Targi na sportowo

Rozpoczęły się zapisy do IV biegu eduRun. To jedna z imprez towarzyszących XXIII Łódzkim Targom Edukacyjnym, które odbędą się w dniach 11-12 marca 2020. Drugim sportowym akcentem targów będzie siatkarski turniej mikstów.

- Już za miesiąc w Atlas Arenie podczas XXIII Targów Edukacyjnych będziemy gościć ponad 100 wystawców, którzy przedstawią kompleksową ofertę szkół na poziomie liceów, techników i szkół zawodowych a także szkół wyższych z Łodzi i całego kraju. Nie zabraknie również oferty studiów zagranicznych. Podczas targów będzie również dużo imprez towarzyszących – zapowiedział kierownik Łódzkich Targów Edukacyjnych Mateusz Szewc.

Tradycyjnie już jedną z nich będzie eduRun, czyli bieg na 1 milę (1,609 km). W tym roku uczestnicy pokonają nową trasę, wytyczoną w sąsiedztwie Atlas Areny. Trzy poprzednie edycje odbyły się w Parku Klepacza przy Pałacu Sportu (ul. ks. Skorupki). Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem strony www.targiedukacyjne.com.

- EduRun to bieg dla dzieci i młodzieży między 13 i 19 rokiem życia. Zachęcamy do rejestracji indywidualnej i grupy. Dla szkoły, która zgłosi najliczniejszą reprezentację przewidziana jest cenna nagroda rzeczowa – poinformował Szewc.

Każdy uczestnik otrzyma pakiet startowy z koszulką, a wszyscy którzy ukończą bieg dostaną pamiątkowe medale. Dla najlepszych uczestników rywalizacji przygotowano również dodatkowe nagrody.

- Łódź jest rozbieganym miastem, a eduRun znakomicie wpisuje się w naszą strategię promowania sportu i aktywnego stylu życia. Wśród wielu imprez biegowych organizowanych w naszym mieście ta cieszy szczególnie, gdyż jest dedykowana uczniom łódzkich szkół. Jeśli w tym wieku młodzież pokocha bieganie, to przez długie lata będzie aktywna i będzie prowadziła zdrowy tryb życia. Mam nadzieję, że ten bieg na stałe zapisał się już w kalendarzu naszych imprez i w kolejnych latach będzie się rozwijał, zwiększając swoją rangę. To znakomita promocja sportu – podkreślił dyrektor Wydziału Sportu UMŁ Marek Kondraciuk.

Bieg eduRun nie będzie jednak jedynym sportowym akcentem targów. Kolejny to turniej siatkówki, w którym wezmą udział mieszane zespoły złożone z maturzystów i maturzystek łódzkich szkół. Wystąpi w nim sześć drużyn wyłonionych w eliminacjach, do których zgłosiło się 12 zespołów. Kwalifikacje zaplanowano na 19 i 20 lutego. Finały z udziałem sześciu zespołów odbędą się w trakcie targów, na boisku przylegającym do głównej pływy Atlas Areny.

Powiązane aktualności

Polecane aktualności

Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi i Magdalena Jander, prezes i współzałożycielka firmy UVera -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódzki start-up najlepszy w Europie

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Bakterie sprzed 2 miliardów lat pozwoliły łódzkiemu start-up’owi UVera zdobyć 2,5 miliona Euro... więcej

Zielony dach łódzkiego Orientarium -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź Buduje Orientarium: zielony dach o powierzchni kilku boisk piłkarskich już gotowy

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Zakończyły się prace przy układaniu zielonego dachu łódzkiego Orientarium. Ma on powierzchnię kilku... więcej

Tegoroczny Festiwal Łódź Czterech Kultur odbędzie się w dniach 3-6 września. Właśnie rusza sprzedaż biletów -  mat. organizatora

Festiwal Łódź Czterech Kultur 2020 – rusza sprzedaż biletów

informacja prasowa

Muzyczne otwarcie z ukraińską nutą, poezją Janusza Różewicza i Krzysztofa Kamila Baczyńśkiego,... więcej

Trwa rekrutacja do szkół średnich w Łodzi. Miejsc wystarczy dla wszystkich

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Do łódzkich szkół średnich zakwalifikowało się łącznie 4689 uczniów, niezakwalifikowanych było 216.... więcej

Nowo otwarta klubokawiarnia Owoce i Warzywa 2 - Piotrkowska 217 -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

Lato na Piotrkowskiej 217. Nowe lokale, wydarzenia i plaża

Zuzanna Bociąga / ŁCW

Piotrkowska to nie tylko reprezentacyjna część deptakowa z restauracjami, ogródkami i klubami, OFF,... więcej

Kontakt