Tanecznie i śpiewająco rozpoczęły się ferie

Kolorowo, tanecznie i śpiewająco rozpoczął się pierwszy dzień zimowych półkolonii w Szkole Podstawowej nr 70. Przez dwa tygodnie dzieci będą się świetnie bawić, a szkoła będzie w tym czasie centrum atrakcji oraz integracji, bo w półkoloniach uczestniczy 90 uczniów z różnych podstawówek.

- Zamiast książek, zeszytów czy pracy domowej przez dwa tygodnie będzie świetna zabawa. Zachęcam rodziców by skorzystali z szerokiej oferty jaką przygotowaliśmy dla najmłodszych - powiedziała Małgorzata Moskwa-Wodnicka, wiceprezydent Łodzi. - Dobra wiadomość jest taka, że są jeszcze wolne miejsca w kilku szkołach, zachęcam do odwiedzania strony internetowej magistratu, gdzie można znaleźć komplet informacji.

W Szkole Podstawowej nr 70 w półkoloniach uczestniczy 90 uczniów, w drugim tygodniu także zapisało się 90 chętnych. W programie  są przeróżne atrakcje wśród których smakowicie zapowiadają się warsztaty… piekarzy.

- Dziś mamy jeszcze w planach spotkanie z funkcjonariuszami policji, którzy opowiedzą o bezpiecznym poruszaniu się, a ta wiedza przyda się od razu, bo mamy w planach wiele wycieczek - mówiła Bogumiła Cichacz, dyrektor SP 70. - A na zakończenie półkolonii będzie bal, taki prawdziwy karnawałowy bal w starym stylu czyli z wodzirejem i balowymi strojami.

Udział w szkolnych półkoloniach kosztuje tylko 15 zł dziennie, to koszt obiadu i drugiego śniadania. Wszystkie atrakcje poza szkołą łącznie z przejazdami komunikacją miejską są bezpłatne. Rodzice, którzy nie zapisali pociechy na zajęcia a chcieliby to zrobić mają do dyspozycji wolne miejsca w podstawówkach nr: 12, 33, 61, 130, 152 i 198 oraz w drugim tygodniu ferii w Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 oraz Zespole Szkolno-Przedszkolnym przy ul. Krzemienieckiej. 

Półkolonijne atrakcje rozpoczęły się też w instytucjach kultury a na sportowo uczniowie wypoczywają z MOSiR. Pełna oferta zajęć na www.uml.lodz.pl zakładka Ferie 2020

Polecane aktualności

Wiceprezydent Łodzi, Małgorzata Moskwa-Wodnicka -  fot. Monika Pawlak

Najmłodsi uczniowie wrócili do szkół

Monika Pawlak / BRP

Zaledwie 163 uczniów z klas I - III zjawiło się dziś w szkołach po długiej przerwie spowodowanej... więcej

Pomnik Martyrologii Dzieci tzw. „Pękniętego Serca”, upamiętnia tragiczny los dzieci i młodzieży przebywających w czasie II wojny światowej w obozie przy ul. Przemysłowej w Łodzi.  -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Pamięć pękniętego serca

Edyta Glińska

Pomnik Martyrologii Dzieci tzw. „Pękniętego Serca”, upamiętnia tragiczny los dzieci i młodzieży... więcej

Łódź z perspektywy czołowej firmy rekrutacyjnej

Mateusz Sipa

Czy w Łodzi zarabia się dużo mniej niż w innych polskich miastach? Jaki jest potencjał statusu Łodzi... więcej

Wsparcie dla przedsiębiorców - ponad 125 mln zł z PUP i poręczenia kredytowe z Bionanoparku

Arkadiusz Grzegorczyk / BPKSiDŁ

W czasie epidemii koronawirusa ważne jest wsparcie dla przedsiębiorców - utrzymanie ich działalności... więcej

Kulturalny Dzień Dziecka w Łodzi

Daria Głowacka / ŁCW

Dzień Dziecka online w Łodzi zapowiada się jako jedno z najciekawszych wydarzeń medialnych... więcej

Kontakt