Trwa nabór do klas sportowych

Do czwartku 21 maja przyjmowane będą zgłoszenia dzieci do klas sportowych. Od 22 do 25 maja zostaną przeprowadzone testy sprawnościowe, a 26 maja o godzinie 12 mają być ogłoszone wyniki rekrutacji. Na przełomie czerwca i lipca odbędzie się natomiast nabór uzupełniający.

- Mamy sześć oddziałów sportowych w klasach pierwszych. Są to trzy oddziały o profilu pływackim oraz gimnastyka artystyczna, gimnastyka sportowa i łyżwiarstwo figurowe. Nabór skończy się 21 maja, a później rozpoczną się testy sprawnościowe. Dyrektorzy szkół przygotowali już zarys testów sprawnościowych. Otworzyła się droga do tego, by przeprowadzić je na orlikach, które już uruchomiliśmy. Jeśli jednak od 22 do 25 maja warunki atmosferyczne nie pozwolą na przeprowadzenie sprawdzianów na otwartym powietrzu, to będzie możliwość przeniesienia testów do sal gimnastycznych – poinformowała podczas konferencji prasowej wiceprezydent Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka.

Testy będą zróżnicowane w zależności od profilu klasy. O tym, jak będą wyglądały w Szkole Podstawowej nr 173 opowiedziała dyrektor tej placówki Bożena Biniek.

- Sprawdzian do klasy pływackiej zawsze był dwuetapowy. Pierwszy odbywał się w sali gimnastycznej, drugi na naszej pływalni, gdzie mogliśmy się przekonać, czy dzieci nie boją się wody. W związku z pandemią tego drugiego etapu teraz nie będzie. Przeprowadzimy wyłącznie test sprawnościowy, w trakcie którego oceniana będzie zwinność, skoczność, szybkość oraz siła mięśni brzucha. Na naszym szkolnym boisku przygotujemy cztery stanowiska. Co 20 minut na boisko będą wchodziły tylko cztery osoby, żeby zapewnić maksimum bezpieczeństwa – powiedziała Biniek.

Wyniki naboru mają być ogłoszone w południe 26 maja. Przewidziano również rekrutację uzupełniającą, która będzie prowadzona od 22 czerwca do 3 lipca. Dodatkowe testy będą się mogły odbyć jeszcze 6 lipca, a dzień później zostanie ogłoszona ostateczna decyzja postępowania rekrutacyjnego.

Poza klasami pierwszymi w dwunastu łódzkich szkołach podstawowych funkcjonują łącznie 43 klasy sportowe.

Polecane aktualności

30 dębów na 30-lecie samorządu łódzkiego

Dorota Adamska / Biuro Rady Miejskiej

- 27 maja 1990 roku Łodzianie wybrali pierwszy samorząd, który zaczął decydować o naszych lokalnych... więcej

Rewitalizacja kolejnych famuł na Księżym Młynie -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Rewitalizacja kolejnych famuł na Księżym Młynie

Małgorzata Loeffler / ZIM

Na Księżym Młynie rusztowania zakryły dwa kolejne domy robotnicze. W famułach przy ul.... więcej

Langowski Logistics w Łodzi na Nowym Jedwabnym Szlaku

Mateusz Sipa

Nowy Jedwabny Szlak a na nim pociąg jadący z Chin aż do Łodzi, która wiąże wielkie nadzieje z... więcej

Otwarcie kolejnych żłobków i przedszkoli od 27 maja

BRP

Od środy dzieci wrócą do kolejnych 25 przedszkoli i jednego żłobka. więcej

Plac na rogu ulic Kilińskiego i Jaracza w Łodzi zmieni się nie do poznania. Stylowy ryneczek i zielony skwer zastąpią parking oraz nieuporządkowany plac handlowy. Zmieni się także kamienica przy ul. Kilińskiego 39. -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź rewitalizacja. Trwają intensywne prace przy ul. Kilińskiego 39

Małgorzata Loeffler / ZIM

Przy ul. Kilińskiego jeszcze w tym roku będzie gotowy stylowy rynek z zadaszonym targowiskiem i... więcej

Kontakt