Tylko jedno zwycięstwo

Kompromitacją zakończyły się występy piłkarzy ŁKS w 2. lidze i Centralnej Lidze Juniorów U-19. W tej ostatniej przegrali również młodzi gracze UKS SMS. Powody do zadowolenia mieli natomiast zawodnicy Widzewa, którzy po wygranej w Ełku umocnili się na pozycji lidera grupy I trzeciej ligi.

Zimą prezes ŁKS Tomasz Salski mówił otwarcie, że celem piłkarzy z al. Unii jest awans do 1. ligi. Na razie jednak zespół prowadzony przez Wojciecha Robaszka i Jacka Janowskiego nie kwapi się do realizacji tego zadania. Co prawda łodzianie są na trzecim miejscu, gwarantującym bezpośredni awans, jednak zawdzięczają to głównie słabości rywali. Wystarczy wspomnieć, że w tabeli wiosny ŁKS zajmuje 14. lokatę (cztery punkty w czterech meczach), a pod względem strzelonych goli (2) jest na przedostatniej, siedemnastej pozycji! W meczu ze Zniczem Pruszków gospodarze nie zdobyli żadnej bramki, choć mieli kilka doskonałych sytuacji (m.in. rzut karny zmarnowany przez Wojciecha Łuczaka). Goście trafili dwa razy i odnieśli zasłużone zwycięstwo, nie przejmując się tym, że w wyjściowym składzie mieli czterech młodzieżowców, a przed końcowym gwizdkiem sędziego aż siedmiu! W 26. kolejce ŁKS pojedzie do Bełchatowa na mecz z PGE GKS (14 kwietnia, godz. 18).

ŁKS Łódź – Znicz Pruszków 0:2 (0:1). Bramki: 0:1 Marcin Rackiewicz (40), 0:2 Marcin Smoliński (77).

W grupie I trzeciej ligi od reszty stawki odskoczyli zawodnicy Widzewa, którzy po wygranej 2:1 z MKS w Ełku mają 47 pkt. i o pięć wyprzedzają Sokoła Aleksandrów Łódzki i Lechię Tomaszów Mazowiecki. Te dwa zespoły rozegrały do tej pory po 21. spotkań – o jedno mniej od Widzewa, który na trzy punkty w Ełku musiał solidnie zapracować. Po pierwszej połowie goście przegrywali 0:1, jednak po przerwie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 51. minucie do remisu doprowadził Karol Stanek, a siedem minut przed końcem meczu wynik ustalił Dario Kristo. W 23. kolejce Widzew podejmie rezerwy warszawskiej Legii (14 kwietnia, godz. 19.10).

MKS Ełk – Widzew 1:2 (1:0). Bramki: 1:0 Michał Twardowski (14), 1:1 Karol Stanek (51), 1:2 Dario Kristo (83).

Żadnego punktu nie zdobyły łódzkie zespoły występujące w grupie wschodniej CLJ U-19. Walczący o utrzymanie UKS SMS przegrał 0:1 z krakowską Wisłą i nadal jest na siódmym miejscu. Do gwarantującej utrzymanie szóstej pozycji zespół z ul. Milionowej traci obecnie trzy punkty, jednak ta sytuacja może się zmienić. Ósmy w tabeli Motor Lublin ma tylko jeden punkt mniej od UKS SMS i dwa zaległe mecze do rozegrania. W 22. kolejce Motor przyjechał na mecz z ŁKS i przy ul. Minerskiej urządził sobie festiwal strzelecki. Co prawda gospodarze już dawno przestali się liczyć w walce o utrzymanie, jednak porażki 0:8 nic nie usprawiedliwia. Po tym blamażu łodzianie spadli na przedostatnie miejsce w tabeli (15 pkt. i 62 stracone gole – najwięcej w lidze).

W 23. kolejce UKS SMS podejmie MOSP Białystok (14 kwietnia, godz. 12), a ŁKS zagra na wyjeździe z Cracovią (15 kwietnia, godz. 14).

Polecane aktualności

Zagłosuj! Też bądź bohaterem w swoim mieście - fot. z arch. UMŁ

Budżet Obywatelski dla Łodzi. Przyjdź w weekend na pikniki i zagłosuj!

Marlena Kamińska / BPKSiT

Minęło 6 dni głosowania w 6. edycji Budżetu Obywatelskiego dla Łodzi, w której znalazło się 837... więcej

Nad produkcją architektury wystawy od ponad dwóch tygodni intensywnie pracuje kilkanaście osób - fot. Stefan Brajter / UMŁ

Wystawa "Jerzy Antkowiak - Moda Polska". Stroje 20 lat czekały na swój czas

Małgorzata Loefller / Wydział Kultury

Uniwersalne, ponadczasowe, eleganckie i niepokorne - stroje Mistrza Antkowiaka w piwnicy w Komorowie... więcej

15. Piramida Dobrej Woli - fot. Radosław Jóźwiak

Piramida Dobrej Woli – piknik integracyjny dla osób z niepełnosprawnościami

Anna Janocha/ BPKSiT

Występy artystyczne, warsztaty plastyczne, konkursy sprawnościowe oraz uliczny kurs języka migowego.... więcej

Konferencja prasowa dot. rozbudowy SP nr 141 - fot. Monika Pawlak / UMŁ

Rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 141 rozpocznie się jesienią?

Konrad Ciężki / BRPiNM

Na 1 października w południe zaplanowano otwarcie ofert w przetargu na rozbudowę Szkoły Podstawowej... więcej

W poszukiwaniu tradycyjnej muzyki miejskiej - fot. Aleksandra Górska / UMŁ

Melodie Miasta Łodzi, czyli w poszukiwaniu tradycyjnej muzyki miejskiej

Aleksandra Górska / Wydział Kultury

Bartosz Puliński, jeden z 12 tegorocznych laureatów stypendiów artystycznych Prezydenta Miasta... więcej

Kontakt
RODO

Informacja dotycząca ochrony danych osobowych

Klauzula informacyjna
dotycząca przetwarzania danych osobowych,
dla których administratorem danych jest Prezydent Miasta Łodzi

Szanowni Państwo,

zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE) uprzejmie informujemy, że:

 1. Administratorem danych osobowych jest Prezydent Miasta Łodzi z siedzibą w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 104, 90-926 Łódź, tel.: +48 (42) 638-44-44,  fax: +48 (42) 272-60-01, e-mail: lckm@uml.lodz.pl.
 2. Inspektorem ochrony danych w Urzędzie Miasta Łodzi jest Pani Agnieszka Kozłowska, tel. +48 (42) 638-59-50, e-mail: iod@uml.lodz.pl.
 3. Podanie danych osobowych jest warunkiem koniecznym do realizacji sprawy w Urzędzie Miasta Łodzi.
  Ogólną podstawę do przetwarzania danych stanowi art. 6 ust. 1 lit. a - e ogólnego rozporządzenia.
  Ogólne cele przetwarzania danych zostały wskazane w następujących przepisach:
  1. ustawie z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1875 ze zm.);
  2. ustawie z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2017 r., poz. 1868 ze zm.).

Dokładne informacje o celach i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych są dostępne w szczegółowych wykazach zadań, realizowanych przez wewnętrzne komórki organizacyjne Urzędu Miasta Łodzi.

 1. Dane osobowe mogą być udostępniane innym podmiotom, uprawnionym do ich otrzymania na podstawie obowiązujących przepisów prawa, a ponadto odbiorcom danych w rozumieniu przepisów o ochronie danych osobowym, tj. podmiotom świadczącym usługi pocztowe, kurierskie, usługi informatyczne, bankowe, ubezpieczeniowe. Dane osobowe mogą być również przekazywane do państw trzecich, na podstawie szczególnych regulacji prawnych, w tym umów międzynarodowych.
 2. Dane osobowe będą przetwarzane, w tym przechowywane zgodnie z przepisami ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz. U. z 2018 r., poz. 217 ze zm.), a w przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody, przez okres niezbędny do realizacji wskazanego celu.
 3. W związku z przetwarzaniem danych osobowych, na podstawie przepisów prawa, posiada Pani/Pan prawo do:
  1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
  2. sprostowania danych, na podstawie art.16 ogólnego rozporządzenia.

W przypadku przetwarzania danych na podstawie wyrażonej zgody posiada Pani/Pan prawo do:

 1. dostępu do treści swoich danych, na podstawie art.15 ogólnego rozporządzenia;
 2. sprostowania danych, na podstawie art. 16 ogólnego rozporządzenia;
 3. usunięcia danych, na podstawie art. 17 ogólnego rozporządzenia;
 4. ograniczenia przetwarzania, na podstawie art. 18 ogólnego rozporządzenia;
 5. wniesienia sprzeciwu, na podstawie art. 21 ogólnego rozporządzenia.

Prawa te są wykonywane przez Panią/Pana również względem tych osób, w stosunku do których sprawowana jest prawna opieka. 

 1. W przypadku, w którym przetwarzanie danych odbywa się na podstawie wyrażonej zgody, przysługuje Pani/Panu prawo do jej cofnięcia, w dowolnym momencie, w formie, w jakiej została ona wyrażona.  Od tego momentu Pani/Pana dane nie będą przez nas przetwarzane.
 2. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych.
 3. Gdy podanie danych osobowych wynika z przepisów prawa, jest Pani/Pan zobowiązana(y) do ich podania. Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie nierozpoznanie sprawy.
 4. Dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.