Triumf Anilany

Bardzo dobry mecz rozegrali szczypiorniści Anilany Łódź, którzy w ramach dziesiątej kolejki grupy B pierwszej ligi mężczyzn pokonali Olimpię Piekary Śląskie 41:29. W coraz gorszej sytuacji znajdują się za to piłkarki ręczne ChKS Łódź. Zawodniczki z ul. Kosynierów Gdyńskich przegrały z Samborem Tczew i spadły na przedostatnie miejsce w tabeli.

Foto: Katarzyna Samulczyk

41 rzuconych bramek to najlepszy wynik strzelecki graczy Anilany Łódź w obecnych rozgrywkach i nic dziwnego, że taka skuteczność zapewniła spokojne zwycięstwo nad Olimpią. Już od samego początku meczu zarysowała się przewaga łodzian, którzy w 10 minucie prowadzili 7:3. Przyjezdni nie byli w stanie nawiązać równorzędnej walki i do przerwy przegrywali 13:18. Po zmianie stron sytuacja na parkiecie przy ul. Sobolowej nie zmieniała się. Nadal dominowali gospodarze, którzy raz po raz kończyli swoje ataki celnym trafieniem do bramki i "odjeżdżali" swoim rywalom. Ostatecznie mecz zakończył się wysokim wynikiem 41:29. Duży komfort pracy miał trener Adam Jędraszczyk, który w tych zawodach desygnował do gry aż piętnastu zawodników.

Anilana Łódź - Olimpia MEDEX Piekary Śląskie 41:29 (18:13)

Bramki dla Anilany: Marcin Matyjasik 8, Jan Stolarski 5, Piotr Jędraszczyk 5, Szymon Krajewski 4, Kamil Katusza 4, Jan Matyjasik 4, Konrad Czech 3, Antoni Doniecki 3, Bartosz Pawlak 3, Jakub Winiarski 1 oraz Dawid Trzeciak 1.

Gracze Anilany nadal pozostają na dziesiątej lokacie w tabeli, ale kolejna, trzecia wygrana w lidze pozwoliła zwiększyć przewagę nad Borem Oborniki Śląskie do sześciu oraz nad ostatnim MKS-em Real-Astromal Leszno do siedmiu punktów. W następny weekend zostanie rozegrana ostatnia kolejka pierwszej rundy. Łodzianie udadzą się do Ostrowa Wielkopolskiego na mecz z tamtejszą Ostrovią (7 grudnia, godz. 18:00).

Listopad był złym okresem dla zawodniczek ChKS Łódź. W tym czasie zespół zanotował trzy porażki w rozgrywkach grupy A pierwszej ligi kobiet. Niestety podopieczne trenerów Agnieszki Kowalskiej i Tomasza Walickiego weszły w nowy miesiąc z kolejną przegraną. Tym razem na własnym parkiecie musiały uznać wyższość SPR Sambor Tczew. Po tym meczu drużyna z północy Polski została liderem tabeli. Łodzianki dobrze rozpoczęły niedzielne spotkanie. Najpierw prowadziły 2:0 i 3:1, ale po 15 minutach to przyjezdne uzyskały przewagę, której nie oddały już do ostatniej syreny kończącej zawody. W ostatnich dziesięciu minutach spotkania zawodniczki z Tczewa miały serię bramek, dzięki którym ostatecznie wysoko wygrały.

ChKS PŁ Łódź - SPR Sambor Tczew 18:28 (10:13)

Bramki dla ChKS: Milena Walicka 7 (wszystkie z karnych), Natalia Kowalska 4, Marlena Gitzel 3, Beata Walicka 2, Małgorzata Kisiel 1 oraz Natalia Szmigielska 1.

Łodzianki z bilansem dwóch wygranych i ośmiu porażek zajmują przedostatnie, dwunaste miejsce w tabeli. O kolejną zdobycz punktową będzie ponownie bardzo trudno. W następnej kolejce piłkarki ręczne ChKS zagrają na wyjeździe z KS Kościerzyna, który jest w ligowej czołówce. Pojedynek ten zaplanowany jest sobotę 7 grudnia na godzinę 14:00.

 

 

Polecane aktualności

Klimatczny park im. Tadeusza Rejtana w Łodzi, znajduje się pomiędzy ulicami Piękną, Rejtana, Felsztyńskiego oraz al. Politechniki.  -  fot. Archiwum UMŁ

Weź udział w konsultacjach społecznych „Zieleń w mieście”!

Olga Zuchora / BPS

Do końca stycznia mieszkańcy Łodzi mogą wziąć udział w konsultacjach społecznych dotyczących zieleni... więcej

Z rajdu Dakar na Pietrynę – sukces łodzianina Arkadiusza Lindnera -  fot. Paweł Łacheta / mat. UMŁ

Z rajdu Dakar na Pietrynę - sukces łodzianina Arkadiusza Lindnera

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Z wielką pompą, przy ryku samochodów terenowych i muzyce grupy „Queen” zgotowano na ulicy... więcej

"Pociąg do Gotham" – gra w pociągu relacji Częstochowa - Łódź Fabryczna -  fot. mat. EC1 Łódź - Miasto Kultury w Łodzi i Przewozy Regionalne POLREGIO

"Pociąg do Gotham" – gra w pociągu relacji Częstochowa - Łódź Fabryczna

EC1

EC1 Łódź oraz POLREGIO przygotowali coś dla fanów Batmana, gier i nietypowych podróży! 25 stycznia w... więcej

Rozpoczynamy remont wiaduktu na ul. Dąbrowskiego -  fot. Stefan Brajter / mat. UMŁ

Rozpoczynamy remont wiaduktu na ul. Dąbrowskiego

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Wiadukt na Dąbrowskiego przejedzie kompleksowy remont, w którym wyremontujemy wszystko od podstawy i... więcej

Jakie znaleziska z czasów Łódzkiego Getta kryją Bałuckie Kanały? -  fot. mat. ZWiK

Jakie znaleziska z czasów Litzmannstadt Getto kryją Bałuckie Kanały?

Miłosz Wika / ZWiK

Podczas II wojny światowej Niemcy ustawili w kanale rzeki Bałutki kratę, która miała odciąć drogę... więcej

Kontakt