Trwa realizacja zadań z BO 2016

Zakup stołu rehabilitacyjnego dla Domu Pomocy Społecznej, aparatu EKG i USG, rewitalizacja świetlicy DPS, inwestycje na Stawach Jana, Stefańskiego, Młynku, w Arturówku, Uroczysku Lublinek, parkach, montaż osiedlowego monitoringu, stworzenie bezpiecznych miejsc postojowych dla motocykli, podwórzec na ul. Zacisze, zmodernizowana nawierzchnia w pasażu Abramowskiego, drzewa w donicach na pl. Dąbrowskiego - to tylko kilka z wielu zadań realizowanych w tym roku w ramach budżetu obywatelskiego.

Dzięki głosom łodzian doposażono też Straż Miejską w narzędzia i sprzęt do ratowania zwierząt, w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt nastąpiła poprawa warunków leczenia i rehabilitacji zwierząt, zorganizowano plenerowe kino letnie, zakupiono książki do bibliotek, doposażono szkoły w sprzęt, przeprowadzono w nich remonty, wymalowano pasy rowerowe, wykonano nasadzenia zieleni. Trwa budowa przyszkolnych kompleksów sportowo-edukacyjnych, termomodernizacja Centrum Medycznego im. Rydygiera, przebudowa alejek w ZOO. W lunaparku ma powstać nowoczesna strefa wypoczynku.

O realizacji zadań dyskutowano podczas posiedzenia Doraźnej Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego. Podczas prowadzenia robót budowlanych w Szkole Podstawowej nr 10 okazało się, że niezbędny jest też remont dachu. W znalezieniu środków na ten cel pomoc zaoferował wiceprezydent Tomasz Trela. Plac zabaw „Pętla Bratysławska" prawdopodobnie powstanie w nieco innym miejscu niż zakładano w projekcie, ale w bezpośredniej okolicy - okazało się bowiem, że działka, na której miał powstać, nie należy do miasta, a jest jedynie we władaniu ZDiT. Trwa poszukiwanie jej właściciela.

Polecane aktualności

Pojemniki na elektrośmieci

Pojemniki na elektrośmieci pojawią się w całej Łodzi

Monika Pawlak / UMŁ

10 charakterystycznych czerwonych pojemników stanęło dziś na łódzkich osiedlach. Łodzianie mogą do... więcej

Trapani

Z Łodzi polecimy do Palermo i do dwóch innych włoskich miast

Grzegorz Gawlik / UMŁ

Za dwa tygodnie na łódzkim lotnisku rozpoczną się loty do Włoch. Można będzie polecieć do Palermo i... więcej

Park

W tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego łodzianie zgłosili ok. 25% projektów dotyczących zieleni, skwerów i doposażania łódzkich parków

Grzegorz Gawlik / UMŁ

1097 - to ostateczna liczba projektów, które wpłynęły w ramach IX edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Urbino Hybrid

Nowe autobusy MPK

MPK - Łódź wybrało firmę, która dostarczy 51 nowych autobusów, w tym hybrydy. Jeszcze w tym roku... więcej

Piotrkowska 102 idzie do remontu

Piotrkowska 102 idzie do remontu

Małgorzata Loeffler / ZIM

Podwórko wyłożone płytami z wyburzonych łódzkich fabryk, odnowione detale na elewacji czyli... więcej

Kontakt