Taksówkarz z identyfikatorem

Łódzcy taksówkarze mogą już odbierać identyfikatory, które - zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej - będą obowiązkowo musieli umieszczać w samochodach od 1 lipca.

Identyfikator to informacja dla pasażera, że przedsiębiorca posiada ważną licencję i badania lekarskie a co za tym idzie - prowadzi działalność zgodnie z prawem.
- Decyzja o wprowadzeniu dodatkowego oznaczenia dla łódzkich taksówkarzy ma pomóc w wyeliminowaniu z rynku osób, które niezgodnie z przepisami woziły klientów - powiedział Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi. - Miasto wspiera lokalnych przedsiębiorców, dlatego płaci za identyfikator, taksówkarze otrzymują je bezpłatnie. Zależy nam także na komforcie i bezpieczeństwie klientów, brak identyfikatora będzie sygnałem dla pasażera by nie wsiadać do takiego auta.
Zdaniem Mariusza Zielińskiego, przewodniczącego związku zawodowego taksówkarzy dodatkowe oznaczenie pozwoli ograniczyć szarą strefę, podniesie też poziom usług i zabezpieczy pasażerów przed nieuczciwymi przewoźnikami. Zdarza się korzystanie z nieważnej licencji, brak aktualnych badań czy w ogóle - brak licencji.
Koszt produkcji identyfikatorów to około 35 tys. zł, a będzie na nim zdjęcie kierowcy, numer licencji, data aktualnych badań lekarskich. Identyfikator będzie umieszczony w widocznym dla pasażera miejscu w samochodzie, a dodatkowo na przedniej szybie będzie specjalny hologram. Obecnie w Łodzi jest około 3 tys. taksówkarzy zrzeszonych w sześciu korporacjach.
Identyfikatory można odbierać w Biurze Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej przy al. Politechniki 32.

Polecane aktualności

Kwesta na rzecz ratowania zabytków łódzkiego Starego Cmentarza w tym roku online

Tomasz Walczak / BRP

Tegoroczna, już 26. kwesta na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza przy ulicy Ogrodowej w... więcej

Czynsze za symboliczną złotówkę dla łódzkiej gastronomii i klubów fitness

BRP

Prezydent Miasta Łodzi podjęła decyzję o obniżce czynszów do symbolicznej złotówki dla łódzkiej... więcej

Miejskie Centrum Medyczne "Bałuty" kupiło ambulans sanitarny

Jolanta Baranowska / BRP

Miejskie Centrum Medyczne "Bałuty" kupiło ambulans sanitarny, którym będzie transportowało pacjentów... więcej

 -  fot. license CC0

Raport COVID w Łodzi (27.10)

BRP

Informacje nt. przypadków zakażeń stwierdzonych w miejskich jednostkach zdrowia, opieki społecznej i... więcej

Zajęcia on line w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łodzi

MOSiR

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji od dziś startuje z zajęciami on-line na facebooku. więcej

Kontakt