W ŁZPN bez zmian

Podczas Walnego Zebrania Sprawozdawczo – Wyborczego Delegatów Łódzkiego Związku Piłki Nożnej wybrano władze na kolejna czteroletnią kadencję. Niespodzianek nie było. Prezesem ŁZPN nadal będzie Adam Kaźmierczak, którego w głosowaniu poparło 112 delegatów. Do oddania głosu uprawnione było 113 osób.

Rządy w ŁZPN Kaźmierczak objął w 2016 roku, zastępując na stanowisku prezesa Edwarda Potoka. Gdy przejmował stery Łódzki ZPN należał do najsłabszych w kraju – nie miał swoich reprezentantów w ekstraklasie i 1. lidze, przestał się liczyć w rywalizacji młodzieżowej i nie miał praktycznie żadnej reprezentacji w Polskim Związku Piłki Nożnej. Przez cztery lata stan posiadania ŁZPN znacząco się poprawił. Aktualnie aż trzech reprezentantów województwa łódzkiego występuje na zapleczu ekstraklasy, młodzieżowe reprezentacje ŁZPN wróciły na podium rozgrywek o mistrzostwo kraju, region łódzki stał się krajową potęgą w piłce kobiecej i plażowej, liczy się w rozgrywkach halowych a przedstawiciele łódzkiego związku zasiadają w wielu organach piłkarskiej centrali (z zarządem włącznie). Doszło również do wielu zmian wewnętrznych w samym związku i w prowadzonych przez niego rozgrywkach. Warto wspomnieć chociażby o tym, że udało się znaleźć sponsora tytularnego dla wszystkich klas okręgowych, a trzecioligowe rozgrywki wprowadzono na antenę TVP 3 Łódź. Nic dziwnego, że delegaci pozytywnie ocenili pracę związku pod wodzą Kaźmierczaka i ponownie obdarzyli go pełnym zaufaniem. Podczas zebrania wybrano również 16-osobowy zarząd, komisję rewizyjną, sąd koleżeński i delegatów na walny zjazd PZPN.

Zarząd ŁZPN na kadencję 2020-2024: Zbigniew Czerbniak, Tomasz Jóźwik, Andrzej Kacperek, Waldemar Krajewski, Dawid Lambrecht, Jan Łochowski, Janusz Matusiak, Dariusz Matyśkiewicz, Dariusz Pawlikowski, Sebastian Pazurek, Tomasz Radkiewicz, Tomasz Salski, Jacek Szulc, Konrad Składowski, Adam Syguła, Jarosław Szewczyk.

Komisja Rewizyjna na kadencję 2020-2024: Grzegorz Adamczyk, Leonard Frańczak, Marcin Klimaszewski, Andrzej Kowalik, Andrzej Miller, Michał Musierowicz, Rafał Rożek i Dariusz Szymanik.

Sąd Koleżeński na kadencję 2020-2024: Ireneusz Jarząbek, Krzysztof Magnucki, Radosław Pawelec, Andrzej Sroczyński, Stanisław Syguła, Robert Witkowski.

Delegaci na Walny Zjazd PZPN: Adam Kaźmierczak, Tomasz Salski, Tomasz Jóźwik i Stanisław Sipa.

Polecane aktualności

Nowe torowisko na Stoki gotowe

Nowe torowisko na Stoki gotowe

Wojciech Markiewicz / UMŁ

Zakończył się remont torowiska tramwajowego pomiędzy ulicami Pomorską a Telefoniczną. 1 października... więcej

Ceny wody pozostają bez zmian. Nie będzie podwyżek opłat za wodę i ścieki

Tomasz Walczak / UMŁ

Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zdecydowała, iż w tym roku ceny opłat za zużycie wody i utylizację... więcej

Łódzkie święto Armii Krajowej

Andrzej Janecki / BKSiDŁ

W rocznicę utworzenia Służby Zwycięstwa Polski, konspiracyjnej organizacji przekształconej później w... więcej

Rewitalizacja Księżego Młyna -  fot. Radosław Jóźwiak / UMŁ

Łódź rewitalizuje Księży Młyn. Zaczynamy remont kolejnych famuł

Małgorzata Loeffler / ZIM

Rewitalizacja Księżego Młyna nie zwalnia. Zaczynamy kolejne remonty, czyli komfortowe mieszkania... więcej

Remontowana fasada miejskiego żłobka przy ul. Zachodniej 55A -  fot. Paweł Łacheta / UMŁ

Prawie 2 mln zł na modernizacje miejskich żłobków w 2020 r.

Jolanta Baranowska / BRP

Kończy się kompleksowy remont miejskiego żłobka przy ul. Zachodniej 55A. W tym roku ma być... więcej

Kontakt