na szczepienia dla seniorów.

SZCZEPIENIA DLA OSÓB 70+

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

 • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat (urodzone w 1941 roku i wcześniej)
 • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat (urodzone w 1951 roku i wcześniej)
  Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r.

Masz 3 możliwości zapisu na szczepienie:

 1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989
  Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny.  Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców.  Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.
 2. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień
  Jeżeli chcesz zaszczepić się w konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są pod linkiem  https://www.gov.pl/web/szczepimysie/lodzkie
  W wybranym przez Ciebie punkcie szczepień nie znalazłeś dogodnego terminu? Zadzwoń na infolinię NFZ pod numer 989. Konsultanci pomogą Ci znaleźć inny punkt szczepień niedaleko Ciebie z terminem, który Ci pasuje.
 3. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl
  System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację. Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.
  Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

Rejestracja i co dalej? 
Kiedy nadejdzie Twój termin, udaj się do punktu szczepień. Na miejscu przejdziesz kwalifikację do szczepienia, a następnie – samo szczepienie przeciw COVID-19.

Rejestracja na kolejną dawkę ?
Rejestracja na kolejną dawkę odbywa się w punkcie szczepień podczas pierwszej wizyty. Nie musisz więc dzwonić na infolinię ani umawiać się przez stronę internetową.

Mobilne zespoły dla potrzebujących
Jeśli masz problem z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień, możesz skorzystać z mobilnego zespołu szczepiącego. Zapisz się na szczepienie bezpośrednio w punkcie szczepień i ustal dogodny termin. O tym, które punkty szczepień w okolicy dysponują zespołami wyjazdowymi, dowiesz się, dzwoniąc na infolinię 989.

SZCZEPIENIA DLA OSÓB 18-69

Formularz zgłoszenia dostępny będzie od 15 stycznia 2021 r. od godz. 00:01 pod linkiem : www.gov.pl/web/szczepimysie 

Wypełnij prosty formularz (podaj imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu).  Na adres mailowy, który podałeś w formularzu, otrzymasz wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia. Wejdź na swoją pocztę i kliknij w link - Twój formularz zostanie zatwierdzony i zapisany w systemie. Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość mailową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie. Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin.

Ważne! Zgłoszenie chęci szczepienia przez formularz online nie jest rejestracją na szczepienie. Zarejestrować się będziesz mógł w momencie, kiedy zostaną ogłoszone terminy szczepienia dla Twojej grupy i dostaniesz e-skierowanie.


Informacje znajdziesz na stronach:

https://uml.lodz.pl/dla-mieszkancow/zdrowie/coronavirus-covid-19/lodz-walczy-z-koronawirusem/szczepienia-przeciwko-covid-19/  - aktualne informacje na temat szczepień w Łodzi
https://www.gov.pl/web/szczepimysie   - aktualne informacje na temat szczepień na koronawirusa
https://www.nfz-lodz.pl/   - strona internetowa Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia
https://www.nfz-lodz.pl/dlapacjentow/nfz-blizej-pacjenta/8999-potwierdzenie-profilu-zaufanego-i-pomoc-w-logowaniu-do-ikp-w-lodzkim-oddziale-wojewodzkim-nfz   -  potwierdzanie profilu zaufanego i pomoc przy logowaniu do Internetowego Konta Pacjenta w Łódzkim Oddziale Wojewódzkim NFZ
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/pytania-i-odpowiedzi   - odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące szczepień
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/lodzkie   - wykaz punktów szczepień w województwie łódzkim (adresy i numery telefonów)

Dlaczego warto się zaszczepić

Gdzie szukać informacji

Przetestowane szczepionki

Powiązane aktualności

Powiązane linki

Polecane aktualności

Obiekt Rudzkiego Klubu Sportowego

Łódź buduje. Rozpoczęła się budowa nowej areny lekkoatletycznej Rudzkiego Klubu Sportowego

Małgorzata Loeffler / ZIM

Rozpoczynamy pierwszy etap przebudowy i modernizacji obiektów Rudzkiego Klubu Sportowego. RKS zyska... więcej

Dziecko rysuje

Nabór do miejskich przedszkoli według nowych kryteriów

Monika Pawlak / UMŁ

1 kwietnia ma się rozpocząć rekrutacja do miejskich przedszkoli, gdzie dla maluchów przygotowano... więcej

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Łodzi w sprawie uchwały „śmieciowej”

Monika Pawlak / UMŁ

27 stycznia odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej poświęcona uchwale "śmieciowej". Stosowne... więcej

Wiceprezydent Adam Pustelnik wraz z innymi gośćmi na konferencji prasowej - fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź przyjazna dla obcokrajowców

Jolanta Baranowska / UMŁ

Do Łodzi ściągnęli obcokrajowcy. Miasto wielokulturowe i otwarte na inne narodowości przygotowało... więcej

Prezydent Hanna Zdanowska

Co w tym roku znalazło się wśród miejskich licytacji WOŚP?

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

WOŚP w Łodzi! Wyjątkowe zwiedzanie Orientarium, sesja fotograficzna w Pasażu Róży, czy odlewy detali... więcej

Kontakt