Ulica Zachodnia z nową nawierzchnią

Prace w ramach rewitalizacji obszarowej wchodzą w ostatni etap. Od piątku do niedzieli potrwa układanie nowej nawierzchni ulicy Zachodniej.

Kładziemy nową nawierzchnię ulicy Zachodniej.
Prace w ramach rewitalizacji obszarowej wchodzą w ostatni etap. Od piątku do niedzieli potrwa układanie nowej nawierzchni ulicy Zachodniej.

- Modernizujemy ulicę Zachodnią na dwóch odcinkach pomiędzy ulicami Próchnika i Ogrodową. Powstają tam szerokie chodniki z elementami dla osób niepełnosprawnych, nowa nawierzchnia jezdni oraz zieleń, której do tej pory tam nie było. Posadzimy drzewa, powstaną zieleńce wypełnione niskimi trawami i krzewami oraz pojawią się kwiaty w donicach zawieszonych na przydrożnych barierkach. Prace obejmują również infrastrukturę podziemną i ustawienie nowych ławek i wiaty przystankowej oraz budowę nowego przejścia dla pieszych, które poprowadzi z parku Staromiejskiego do pałacu Poznańskich W najbliższy weekend będziemy kładli nową nawierzchnię na odcinku między ulicami Legionów
a Próchnika. To na szczęście ostatni raz, kiedy w trakcie realizacji tej inwestycji musimy  czasowo zamknąć ulice
– powiedziała Agnieszka Kowalewska-Wójcik
z Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Prace w ramach rewitalizacji obszarowej wchodzą w ostatni etap. Od najbliższego piątku, 11 grudnia do niedzieli, 13 grudnia potrwa układanie nowej nawierzchni ulicy Zachodniej. To spowoduje w tym czasie jej zamknięcie w obu kierunkach, pomiędzy ulicami Legionów a ulicą Próchnika wraz z tamtejszym skrzyżowaniem.

Ulica Zachodnia będzie całkowicie zamknięta pomiędzy Legionów, a Więckowskiego, również dla wjazdów docelowych. W tym czasie prosimy mieszkańców o pozostawienie aut na sąsiednich drogach.  Bez zmian kursować będą tramwaje. Objazdem pojadą linie autobusowe 86AB, 96C, N1AB, N2, N3AB, N4A, N5AB i N6. Również kierowcy będą musieli przygotować się na objazdy. W kierunku Bałut objazd poprowadzony będzie z ulicy Zachodniej przez ulice: Więckowskiego, Żeromskiego, Legionów, Cmentarną i Ogrodową, by ponownie wrócić na ulicę Zachodnią. W stronę centrum kierowcy mogą pojechać z ulicy Zachodniej w ulicę Ogrodową i dalej przez ulice: Cmentarną, Legionów i Żeromskiego, gdzie dojadą do ulicy Skłodowskiej-Curie, którą wrócą do alei Kościuszki.

W związku z zamknięciem skrzyżowania ulicy Zachodniej z ulicą Próchnika, ta druga na odcinku między ulicą Wólczańską a ulicą Zachodnią oraz pomiędzy ulicą Piotrkowską a ulicą Zachodnią będzie dwukierunkowa i przeznaczona wyłącznie dla wjazdów docelowych. Przy ulicy Zachodniej będzie ślepa z obu stron. Na odcinek ulicy Próchnika pomiędzy ulicą Piotrkowską a ulicą Zachodnią wjazd możliwy będzie przez ulicę Piotrkowską od ulicy Jaracza.

Linia 86AB z pętli Retkinia Kusocińskiego do skrzyżowania ulic Próchnika i Gdańskiej dojedzie bez zmian, a następnie ulicami Gdańską i Legionów do placu Wolności gdzie wróci na swoją dotychczasową trasę. Objazd tylko w jednym kierunku.

Linia 96C z pętli Janów do skrzyżowania ulic Jaracza i Sterlinga dojedzie bez zmian,
a następnie ulicami: Sterlinga, Północną i Ogrodową do ulicy Zachodniej, gdzie wróci na swoją trasę. Objazd tylko w jednym kierunku.  

Linia N1AB z pętli Janów do skrzyżowania ulic Zachodniej i Więckowskiego dojedzie bez zmian, a następnie ulicami: Więckowskiego, Gdańską, Legionów, Zachodnią i dalej obecną trasą. Natomiast w drugą stronę z pętli Teofilów Rojna i Aleksandrów Łódzki Targowy Rynek do skrzyżowania ulic Zachodniej i Legionów dojedzie bez zmian, a następnie ulicami: Legionów, Gdańską, Zieloną, Kościuszki i dalej obecną trasą.

Linia N2 z pętli Retkinia do skrzyżowania ulic Zachodniej i Więckowskiego dojedzie bez zmian, a następnie ulicami: Więckowskiego, Gdańską, Legionów, Zachodnią i dalej obecną trasą. Natomiast z pętli Radogoszcz Wschód dojedzie bez zmian do skrzyżowania ulic Zachodniej i Legionów, a następnie ulicami: Legionów, Gdańską, Zieloną, Kościuszki i dalej obecną trasą.

Linia N3AB z pętli Teofilów Rojna do skrzyżowania ulic Próchnika i Gdańskiej dojedzie bez zmian, a następnie ulicami: Gdańską, Zieloną, Kościuszki i dalej obecnymi trasami. Zmiana trasy tylko w podanym kierunku.

Linia N4A z pętli Chocianowice IKEA do skrzyżowania ulic Zachodniej i Więckowskiego dojedzie bez zmian, a następnie ulicami: Więckowskiego, Gdańską, Legionów, plac Wolności i dalej dotychczasową trasą. Zmiana trasy tylko w podanym kierunku.

Linia N5AB z pętli Janów i Andrespol do skrzyżowania ulic Zachodniej i Więckowskiego dojedzie bez zmian, a następnie ulicami: Więckowskiego, Gdańską, Legionów, Zachodnią i dalej po swojej trasie. Natomiast z pętli Radogoszcz Zachód dojedzie bez zmian do skrzyżowania ulic Zachodniej i Legionów, a następnie ulicami: Legionów, Gdańską, Zieloną, Kościuszki i dalej po swojej trasie.

Linia N6 z pętli Dw. Łódź Dąbrowa do skrzyżowania ulic Zachodniej i Więckowskiego dojedzie bez zmian, a następnie ulicami: Więckowskiego, Gdańską, Legionów i dalej obecną trasą. Z pętli Marysin Stadion do skrzyżowania ulicy Zachodniej i Legionów dojedzie bez zmian, a następnie ulicami: Legionów, Gdańską, Zieloną, aleją Kościuszki i dalej po swojej trasie.

Autobusy na trasach objazdów zatrzymywać się będą na istniejących przystankach autobusowych i tramwajowych. Zmiana tras linii nocnych nastąpi w noce 11/12, 12/13 i 13/14 grudnia.

Polecane aktualności

Obiekt Rudzkiego Klubu Sportowego

Łódź buduje. Rozpoczęła się budowa nowej areny lekkoatletycznej Rudzkiego Klubu Sportowego

Małgorzata Loeffler / ZIM

Rozpoczynamy pierwszy etap przebudowy i modernizacji obiektów Rudzkiego Klubu Sportowego. RKS zyska... więcej

Dziecko rysuje

Nabór do miejskich przedszkoli według nowych kryteriów

Monika Pawlak / UMŁ

1 kwietnia ma się rozpocząć rekrutacja do miejskich przedszkoli, gdzie dla maluchów przygotowano... więcej

Nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Łodzi w sprawie uchwały „śmieciowej”

Monika Pawlak / UMŁ

27 stycznia odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej poświęcona uchwale "śmieciowej". Stosowne... więcej

Wiceprezydent Adam Pustelnik wraz z innymi gośćmi na konferencji prasowej -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź przyjazna dla obcokrajowców

Jolanta Baranowska / UMŁ

Do Łodzi ściągnęli obcokrajowcy. Miasto wielokulturowe i otwarte na inne narodowości przygotowało... więcej

Prezydent Hanna Zdanowska

Co w tym roku znalazło się wśród miejskich licytacji WOŚP?

Agnieszka Rutkowska / UMŁ

WOŚP w Łodzi! Wyjątkowe zwiedzanie Orientarium, sesja fotograficzna w Pasażu Róży, czy odlewy detali... więcej

Kontakt