Szkoła zawodowa? Dobry wybór

Ponad 16 mln zł na termomodernizacje budynków szkół zawodowych, kolejne ponad 73 mln złotych na 65 projektów współfinansowanych przez Unię Europejską i dedykowanych uczniom i nauczycielom – łódzkie "zawodówki" zmieniły się nie do poznania. A to nie koniec, bo w tym roku będą termomodernizowane kolejne placówki, a jest także szansa na pozyskanie kolejnych 28 mln zł na 27 tzw. miękkich projektów unijnych.

Szkoła zawodowa? Dobry wybór -  fot. Monika Pawlak / UMŁ
Szkoła zawodowa? Dobry wybór , fot. Monika Pawlak / UMŁ

- Na rynku pracy brakuje fachowców, praca czeka na absolwentów szkół, posiadających konkretne umiejętności i kwalifikacje. Czy może być lepsza rekomendacja aby wybrać szkołę zawodową lub technikum? – mówił Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi podczas Dni Doradztwa Zawodowego. – Warto wziąć to wszystko pod uwagę, macie jeszcze czas na decyzje, ale zachęcam do nauki zawodu, to przecież nie wyklucza dalszego kształcenia. Przeciwnie – mając zawód i dobrą pracę można studiować dla przyjemności zdobywania czy pogłębiania wiedzy.

Podczas Dni Doradztwa Zawodowego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Żeromskiego swoje oferty prezentowały szkoły zawodowe, a uczniowie ostatnich klas gimnazjów oraz 8 klas szkół podstawowych mogli brać udział w warsztatach i skorzystać z rad fachowców od rynku pracy.

- Rynek pracy się zmienia, ofert pracy nie brakuje i naprawdę warto poświęcić trochę czasu na dokładną analizę tego co mamy teraz. Nasi pracownicy służą radą i podpowiedzią – powiedział Krzysztof Barański, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy. -  Szkoła zawodowa gwarantuje nie tylko pracę za dobrą pensję, a w perspektywie daje też możliwość rozwoju.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego przy ul. Żeromskiego podpisało umowę o współpracy z Carrefour. Sieć zapewni uczniom staże i praktyki zawodowe, ufunduje także stypendia za najlepsze wyniki w nauce. Szkoły zawodowe mają ogółem podpisanych ponad 540 umów i porozumień o współpracy z przedsiębiorcami z Łodzi i regionu.

Dni Doradztwa Zawodowego są formą promocji łódzkiego szkolnictwa zawodowego, mają także pomóc młodym ludziom w wyborze szkoły średniej. Kolejne spotkanie z tego cyklu w lutym w Zespole Szkół Budowlanych.

Polecane aktualności

Orientarium w Łodzi

Podwodny tunel w Orientarium wypełniony wodą

Paulina Klimas-Stasiak / ZOO

Podwodny tunel, w którym powstanie basen dla rekinów, oraz mniejsze zbiorniki dookoła zostały... więcej

Podwodny tunel w Orientarium wypełniony wodą

Podwodny tunel, w którym powstanie basen dla rekinów, oraz mniejsze zbiorniki dookoła zostały... więcej

Stary terminal na łódzkim lotnisku zyskał nowe życie

Młodzi piloci studiują w starym terminalu lotniska

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Stary terminal na łódzkim lotnisku zyskał nowe życie – wprowadza się do niego Bartolini Air,... więcej

40 minut na 20-minutowym bilecie

Na 20-minutowym bilecie pojedziemy w łódzkich autobusach i tramwajach 40 minut

Aleksandra Hac / UMŁ

Łódź wchodzi w kluczową fazę realizacji największych inwestycji. Dla pasażerów MPK oznacza to... więcej

Szczepienia na Covid

Prezentacja raportu ze szczepień w miejskich punktach

Jolanta Baranowska / UMŁ

Nie dotarły jeszcze szczepionki dla seniorów, którzy byli zapisani w tym tygodniu na szczepienia... więcej

Kontakt