Targi na sportowo

Rozpoczęły się zapisy do IV biegu eduRun. To jedna z imprez towarzyszących XXIII Łódzkim Targom Edukacyjnym, które odbędą się w dniach 11-12 marca 2020. Drugim sportowym akcentem targów będzie siatkarski turniej mikstów.

- Już za miesiąc w Atlas Arenie podczas XXIII Targów Edukacyjnych będziemy gościć ponad 100 wystawców, którzy przedstawią kompleksową ofertę szkół na poziomie liceów, techników i szkół zawodowych a także szkół wyższych z Łodzi i całego kraju. Nie zabraknie również oferty studiów zagranicznych. Podczas targów będzie również dużo imprez towarzyszących – zapowiedział kierownik Łódzkich Targów Edukacyjnych Mateusz Szewc.

Tradycyjnie już jedną z nich będzie eduRun, czyli bieg na 1 milę (1,609 km). W tym roku uczestnicy pokonają nową trasę, wytyczoną w sąsiedztwie Atlas Areny. Trzy poprzednie edycje odbyły się w Parku Klepacza przy Pałacu Sportu (ul. ks. Skorupki). Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem strony www.targiedukacyjne.com.

- EduRun to bieg dla dzieci i młodzieży między 13 i 19 rokiem życia. Zachęcamy do rejestracji indywidualnej i grupy. Dla szkoły, która zgłosi najliczniejszą reprezentację przewidziana jest cenna nagroda rzeczowa – poinformował Szewc.

Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy z koszulką, a wszyscy którzy ukończą bieg dostaną pamiątkowe medale. Dla najlepszych uczestników rywalizacji przygotowano również dodatkowe nagrody.

- Łódź jest rozbieganym miastem, a eduRun znakomicie wpisuje się w naszą strategię promowania sportu i aktywnego stylu życia. Wśród wielu imprez biegowych organizowanych w naszym mieście ta cieszy szczególnie, gdyż jest dedykowana uczniom łódzkich szkół. Jeśli w tym wieku młodzież pokocha bieganie, to przez długie lata będzie aktywna i będzie prowadziła zdrowy tryb życia. Mam nadzieję, że ten bieg na stałe zapisał się już w kalendarzu naszych imprez i w kolejnych latach będzie się rozwijał, zwiększając swoją rangę. To znakomita promocja sportu – podkreślił dyrektor Wydziału Sportu UMŁ Marek Kondraciuk.

Bieg eduRun nie będzie jednak jedynym sportowym akcentem targów. Kolejny to turniej siatkówki, w którym wezmą udział mieszane zespoły złożone z maturzystów i maturzystek łódzkich szkół. Wystąpi w nim sześć drużyn wyłonionych w eliminacjach, do których zgłosiło się 12 zespołów. Kwalifikacje zaplanowano na 19 i 20 lutego. Finały z udziałem sześciu zespołów odbędą się w trakcie targów, na boisku przylegającym do głównej pływy Atlas Areny.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Baśniowa Piotrkowska

W lato jest jeszcze więcej powodów, aby odwiedzić ulicę Piotrkowską

Zuzanna Bociąga / ŁCW

Kultura wraca na ulicę Piotrkowską dzięki Łódzkiemu Centrum Wydarzeń. Już za parę dni przybędzie... więcej

Narodowy Spis Powszechny

Spis Powszechny – jak się spisać?

Gminne Biuro Spisowe

Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Udział w spisie jest obowiązkowy dla każdego... więcej

Lato z Kartą Łodzianina

Masz Kartę Łodzianina? Możesz wygrać bilety do Włoch

Laura Rybczyńska / ŁOT

Spędź lato z Kartą Łodzianina, korzystaj ze zniżek i zbieraj punkty. Do wygrania bilety lotnicze do... więcej

Wakacyjne remonty w łódzkich przedszkolach i szkołach

Monika Pawlak / UMŁ

W czasie wakacji w 17 miejskich przedszkolach będą prowadzone prace remontowo-budowlane. Część... więcej

Łódź Buduje. Rozpoczynamy remont ulicy Traktorowej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Rozpoczyna się jedna z największych tegorocznych drogowych inwestycji. W poniedziałek, 28 czerwca... więcej

Kontakt