Trwa realizacja zadań z BO 2016

Zakup stołu rehabilitacyjnego dla Domu Pomocy Społecznej, aparatu EKG i USG, rewitalizacja świetlicy DPS, inwestycje na Stawach Jana, Stefańskiego, Młynku, w Arturówku, Uroczysku Lublinek, parkach, montaż osiedlowego monitoringu, stworzenie bezpiecznych miejsc postojowych dla motocykli, podwórzec na ul. Zacisze, zmodernizowana nawierzchnia w pasażu Abramowskiego, drzewa w donicach na pl. Dąbrowskiego - to tylko kilka z wielu zadań realizowanych w tym roku w ramach budżetu obywatelskiego.

Dzięki głosom łodzian doposażono też Straż Miejską w narzędzia i sprzęt do ratowania zwierząt, w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt nastąpiła poprawa warunków leczenia i rehabilitacji zwierząt, zorganizowano plenerowe kino letnie, zakupiono książki do bibliotek, doposażono szkoły w sprzęt, przeprowadzono w nich remonty, wymalowano pasy rowerowe, wykonano nasadzenia zieleni. Trwa budowa przyszkolnych kompleksów sportowo-edukacyjnych, termomodernizacja Centrum Medycznego im. Rydygiera, przebudowa alejek w ZOO. W lunaparku ma powstać nowoczesna strefa wypoczynku.

O realizacji zadań dyskutowano podczas posiedzenia Doraźnej Komisji ds. Budżetu Obywatelskiego. Podczas prowadzenia robót budowlanych w Szkole Podstawowej nr 10 okazało się, że niezbędny jest też remont dachu. W znalezieniu środków na ten cel pomoc zaoferował wiceprezydent Tomasz Trela. Plac zabaw „Pętla Bratysławska" prawdopodobnie powstanie w nieco innym miejscu niż zakładano w projekcie, ale w bezpośredniej okolicy - okazało się bowiem, że działka, na której miał powstać, nie należy do miasta, a jest jedynie we władaniu ZDiT. Trwa poszukiwanie jej właściciela.

Polecane aktualności

 -  fot. Stefan Brajter / UMŁ

TUVIM – najpiękniejsza łódzka biblioteka

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

W centrum Łodzi przy ul. Tuwima 46 powstała supernowoczesna biblioteka miejska z zielonym patio i... więcej

Katarzyna Dyzio, z-ca dyr. Biura do Spraw Partycypacji Społecznej UMŁ i Damian Raczkowski – przewodniczący komisji ds. budżetu obywatelskiego -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Ostatni weekend na składanie projektów w budżecie obywatelskim

Agnieszka Rutkowska / BRP

Już tylko do poniedziałku można składać projekty w tegorocznej edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

Pożyczki dla przedsiębiorców umorzone z urzędu. Na jakich warunkach można skorzystać ze wsparcia?

Anna Janocha / BKSiDŁ

Mikroprzedsiębiorcy mają powody do zadowolenia. Udało się zlikwidować biurokratyczne formalności.... więcej

Wybory prezydenckie w Łodzi. Ważne informacje dla wyborców przed II turą głosowania

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Zbliża się druga tura wyborów prezydenta RP, która odbędzie się w niedzielę 12 lipca, w godz. 7.00 –... więcej

Piotrkowska Otwarta – z kulturą w podwórkach

Daria Głowacka / ŁCW

Po wymagającym czasie epidemii, Łódzkie Centrum Wydarzeń wraca z organizacją imprez na żywo. Pod... więcej

Kontakt