W Łodzi trwa boom w sektorze budownictwa biurowego i mieszkaniowego

To ma być rekordowy rok na łódzkim rynku nieruchomości. Jak wynika z raportu firmy doradczej JLL, dynamicznie rozwija się nie tylko rynek biurowy, coraz lepsze rezultaty notuje również segment nieruchomości mieszkaniowych i hotelowych.

W Łodzi trwa boom w sektorze budownictwa biurowego i mieszkaniowego -  mat. arch. UMŁ
W Łodzi trwa boom w sektorze budownictwa biurowego i mieszkaniowego , mat. arch. UMŁ

Rewitalizacja obszarowa, coraz lepszy poziom infrastruktury, bogata siatka połączeń, silny ośrodek akademicki i blisko milion mieszkańców w aglomeracji kształtują pozytywny wizerunek Łodzi, jako atrakcyjnej lokalizacji dla inwestorów z branży nieruchomości. Jak pokazuje raport "Łódź - Revitalizing a vibrant business and living hub" przygotowany przez JLL, HAYS Poland oraz łódzki magistrat w mieście coraz intensywniej rozwija się rynek biurowy, hotelowy i mieszkaniowy.

- Przyzwyczailiśmy się już do bicia kolejnych rekordów, zarówno tych związanych z ilością powierzchni biurowych, jak i tych związanych z ilością żurawi, które nad miastem górują. Raport JLL pokazuje, jak bardzo zmienił się rynek nieruchomości w Łodzi i w jak dobrym stanie jest ta część gospodarki. Wszystko wskazuje, że sprzedaż mieszkań w tym roku bije wszelkie rekordy. W pierwszym półroczu 2019 roku sprzedaliśmy więcej mieszkań niż w całym 2016 r. - mówi prezydent Hanna Zdanowska i tłumaczy: - Łódź poszła swoją wizją rozwoju, nie sugerując się innymi miastami. Chcieliśmy zachować swój unikalny potencjał, charakterystyczną zabudowę i własną tożsamość. Przybywa nam mieszkańców, a miasto coraz intensywniej się rozwija. Ten właśnie trend pokazuje raport opracowany przez firmę JLL.

Inwestorzy doceniają uniwersalny charakter łódzkiego rynku biurowego. Mogą tutaj wybierać spośród szerokiego portfolio projektów od ultranowoczesnych biurowców, po oryginalnie zaadaptowane budynki postindustrialne, które tworzą niepowtarzalną atmosferę pracy. Łódź to aktualnie jedna z kluczowych lokalizacji dla centrów usług w Polsce. Aktualnie w budowie znajduje się 100 000 mkw. powierzchni w ramach tak spektakularnych projektów jak: Hi Piotrkowska, Imagine, Monopolis czy Brama Miasta.

Jak podkreśla Łukasz Dobrzański, dyrektor JLL w Łodzi, inwestorzy wciąż zabezpieczają grunty pod kolejne realizacje: - Jest to najlepszym dowodem na biznesowy potencjał Łodzi. Warto zauważyć, że na łódzkim rynku formują się pierwsze huby biurowe, a to wskazuje na rosnącą dojrzałość sektora. Największym z nich jest tzw. Centralna Oś Łodzi - na linii od al. Kościuszki do projektów realizowanych przy "skrzyżowaniu marszałków". Popularność tej lokalizacji to rezultat znakomitej dostępności komunikacyjnej i centralnego położenia.

W ciągu ostatnich trzech lat znacząco przyspieszył także rynek mieszkaniowy, sprzedano niemal dwukrotnie więcej lokali, a szczególnym segmentem w sektorze nieruchomości mieszkaniowych okazały się prywatne akademiki. Jak wskazuje raport JLL, Łódź jest jednym z pierwszych miast w Polsce, które przyciągnęło tego typu inwestycje. Jesteśmy również szóstym, co do wielkości rynkiem hotelowym w Polsce. Obecnie w Łodzi działają 34 hotele, które dysponują ponad 3,5 tysiącami miejsc. A będzie jeszcze lepiej. Kolejne etapy rewitalizacji obszarowej i dalsze usprawnienia infrastrukturalne tylko wzmocnią inwestycyjny potencjał miasta.

Polecane aktualności

Północny wiadukt na ul. Dąbrowskiego po remoncie -  fot. ZDiT

Wiadukt na ul. Dąbrowskiego jak nowy

Tomasz Andrzejewski / ZDiT

Zakończyliśmy remont wiaduktu na ul. Dąbrowskiego. We wtorek popołudniu znikną barierki i ponownie... więcej

 -  fot. Archiwum CMWŁ

Nie zakładając butów można się udać w fascynującą podróż śladami rodziny Geyerów

informacja prasowa

E-przewodnik – to nowa propozycja Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi – narzędzie online... więcej

Blok przy ul. Lubelskiej 9/11 (wizualizacja)

70 nowych mieszkań przy ul. Lubelskiej 9/11

BRP

Miasto przygotowuje się do budowy 70 kolejnych mieszkań dla łodzian. Przy ul. Lubelskiej 9/11 mają... więcej

 -  fot. license CC0

Raport COVID w Łodzi (23.11)

BRP

Informacje nt. przypadków zakażeń stwierdzonych w miejskich jednostkach zdrowia, opieki społecznej i... więcej

Nowe bezpieczne przejście dla pieszych -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Nowe bezpieczne, nowe przejście dla pieszych na ul. Zachodniej

Małgorzata Loeffler / ZIM

Na skrzyżowaniu ulic Zachodniej i Ogrodowej powstaje nowe bezpieczne przejście dla pieszych, w tym... więcej

Kontakt