Szczęśliwy beniaminek

Odmłodzona drużyna Grot Budowlani nowy sezon rozpoczęła od starcia z beniaminkiem Tauron Ligi. I już w pierwszym meczu piąty zespół poprzednich rozgrywek sprawił swoim kibicom przykrą niespodziankę. Siatkarki z Łodzi w hali przy al. Unii przegrały z Jokerem Świecie 1:3.

Przyjezdne do debiutu w Tauron Lidze przystąpiły bez tremy i inauguracyjną partię wygrały 25:19. Po drugim secie można było mieć nadzieję, że łodzianki zdołają odwrócić losy spotkania. Miejscowe zwyciężyło 25:23 i doprowadziły do remisu. Na więcej nie było ich już jednak stać. W trzeciej i czwartej partii ponownie lepszy był Joker, który debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej okrasił zdobyciem kompletu punktów.

Grot Budowlani – Joker Świecie 1:3 (19:25, 25:23, 22:25, 22:25). Grot Budowlani: Zuzanna Górecka, Małgorzata Lisiak, Julia Nowicka, Veroniva Jones-Perry, Anna Lewandowska, Monika Fedusio, Maria Stenzel (libero) oraz Justyna Kędziora, Ewelina Tobiasz.

Po zwycięstwie w Łodzi zespół ze Świecia został pierwszym liderem bieżących rozgrywek Tauron Ligi, w której na dzisiaj zaplanowano dwa mecze: DPD Legionovia – Grupa Azoty Chemik Police i ŁKS Commercecon – BKS Stal Bielsko-Biała. Spotkanie w hali im. Józefa „Ziuny” Żylińskiego przy al. Unii Lubelskiej 2 rozpocznie się o godz. 18. Po meczu z drużyną z południowej Polski brązowe medalistki poprzedniego sezonu miały rozpocząć przygotowania do spotkań pierwszej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzyń. Spotkania z izraelskim Hapoelem Kfar Saba miały być rozegrane 22 i 24 września w Łodzi, jednak wiadomo już, że nie dojdą do skutku. Do siedziby ŁKS Commercecon dotarła informacja, że po stwierdzeniu kilku zakażeń koronawirusem Covid-19 drużyna z Izraela jest w kwarantannie i nie przyjedzie do Polski. Na razie nie wiadomo czy i ewentualnie kiedy te mecze będą rozegrane. W tej sprawie Europejska Konfederacja Siatkówki (CEV) nie podjęła jeszcze wiążących decyzji.

Polecane aktualności

Kwesta na rzecz ratowania zabytków łódzkiego Starego Cmentarza w tym roku online

Tomasz Walczak / BRP

Tegoroczna, już 26. kwesta na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza przy ulicy Ogrodowej w... więcej

Czynsze za symboliczną złotówkę dla łódzkiej gastronomii i klubów fitness

BRP

Prezydent Miasta Łodzi podjęła decyzję o obniżce czynszów do symbolicznej złotówki dla łódzkiej... więcej

Miejskie Centrum Medyczne "Bałuty" kupiło ambulans sanitarny

Jolanta Baranowska / BRP

Miejskie Centrum Medyczne "Bałuty" kupiło ambulans sanitarny, którym będzie transportowało pacjentów... więcej

 -  fot. license CC0

Raport COVID w Łodzi (27.10)

BRP

Informacje nt. przypadków zakażeń stwierdzonych w miejskich jednostkach zdrowia, opieki społecznej i... więcej

Zajęcia on line w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łodzi

MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji od dziś startuje z zajęciami on-line na facebooku. więcej

Kontakt