Uczą jazdy na łyżwach

W ramach budżetu obywatelskiego na lodowisku przy ulicy ks. Popiełuszki 13B prowadzone są bezpłatne zajęcia, w trakcie których trenerzy Łódzkiego Klubu Hokejowego uczą jazdy na łyżwach dzieci z klas I-III oraz z łódzkich przedszkoli.

- Bardzo nas cieszy, że w budżecie obywatelskim mieszkańcy Łodzi wybierają nie tylko zadania inwestycyjne, ale również te poświęcone aktywności fizycznej i rekreacji. Kilka dni temu rozpoczęły się zajęcia na lodzie, które będą prowadzone do jesieni. Oczywiście z uwzględnieniem przerwy wakacyjnej. Będzie w nich brało udział prawie 200 dzieci – poinformowała zastępca dyrektora Biura ds. Partycypacji Społecznej UMŁ Katarzyna Dyzio.

Dodała, że nie są to jedyne zajęcie sportowo-rekreacyjne sfinansowane z budżetu obywatelskiego. W tym roku zostaną również zorganizowane zajęcia fitness z elementami samoobrony, a także pikniki z biegami na orientację. - Łącznie w budżecie obywatelskim znalazło się siedem sportowych projektów o łącznej wartości prawie 250 tysięcy złotych – powiedziała Dyzio.

Na lodowisku przy Popiełuszki pierwsze kroki na lodzie dzieci stawiają pod okiem doświadczonych szkoleniowców ŁKH. - W ramach budżetu obywatelskiego dajemy dużej grupie możliwość zapoznania się z podstawowymi elementami jazdy na łyżwach i innymi sportami zimowymi. Dzieciaki bardzo szybko się uczą, a największym i właściwie jedynym problemem w tym procesie jest strach przed pierwszym wejściem na lód. Kiedy już jednak zrobią ten krok, to kolejne lekcje są ogromną przyjemnością i dzieci są zdumione, że tak szybko minęło im 45 minut – powiedział trener Marek Syniawa.

Zajęcia prowadzone są od poniedziałku do piątku przed południem. Jest jednak również możliwość nauki jazdy na łyżwach w innych terminach. - Budżet obywatelski skierowany jest do wszystkich dzieci, ale wiele z nich od rana nie może się pojawić na lodowisku. Dlatego też pod szyldem ŁKH trzy razy w tygodniu prowadzimy również darmowe zajęcia nauki jazdy na łyżwach wieczorem. W poniedziałki zaczynamy lekcje o godzinie 19, w środy o 18.30, a w soboty o 10.45. Na te zajęcia mogą przychodzić nie tylko przedszkolaki i uczniowie klas I-III, ale również starsze dzieci – poinformował Syniawa.

Polecane aktualności

Better Collective Poland otwiera biuro w Łodzi -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Better Collective Poland otwiera biuro w Łodzi

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Better Collective Poland, to część duńskiej marki BC, działającej w obszarze marketingu. Polska jest... więcej

Na Widzewie Kino Przytulne. Przenosi się do wyremontowanego Domu Kultury "502"

Małgorzata Loeffler / ZIM

Ratujemy Kino Przytulne, które zostało wyrzucone z ŁDK. Z zupełnie nową ofertą przeniesie się do... więcej

Kolej Dużych Prędkości przetnie Złotno? Dlaczego rząd rezygnuje z tzw. południowego wariantu KDP?

Wojciech Markiewicz / BKSiDŁ

Rząd rezygnuje z południowego wariantu przebiegu Kolei Dużych Prędkości przez Łódź i w zamian... więcej

Trwa akcja wymiany pieców. Wniosek na dofinansowanie trzeba złożyć do 31 marca

Arkadiusz Grzegorczyk / BKSiDŁ

Akcja wymiany starych pieców i palenisk na ekologiczne cieszy się coraz większym zainteresowaniem... więcej

Rozlicz PIT, wygraj pieniędzy plik. Już ponad milion złotych w łódzkim budżecie dzięki Wielkiej Loterii Podatkowej Miasta Łodzi

Tomasz Walczak / BKSiDŁ

Wylosowano kolejnych zwycięzców tygodniowej nagrody Wielkiej Loterii Podatkowej Miasta Łodzi.... więcej

Kontakt