Trwa realizacja zadań z BO 2016

Zakup stołu rehabilitacyjnego dla Domu Pomocy Społecznej, aparatu EKG i USG, rewitalizacja świetlicy DPS, inwestycje na Stawach Jana, Stefańskiego, Młynku, w Arturówku, Uroczysku Lublinek, parkach, montaż osiedlowego monitoringu, stworzenie bezpiecznych miejsc postojowych dla motocykli, podwórzec na ul. Zacisze, zmodernizowana nawierzchnia w pasażu Abramowskiego, drzewa w donicach na pl. Dąbrowskiego - to tylko kilka z wielu zadań realizowanych w tym roku w ramach budżetu obywatelskiego.

Dzięki głosom łodzian doposażono też Straż Miejską w narzędzia i sprzęt do ratowania zwierząt, w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt nastąpiła poprawa warunków leczenia i rehabilitacji zwierząt, zorganizowano plenerowe kino letnie, zakupiono książki do bibliotek, doposażono szkoły w sprzęt, przeprowadzono w nich remonty, wymalowano pasy rowerowe, wykonano nasadzenia zieleni. Trwa budowa przyszkolnych kompleksów sportowo-edukacyjnych, termomodernizacja Centrum Medycznego im. Rydygiera, przebudowa alejek w ZOO. W lunaparku ma powstać nowoczesna strefa wypoczynku.

O realizacji zadań dyskutowano podczas posiedzenia Doraźnej Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego. Podczas prowadzenia robót budowlanych w Szkole Podstawowej nr 10 okazało się, że niezbędny jest też remont dachu. W znalezieniu środków na ten cel pomoc zaoferował wiceprezydent Tomasz Trela. Plac zabaw „Pętla Bratysławska" prawdopodobnie powstanie w nieco innym miejscu niż zakładano w projekcie, ale w bezpośredniej okolicy - okazało się bowiem, że działka, na której miał powstać, nie należy do miasta, a jest jedynie we władaniu ZDiT. Trwa poszukiwanie jej właściciela.

Polecane aktualności

I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na 12. edycję Soundedit, zapraszamy do Łodzi!

autor: Monika Kamieńska

W 1970 r. Polskie Nagrania wydały niezapomnianą i fenomenalną wręcz płytę „Marek Grechuta & Anawa”.... więcej

Nowe torowisko na Stoki gotowe

Nowe torowisko na Stoki gotowe

Wojciech Markiewicz / UMŁ

Zakończył się remont torowiska tramwajowego pomiędzy ulicami Pomorską a Telefoniczną. 1 października... więcej

Ceny wody pozostają bez zmian. Nie będzie podwyżek opłat za wodę i ścieki

Tomasz Walczak / UMŁ

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zdecydowała, iż w tym roku ceny opłat za zużycie wody i utylizację... więcej

Łódzkie święto Armii Krajowej

Andrzej Janecki / BKSiDŁ

W rocznicę utworzenia Służby Zwycięstwa Polski, konspiracyjnej organizacji przekształconej później w... więcej

Rewitalizacja Księżego Młyna -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź rewitalizuje Księży Młyn. Zaczynamy remont kolejnych famuł

Małgorzata Loeffler / ZIM

Rewitalizacja Księżego Młyna nie zwalnia. Zaczynamy kolejne remonty, czyli komfortowe mieszkania... więcej

Kontakt